IPL 2022: “O oynadığım en iyi kaptan”


Hindistan Premier Ligi’nin (IPL 2022) yakın zamanda tamamlanan sezonunda Gujarat Titans (GT) için sol kol pacer Yash Dayal önemli bir rol oynadı. Hardik Pandya liderliğindeki taraf, takımın ilk sezonunda yarışmayı kazanarak tarihe geçti.

ESPNcricinfo ile yaptığı konuşmada Yash, Hardik Pandya’yı turnuvada lider olurken sakin ve sakin olduğu için övdü. Tılsımlı çok yönlü oyuncunun her zaman bowlingçinin planlarını destekleyeceğini ve yaklaşımının kendisine güven aşıladığını belirtti.

24 yaşındaki oyuncu, kariyerinde şu ana kadar oynadığı en iyi kaptan olduğunu da öne sürdü.

Yash Dayal, Hardik Pandya’nın kaptanlığı hakkında şunları söyledi:

“Hardik Pandya çok sakin ve kendinden emin ve oyunun hangi noktasında ne yapacağını biliyor. O bir bowling kaptanı. Kendinize güveniyorsanız, kendi kararlarınızı vermenize izin veriyor. Bu, bir oyuncunun özgüvenini daha da artırıyor. onun altında oynadığım en iyi kaptan olduğunu söyleyebilirim.”

Hardik Pandya’nın IPL 2022’deki kaptanlığı hem hayranlardan hem de uzmanlardan övgü aldı. Sezon boyunca hem yarasa hem de topla önemli katkılarda bulundu ve tarafını çarpıcı bir şekilde prestijli şampiyonluğa taşıdı.

Hindistan KadrosuHardik Pandya (C), Bhuvneshwar Kumar (vc), Ishan Kishan, Ruturaj Gaikwad, Sanju Samson, Suryakumar Yadav, Venkatesh Iyer, Deepak Hooda, Rahul Tripathi, Dinesh Karthik (hafta), Yuzvendra Chahal, Axar Patel, R Bishnoi Patel, Avesh Khan, Arshdeep Singh, Ümran Malik

İrlanda’ya karşı yapılacak iki maçlık T20I serisi için Team India’nın kaptanı olarak atandığını belirtmekte fayda var.


“Başından beri bana çok destek verdi” – GT baş antrenörü Ashish Nehra’da Yash Dayal

Dayal, IPL 2022’de GT baş antrenörü Ashish Nehra’nın desteğini nasıl aldığını da açıkladı. Eski kriketçinin kendisine çok fazla farklı şey denemek yerine temellere bağlı kalmanın önemini öğrettiğinden bahsetti.

Yash, Nehra’nın in-swing ve out-swing için dikiş ve bilek pozisyonunu mükemmelleştirmesine yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi. Genç ayrıca, eski tempolu kişinin farklı durumlar için planlar hazırlamada kendisine rehberlik ettiğini de vurguladı.

Yash Dayal açıkladı:

“Ashish Nehra en başından beri bana çok destek oldu. Daha önce birçok farklı şey dener ve deneyler yapardım. Ama Ashish efendim bana kişinin merkezde olması ve odaklanması gerektiğini öğretti ve çok fazla baskı almadan izlemem gereken bazı temel planları öğretti. ve kendine karşı sert olma. Bu çok rekabetçi bir kriket seviyesi, bu yüzden sen de akıllı olmalısın.”

“Bana outswing için dikiş pozisyonunu, bowling inswing yapıyorsanız eli nasıl konumlandıracağınızı öğretti. Kontrol üzerinde çok çalışmamı sağladı. İlk başta nasıl bowling oynadığınız gibi, nasıl teslim ve icra ettiğinizin çok önemli olduğunu söyledi. onlar için planın, ölüm için farklı planların.”

Sol kol, Gujarat merkezli franchise tarafından IPL 2022 müzayedesinde 3.20 crore karşılığında alındı. Son baskıda franchise için dokuz oyunda yer aldı ve 11 küçük kapı topladı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-he-best-captain-i-played-under-gt-s-yash-dayal-hardik-pandya-s-leadership?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel