IPL 2022: Eski CSK kaptanı MS Dhoni’nin performansı üzerine Aakash Chopra


Eski Hintli açıcı Aakash Chopra, eski Chennai Super Kings (CSK) kaptanı MS Dhoni’nin IPL 2022’deki sopayla performansının beklentileri aştığını itiraf etti. Chopra, sadece IPL’de oynadığı için kıdemli kaleci-vurucunun formuyla ilgili ciddi endişeler olduğunu kabul etti.

Chennai şu ana kadar IPL 2022 oyunlarının üçünü de kaybetmiş olsa da, Dhoni sopasıyla bir etki yarattı. Üç maçta 50*, 16* ve 23 puan kaydetti.

YouTube kanalında konuşan Chopra, eski kaptanın takımda halen uluslararası kriket oynayan diğer oyunculardan daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Şu yorumda bulundu:

“Gerçek şu ki, MS Dhoni artık uluslararası kriket oynamamasına rağmen iyi vuruş yapıyor. Sadece IPL oynadığı, artık kaptan olmadığı ve geçen sezon neredeyse hiç vuruş yapamadığı için formuyla ilgili endişeler vardı. Ama vuruşu diğerlerinden çok daha iyi oldu. Bu gerçekten ilginç.”

IPL 2022: Eski CSK kaptanı MS Dhoni'nin performansı üzerine Aakash Chopra

Buna karşılık, yeni CSK kaptanı Ravindra Jadeja’nın etkilemeyi başaramadığını da sözlerine ekledi. Chopra dedi ki:

“Jadeja’nın sopası konuşmayı yapmıyor. Bowlingi bile çalışmıyor. Kaptanlık dönemi kötü başladı ve bu biraz hayal kırıklığı oldu.”

Jadeja, IPL 2022’de şu ana kadar 26*, 17 ve 0 puan aldı. Sol kol dönüşü ile üç maçta sadece bir küçük kapı yönetebildi.


“Deepak Chahar dışında hiçbir CSK oyuncusu müsait değil” – Aakash Chopra

Birkaç IPL franchise’ı, Deepak Chahar hariç, T20 ligindeki ilk maçlarında kilit oyuncularından bazılarının ulusal görevde bulunmasından bu yana sıkıntı çekse de, Chennai böyle bir sorunla karşılaşmadı.

Chennai’nin temelde zayıf bir kadro seçtiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Deepak Chahar dışında hiçbir CSK oyuncusu müsait değil. Moeen Ali bile şimdi geldi. Yine de zorlanıyorlar. Vuruş, CSK’nın düşmesine izin verdi. Devon Conway orada ama onu kullanmak istemiyorlar. Yani, büyük oyuncuları orada olmadığı için kaybediyor gibi değiller.”

Önceki IPL 2022 karşılaşmasında Chennai, 54 koşuyla Punjab Kings’e (PBKS) düştü. 181’i kovalayarak 126’ya düştüler.

Daha sonra, bugün daha sonra Navi Mumbai’deki Dr. DY Patil Stadyumu’nda IPL 2022’de henüz bir maç kazanamayan Sunrisers Hyderabad ile karşılaşacaklar.


şimdiki kim Turuncu Kap & IPL 2022’de Mor Başlıklık? Bilmek için buraya tıklayın!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-aakash-chopra-former-csk-skipper-ms-dhoni-s-performance-his-batting-much-better-rest?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın