IPL 2022 playoffları – Shoaib Akhtar, kişisel başarısızlıkların ardından yıldız dönüşü yaptığı için Dinesh Karthik’i selamladı


Pakistanlı eski rapçi Shoaib Akhtar, Dinesh Karthik’i “kişisel aksiliklerin” üstesinden geldiği ve bunların kriket kariyerini etkilemesine izin vermediği için çok övdü. Ayrıntılara girmeden 46 yaşındaki oyuncu, kaleci vuruşunun hikayesini okuduktan sonra Royal Challengers Bangalore (RCB) vuruşuna büyük saygı duyduğunu söyledi.

Karthik kısa süre önce, yıldız IPL 2022 sezonunun ardından Güney Afrika’ya karşı iç saha serisi için Hindistan T20I kadrosuna geri döndü. 36 yaşındaki oyuncu, RCB’nin sezon için belirlenmiş bitiricisi oldu ve ölümünde bazı inanılmaz küçük roller oynadı.

RCB, Çarşamba günü Kalküta’daki Eden Gardens’ta IPL 2022 Eliminator’da Lucknow Super Giants’ı (LSG) yendiğinde kıdemli vuruşun yoğun olması bekleniyor.

Maç tartışılırken SportskeedaAkhtar Karthik’i övdü ve şunları söyledi:

“Genellikle insanların özel hayatları hakkında konuşmaktan kaçınırım. Burada söylemek istediğim şu ki, özel hayatında bazı aksilikler yaşadı ama sonrasında çok iyi geri döndü. Kişisel hayatını takip ettim ve hakkında epeyce okudum. Ve geri dönmesini gerçekten çok seviyorum. ona aferin derim. Tavrın özü budur.”

youtube kapağı

Başarısız bir ilk evliliğe rağmen, Karthik krikete odaklanmaya devam etti. Şu anda ünlü squash oyuncusu Dipika Pallikal ile mutlu bir evliliği var. Çift, geçen yıl ikiz erkek çocuklarına ebeveyn oldu.


“Dinesh Karthik benim dönemimden bir oyuncu” – Shoaib Akhtar

Akhtar, tecrübeli kaleciyi oyundaki uzun ömürlülüğü nedeniyle övdü ve Karthik uluslararası krikete girdiğinde oynadığına dikkat çekti.

Akhtar, RCB kriketçisinin Hint takımına dönüşü hakkındaki düşüncelerini paylaşarak şunları söyledi:

“Bu büyük bir şey. Dinesh Karthik benim dönemimden bir oyuncu. O gerçekten zinde ve zihinsel olarak güçlü. İyi şeyler iyi insanların başına gelir. Hint takımına nasıl geri döndüğünü görmek harika. En iyi dileklerim onunla.”

💪❤️ twitter.com/RCBTweets/stat…

Karthik, uluslararası ilk çıkışını 2004 yılında, Akhtar’ın Pakistan için son maçını oynamasından yedi yıl önce yaptı. Dur-başla, Tamil Nadu kriket oyuncusu Hindistan’ı 26 Test, 94 ODI ve 32 T20I’de temsil etti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-playoffs-shoaib-akhtar-hails-dinesh-karthik-making-stellar-comeback-personal-setbacks-this-attitude-about?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir