IPL 2022: “Bu şansları alabilirdik”


Chennai Super Kings (CSK) kaptanı Ravindra Jadeja, Lucknow Super Giants’a (LSG) karşı aldıkları altı küçük kapı yenilgisinde saha ekibi tarafından düşen avlara üzüldü.

Çok yönlü kaptanlığın saltanatı, galibiyet arayışlarına devam ederken art arda mağlubiyetlerle başladı. Bu, dört kez şampiyonların Hindistan Premier Ligi’nde (IPL) bir sezondaki ilk iki maçını ilk kez kaybettiğini gösteriyor.

Öte yandan, yeni franchise, IPL’deki ilk galibiyetini şık bir şekilde elde etti. KL Rahul liderliğindeki taraf, lig tarihindeki dördüncü en yüksek koşu kovalamacasını kaydederek tarih kitaplarına girdi.

211 seferlik bir hedefi savunan CSK, KL Rahul ve Quinton de Kock arasında 99 seferlik bir açılış standına katlanmak zorunda kaldı. Moeen Ali ve Tushar Deshpande’den düşen yakalamalar, ilk 10 over’da açılışların iyi bir ivme kazanmasına yardımcı oldu.

İngiltere’nin çok yönlü oyuncusu, orta vuruşta basit bir şans bıraktı, Tushar Deshpande ise derin bir noktada koşan bir yakalama yaptı.

Bu şansların kullanılması gerektiğini kabul eden Jadeja, maç sonrası sunum töreninde şunları söyledi:

“Bence çok iyi bir başlangıç ​​yaptık. Robbie ve Shivam Dube oynarken harika oynuyorlardı. Yani bence iyi bir başlangıç ​​yaptık ama sahada maçları kazanmak için yakalamanız gerekiyor. bu şansları kullandı ve onu savundu.”

Beklendiği gibi, çiy Brabourne Stadyumu’nda varlığını hissettirerek hem bowling oynayanlar hem de saha oyuncuları için hayatı zorlaştırdı. Bu fikstürün ilk vuruşlarında ıslak top nedeniyle yanlış alanlar da yaşandı.

Sahadaki çiylerin varlığından yakınan Jadeja, şunları söyledi:

“Bu gece çok çiy vardı diyebilirim. Çiy yüzünden top ellere yapışmıyordu. O yüzden sanırım bir dahaki sefere antrenman sırasında ıslak top ile antrenman yapmak zorunda kalacağız. Yani, sanırım biz bir dahaki sefere iyi gelecek.”

Shivam Dube’nin sondan bir önceki 25 turu da savunan şampiyonlar için maliyetli oldu. Mukesh Choudary’nin son turda savunması için sadece dokuz koşu bıraktı.

“Bir bowling birimi olarak hala gelip planlarımızı uygulamamız gerekiyor” – Ravindra Jadeja

CSK, Ruturaj Gaikwad’ın erken görevden alınmasına rağmen sopayla parlak bir başlangıç ​​yaptı. Robin Uthappa ve Moeen Ali arasındaki serbest akışlı ortaklık, CSK’nın powerplay’de 72 koşu yapmasına yardımcı oldu. MS Dhoni’nin arka uçtaki son başarısı, CSK’yı 200 koşu işaretinin üzerine itti.

Vurucuların çabalarını ve bowling ünitesinin eksikliklerini öven Jadeja şu sonuca varmıştır:

“İlk altı over’da ve ayrıca orta over’lerde harika bir vuruş yaptık. Küçük kapı vuruş yapmak için çok iyiydi. Bir bowling birimi olarak hala gelip planlarımızı uygulamamız gerekiyor.”

CSK, IPL 2022 takvimine göre 3 Nisan’da aynı yerde Punjab Kings (PBKS) ile karşılaşacak.


Akshay Saraswat tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-we-taken-chances-csk-skipper-ravindra-jadeja?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın