IPL 2022 Puan Tablosu, Orange Cap ve Purple Cap: Gill ve Livingstone ilk üçe girdi


Gujarat Titans (GT), Hindistan Premier Ligi’nde (IPL 2022) Punjab Kings’e (PBKS) karşı heyecan verici bir mücadelede yenilmezlik serisini uzattı. Rahul Tewatia, yeni takıma, atışların son topunu yenmek için güç verdi ve kovalamacayı sonuçlandırdı.

Kura atışını kazandıktan ve ilk olarak bowling oynamayı seçtikten sonra, Hardik Pandya liderliğindeki taraf ilk vuruşlarda PBKS’yi 189-9 ile sınırladı. Liam Livingstone, powerplay’de en üst sıradaki kekemelikten sonra art arda ikinci ellisini kaydetti.

190’ı kovalayan Shubman Gill, Titanların sorumluluğunu üstlendi. Genç, kariyerinin en iyi skoru olan 84’ü geçmek için art arda ikinci ellisini de aldı. Sadece dört koşuyla bir yüzyılı kaçırdı.

Hardik Pandya’nın değerli bir kamera hücresine rağmen, kaçış kovalamacası GT’nin elinden kaçmış gibi görünüyordu. Ancak Rahul Tewatia, oyunu bitirmek için son iki teslimattan iki altıyı çarptı.

IPL 2022 Güncellenen Puan tablosu

Gujarat Titans, IPL 2022 puan tablosunda ikinci sıraya yükseldi.
Gujarat Titans, IPL 2022 puan tablosunda ikinci sıraya yükseldi.

Son top galibiyetiyle Gujarat Titans galibiyet serisini üç maça çıkardı ve iki değerli puan da kazandı. 0,349 net çalışma oranına sahipler ve ellerinde bir oyunla ikinci sırada Lucknow Super Giants’ın (LSG) üzerindeler.

Punjab Kings iki maç üst üste kazanmaya çalışırken istikrarsız başlangıcı devam ediyor. Üzücü mağlubiyetin ardından dört puan ve 0.152 net çalışma oranı ile altıncı sırada yer alıyorlar.

IPL 2022 Turuncu Kapak listesi güncellendi

Shubman Gill ve Liam Livingstone, ellili yaşlarında ilk üçe girdi.
Shubman Gill ve Liam Livingstone, ellili yaşlarında ilk üçe girdi.

Shubman Gill’in 96’lık kariyer rekoru ve Liam Livingstone’un art arda ikinci hızlı atış ellisi, Turuncu Şapkanın peşinde onlara büyük bir destek verdi.

Genç açıcı, kemerinin altında 180 koşuyla listede ikinci sıraya yükseldi. Şu anki Orange Cap sahibi Jos Buttler’ın sadece 25 koşu gerisinde. İngiliz’in kampanyada şu ana kadar 162 koşusu var.

IPL 2022 Purple Cap listesi güncellendi

İki Gujarat Titans#039;  bowling oyuncuları, IPL 2022 Purple Cap listesinin ilk 10'una girer.
Gujarat Titans’ın iki bowling oyuncusu, IPL 2022 Purple Cap listesinin ilk 10’una girdi.

Mohammad Shami, 1-36’lık bir büyüyle turnuvanın ilk on kalecisi arasındaki yerini korudu. Kotasının sonunda sonuncusu Vaibhav Arora’nın kalesini talep etti.

Rashid Khan, sansasyonel bir bowling gösterisinin ardından listeye girdi. Bacak döndürücü üç küçük kapı talep etti ve sadece 22 koşu kabul etti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-points-table-orange-cap-purple-cap-gill-livingstone-make-top-three-updated-match-16?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın