Interpol’ün aradığı Surinamlı siyasetçi, resmi futbol maçında oynadı

Interpol kadar aranan Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, sahibi olduğu Moengotapoe takımıyla CONCACAF Şampiyonlar Ligi’nde kaptan olarak sahaya çıktı. Brunswijk 54 dakika sahada kalırken, takımı 6-0 mağlup oldu. Interpol’ün arama kararı nedeniyle Brunswijk, deplasmanda oynanacak rövanş maçında forma giyemeyecek.

Interpol'ün aradığı Surinamlı siyasetçi, resmi futbol maçında oynadı

Interpol kadar aranan Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, resmi bir futbol müsabakasına çıktı.

CONCACAF Ligi’nde (Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler Futbol Konfederasyonu) Surinam ekibi Moengotapoe’nin sahasında Honduras temsilcisi CD Olimpia’yı ağırladığı maçta bununla birlikte kulübün sahibi de olan Surinam Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, sahaya kaptan olarak çıktı.

1961 doğumlu Ronnie Brunswijk, sahaya 61 numaralı forma ile çıktı. Aynı takımda forvet olarak oynayan oğlu Damian ile birlikte çaba veren Brunswijk maça birincil 11’de başladı ve 54 dakika sahada kaldı.

GALİP GELEN RAKİP OYUNCULARA PARA VERDİ

Brunswijk’in sahibi olduğu Inter Moengotapoe, Olimpia aleyhinde sahadan 6-0 yenik ayrıldı.

Maçın ardındaki sosyal medyada paylaşılan görüntüler ise maçı öbür bir noktaya taşıdı. 6-0 kaybedilen maçın gerisinde CD Olimpia soyunma odasına giren Ronnie Brunswijk rakip ekip oyuncularına nakit para dağıttı. Kameralara yansıyan o görüntülerin arkasında Ronnie Brunswijk’in soyunma odasında Olimpia forması ile ayrıldığı görülüyor.

TEKNİK DİREKTÖR: KENDİSİ İSTEDİ, OYNATTIM

Inter Moengotapoe’nin teknik direktörü Jozef Joekoe’ye maçtan daha sonra kendisine sorulan “60 yaşındaki adamı niçin oynattınız?” şeklindeki soruya, “Kendisi kulübün sahibi ve başkanı, 15-20 dakika oynamak istedi ben de kendisini oynattım” diye yanıt verdi.

İKİ HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Ronnie Brunswijk, 1999 yılında uyuşturucu kaçakçılığı yüzünden Hollanda’da 8, ertesi yıl da Fransa’da 10 yıllık hapis cezaları almıştı. Surinam suçluları iade anlaşması yapmadığı için Brunswijk bu cezalardan kurtuldu.

2005’te parlamentoya giren Brunswijk, 2020’de başkan yardımcısı oldu. Interpol kadar uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından arandığı için Surinam dışına çıkamayan Brunswijk, rövanş maçında oynayamayacak.

Yorum yapın