“İnsanlar çizgiyi atladığında çok fazla başarı hikayesi olmaz”


UFC ağır siklet şampiyonu Leon Edwards, Sean O’Malley’nin çizgiyi atlayıp kendisine ufak tefek bir şampiyonluk şansı yakalaması konusunda şüpheci.

11. sıradaki ‘Şeker’, Petr Yan’a karşı sekizgene girdiğinde UFC 280’de rekabette şimdiye kadarki en büyük adımı atıyor. ‘No Mercy’ bölümün eski bir şampiyonu ve bu yılın başlarında Aljamain Sterling’e bölünmüş bir karar kaybında unvanını geri kazanmayı kıl payı kaybetti.

RT @SandhuMMA: Sean O’Malley burada dublörü çekerse büyük risk ve büyük bir ödül. Petr Yan, Aljamain Sterling’e kaybettikten sonra geri dönmek istiyor. bekleyemem! 💯 #UFC280

Birçok kişi Sean O’Malley’nin kariyerinde Yan’a karşı mücadeleyi belki de çok erken görse de Edwards, 27 yaşındaki oyuncunun sadece Rus dövüşçüyü yenmek için değil, aynı zamanda unvan için mücadele edecek becerilere sahip olduğuna inanıyor. Ancak ‘Rocky’, MMA’nın affedilmeyen bir spor olduğunu ve çizgiyi atlayan genç silahlar için her zaman başarı olmadığını düşünüyor:

“Dışarı çıkıp işi bitirebilirse, orada olmayı hak ettiğinizi hissediyorum, ancak insanlar çizgiyi bu kadar hızlı atladığında çok fazla başarı öyküsü yok. Bence oraya çıkıp iyi şeyler yapmak için gerekli becerilere sahip.” biliyorum. Dövüşü sabırsızlıkla bekliyorum… Büyük farkı yaratan inçler… Sean O’Malley’in kasetlerini izlemekten, şu anda ona sahip ve kendini test ettiğini görmek beni heyecanlandırıyor.”

Leon Edwards’ın saat 22:00’deki yorumlarına bakın:

youtube kapağı

Chael Sonnen, Sean O’Malley’nin Petr Yan’ı yenme şansına sahip olmak için ilk raundu kazanması gerektiğine inanıyor

Chael Sonnen, Sean O’Malley’nin eski şampiyon Petr Yan’a karşı şansı konusunda cesur bir iddiada bulundu. ‘Amerikan Gangsteri’, O’Malley’nin kapılardan uçarak çıkmasını destekledi ve Yan sorunlarına neden olmak için bunu yapması gerektiğinde ısrar ediyor.

‘Sugar’ ve ‘No Mercy’ arasındaki UFC 280 maçı, ana kartta üç tur olarak planlandı. Yan, daha önce, dövüşleri yavaş başlattığı ve rakibini anlamaya zaman ayırdığı için eleştirilmişti, bu taktik, üç rauntluk bir dövüşte geri tepebilecek bir taktikti.

Sonnen’e göre, Rusya yavaş başlarsa O’Malley avantaj elde etmek zorunda kalacak. Sonnen, YouTube kanalına yüklediği bir videoda şunları söyledi:

“Sean O’Malley ilk raundu kazansa iyi olur. Oh, bu arada, kazanmalı. Eğer ‘Sana dokunuyorum ve sen bana dokunma’ sporunu gerçekten anlıyorsa ve gidiyor. Yan’a bu baskıyı yapıyor, bu Yan için çok sorunlu olabilir ve Yan’ın buna itiraz edeceğini sanmıyorum.”

‘Amerikan Gangsteri’ ekledi:

“Sugar Sean’ın, üç raundu da kazanacak becerilere sahip olduğuna inanıyorum… Birden fazla şey yapması gerekecek. Sugar Sean’ın sadece dışarı çıkıp Yan’ı kickbox yapması gerekmeyecek… Sugar Sean’ın Bu dövüşü kazanacaksa, stand-up’ta kazanması gerekecek.”

Sonnen’in videosunu buradan yakalayın:

youtube kapağı

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/there-s-much-success-stories-people-jump-line-leon-edwards-weighs-sean-o-malley-potentially-jumping-line-get-title-shot-following-petr-yan-clash-ufc-280?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir