IPL 2022: “Ellerinde tuttukları adamlardan biriydi”


Sanjay Manjrekar ve Ian Bishop, Çarşamba günü Delhi Başkentleri ile Mumbai’deki Rajasthan Royals arasındaki gişe rekorları kıran çatışma öncesinde bazı yakıcı soruları yanıtladı. Manjrekar, Yashasvi Jaiswal’ın geri dönüş vuruşu hakkında fikrini verdi ve Kraliyetlerin gence uzun bir ip vermesi gerektiğini belirtti.

Karun Nair için oyuna giren Jaiswal, Punjab Kings’e karşı 190’ı kovalarken 68’lik paha biçilmez bir vuruş yaptı. 20 yaşındaki oyuncunun 41 vuruşlu vuruşu, Royals silahının mamut toplamını altı küçük kapıyla indirmesine yardımcı oldu. Bu vuruştan önce, Jaiswal son üç vuruşta 20, 1 ve 4 yapmıştı.

Yashasvi Jaiswal, 41 teslimatta 68’lik muhteşem vuruşuyla ikinci vuruştan itibaren En İyi Oyuncumuz. Vuruş özetine buradan bir göz atın 👇👇 #TATAIPL

Sanjay Manjrekar, Royals’ın Jaiswal’a sadık kalması gerekip gerekmediği sorulduğunda, tutulan oyunculardan biri olduğu için yapmaları gerektiğine inandığını belirtti. Ancak 56 yaşındaki, devrilmesinin ardından Devdutt Padikkal için endişeleniyor. Manjrekar, ESPN Cricinfo’ya şunları söyledi:

“Evet, öyle olduğunu düşünüyorum çünkü tuttukları adamlardan biriydi ve formuna geri döndü. Ama Padikkal için endişeleniyorum, bu genç yeteneğin büyümesini engelleyecek mi?”

Turnuvaya bol vaatlerle giren Padikkal, beklentileri karşılayamadı. Güney pençesi 22.45’te 11 maçta sadece 247 koşu başardı ve 119.32’de bir elli ile vurdu.

Bu arada, Ian Bishop, Kraliyetler saflarında Shimron Hetmyer’in yerini kimin alabileceği konusunda fikrini verdi ve Jimmy Neesham’ın bir yeri hak ettiğini düşünüyor. Piskopos dedi ki:

“Bence bir bitirici istiyorsun. Yani, Daryl Mitchell denendi ve derinliğine bakıldı. Jimmy Neesham’ın sadece bir şansı vardı. Neesham ile giderdim.”

Pencap Kings’e karşı altı küçük kapılı zaferin ardından Hetmyer, çocuğunun doğumunu takiben Kraliyetlerin kampını geçici olarak terk etti. Guyanalı, üç dörtlü ve iki altılı bir vuruşta 16 teslimattan 31’ini çarparak takımının galibiyetinde önemli bir rol oynadı.

“Formu geri gelmezse Anrich Nortje’yi yeniden düşünmek isteyebilirler” – Sanjay Manjrekar

Anrich Nortje.  (Resim Kredisi: Twitter)
Anrich Nortje. (Resim Kredisi: Twitter)

Manjrekar ayrıca, formu geri gelmezse Anrich Nortje’nin Capitals’in denizaşırı birliklerindeki zayıf halka olabileceğini de belirtti. Belirtti:

“Formu geri gelmezse Anrich Nortje’yi yeniden düşünmek isteyebilirler. Mustafizur’un birkaç büyü dışında onlar için gerçekten iyi olduğunu düşündüm.”

11 maçın altısını kaybeden Başkentler, tehlikeli bir noktada ve playoff yarışında kalabilmek için kalan fikstürlerini kazanmak zorundalar. Rajasthan, önceki karşılaşmalarında Jos Buttler’dan gelen yüz sayıya dayanan 15 koşuyla galip geldi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-he-one-guys-retained-sanjay-manjrekar-wants-rajasthan-royals-give-yashasvi-jaiswal-long-rope?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın