IPL 2022: “Koşulara gitmeseydim, altıları vurma şansım olmazdı”


Gujarat Titans (GT) çok yönlü oyuncusu Rahul Tewatia, Punjab Kings’i (PBKS) bir kez daha sopayla ele geçirdi ve takımına heyecan verici bir galibiyet vermek için maçın son iki teslimatından altı tanesini parçaladı.

Ancak maç, 28 yaşındaki oyuncu için ilk devrelerde pek iyi başlamadı. Liam Livingstone ve Jitesh Sharma gibi kişiler, çok yönlü oyuncu 24’ün tek başına kaçtığını kabul ederken, Rahul Tewatia’yı parkın her yerinde ezdi.

Ancak, IPL’nin Instagram hesabında yayınlanan bir videoda Maçın Adamı Shubman Gill ile konuşan Tewatia, yarasayla bunu telafi edebildikleri için çok mutluydu. GT çok yönlü dedi ki:

“O zaman kütüğün dışında bowling oynamayı düşünüyordum. Ama o (Livingstone) dört sayı attı. Formdaydı ve küçük kapı doğruydu. Güdük dışında biraz daha dolgun oynamalıydım. Ama sorun değil. maçı altı ile kazandığımız için bu durum kapandı. (Eğer koşulara gitmemiş olsaydım,) Altıları vurma şansım olmazdı.”


“Bir süre o şutu antreman yapıyordum” – Rahul Tewatia son top altıda

Kaptan Hardik Pandya pavyona geri döndüğünde ve son iki top için 12 koşuya ihtiyaç duyulduğunda, PBKS maçı kazanmak için kendilerini destekleyecekti. Ancak Rahul Tewatia, çok yönlü Odean Smith’i nasıl sıraya koyduğundan ve tam olarak nerede bowling oynayacağını bildiğinden bahsetti. Belirtti:

“O zamanlar fazla düşünmüyordum. Kazanmak için altıları vurması gerektiğini biliyordum. İlk topu kütüklere atmasını beklemiyordum. Genişçe atacağını düşündüm. Ama kütüklere attı ve bu benim atışım.”

Tewatia ekledi:

“İkinci topu kütüklerden atacağını biliyordum ve bir süre şut antremanı yapıyordum. Bu yüzden kırışıklığın derinliklerine gittim ve top uzundu, bu yüzden onu birleştirdim ve altıya gitti.”

Bu heyecan verici galibiyetle GT, IPL’nin bu edisyonunda birçok maçtan üç galibiyet alan tek yenilmeyen taraf olmaya devam ediyor.


şimdiki kim Turuncu Kap & IPL 2022’de Mor Başlıklık? Bilmek için buraya tıklayın!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-if-i-gone-runs-got-chance-hit-sixes-rahul-tewatia-gt-s-thrilling-win?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın