IPL 2022: “Bu sefer Sarfaraz Khan’dan büyük umutlar besleyin”


Eski açıcı Wasim Jaffer, Hindistan Premier Ligi (IPL) 2022 baskısında Sarfaraz Khan için büyük umutları olduğunu belirtti. Jaffer’e göre Sarfaraz, daha büyük bir etki yaratabileceği Delhi Capitals (DC) için 3. veya 4. sıraya girme şansı yakalayabilir.

Mumbai’yi Ranji Trophy’de temsil eden 24 yaşındaki oyuncu, yerel turnuvanın yakın zamanda tamamlanan lig aşamasında müthişti. Üç maçta 275, 63, 48 ve 165 puan kaydetti.

Genç, Delhi Capitals tarafından IPL mega müzayedesinde 20 lakh karşılığında alındı. Geçen yıl Punjab Kings (PBKS) için sadece birkaç maç oynadı ve hiç koşu yapmadı. Ondan önceki sezonda, ortalama 17 yaş altı olmak üzere beş maçta sadece 33 koşu başardı.

Jaffer, Sarfaraz’ı IPL 2022’de dikkat edilmesi gereken oyunculardan biri olarak adlandırdığını söyledi. ESPNkrinbilgisi:

“Bu sefer Sarfaraz Khan’dan büyük umutlarım var. Çoğunlukla 5, 6 ve 7 numaralarda oynadı. Ancak bu yıl onun için daha iyi bir pozisyon olduğunu düşündüğüm 3 veya 4’te vurduğunu görebiliriz. Ranji’de de 4-5’te vuruyor ve bu pozisyon ona yakışıyor. Ranji formunu IPL’de nasıl dönüştürdüğünü göreceğiz. T20 formatında bazı olağandışı şutlar oynuyor, bu yüzden o oyuna sahip.”

Genel olarak, Sarfaraz 40 IPL maçında yer aldı, ortalama 23.21 ve grev oranı 138.24 olmak üzere 441 sayı attı.


“Tilak Varma’nın bir şans elde etmesini ve başarılı olmasını ummak” – Aakash Chopra, IPL 2022 için forma giymeyen oyuncusu hakkında

IPL 2022: “Bu sefer Sarfaraz Khan'dan büyük umutlar besleyin”

Eski Hindistan açıcı Aakash Chopra, IPL 2022’de dikkat etmesi gereken şapkasız oyuncusu olarak Tilak Varma’yı seçti. 19 yaşındaki oyuncu Mumbai Kızılderilileri (MI) tarafından açık artırmada 1.7 crore’a satın alındı.

Hyderabad genci, bazı spinleri de atabilen solak bir meyilli. Varma hakkında konuşan Chopra şunları söyledi:

“Tilak Varma, Mumbai Kızılderilileri tarafından seçildi. MI’nın bu seferki müzayede stratejisi, çok iyi keşif yapmaları gerçeği etrafında dönüyordu. En iyi şapkasız oyuncuları seçerler. MI bu sefer Tilak Varma’ya güvendi. İnancımı Mumbai Kızılderililerine yatırıyorum. Tilak Varma’nın bir şans elde etmesini ve başarılı olmasını umuyorum.”

Varma şu ana kadar 15 T20 maçı oynadı ve ortalama 29.30’luk 381 koşu ve 143.77’lik vuruş oranı attı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-have-high-hopes-sarfaraz-khan-time-wasim-jaffer-uncapped-players-watch?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir