IPL 2022: Prithvi Shaw ‘gülünç derecede yetenekli’


Delhi Capitals’in (DC) yardımcı antrenörü Shane Watson, açıcı Prithvi Shaw’a büyük övgüler yağdırdığını söyledi. Eski çok yönlü oyuncu, Mumbai kriketçisinin yeteneği karşısında şaşkına döndü ve onu “gülünç derecede yetenekli” olarak nitelendirdi.

YouTube kanalı The Grade Cricketer’da Watto’s Wrap bölümünde konuşan Aussie, en iyi bowling oyuncularını birbirinden ayırma yeteneği için Shaw’ı tamamladı. dedi ki:

“Prithvi Shaw… tanrım, gülünç derecede yetenekli. Karşılaştığı bowling oyuncuları – örneğin Bumrah – onu parçalara ayırıyor. Sadece sahip olduğu beceriler – ucube. Oldukça çirkin.”

Shane Watson, Prithvi Shaw’ın takıma iyi başlangıçlar yapmasını umuyor

Delhi Başkentleri, onu gemiye aldıklarından beri Prithvi Shaw’a büyük bir inanç gösterdi. Genç, yönetimin ona verdiği inancı bazı klinik performanslarla geri ödedi.

IPL 2022: Prithvi Shaw 'gülünç derecede yetenekli'

Başkentler, bu sezon da başarılı olmasını ve takıma sürekli olarak iyi başlangıçlar yapmasını umuyor.

Shaw, Mumbai Kızılderililerine (MI) karşı açılış maçında turnuvaya iyi bir başlangıç ​​yaptı. 22 yaşındaki oyuncu, sadece 24 top atarak 38 koşuya çıktı ve vuruş sırasında dört dörtlü ve iki altılı vurdu. Onun çabaları, Lalit Yadav’ın (38 topta 48*) ve Axar Patel’in (17 topta 38*) kahramanlıkları ile birleşince, Capitals’in Mumbai Kızılderililerini dört kaleyle yenerek turnuvaya olumlu bir başlangıç ​​yapmasına yardımcı oldu.

Bununla birlikte, Shaw’ın zindeliği ileriye dönük hafif bir endişe olabilir. Kriket oyuncusu kısa süre önce IPL 2022’nin başlamasından hemen önce BCCI’nın yo-yo testini geçemedi. Raporlara göre, bu testte 15’ten az puan alırken, öngörülen minimum puan 16.5’tir.

Bir BCCI kaynağı PTI’ye verdiği demeçte, “Bunlar sadece fitness güncellemeleri. Açıkçası, Prithvi’nin IPL’de Delhi Capitals için oynamasını engellemiyor.” “Bu sadece bir fitness parametresi ve her şeyin sonu değil. Arka arkaya üç Ranji maçı oynadı. Üç birinci sınıf oyunu zıplayarak oynadığınızda, yorgunluk da yo-yo puanınızı etkileyebilir. “

Capitals, bir sonraki maçını Gujarat Titans’a (GT) karşı 2 Nisan’da Pune’da oynayacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/he-ridiculously-skillful-shane-watson-prithvi-shaw?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın