İngiltere’nin yeni Test dönemi, olacağını düşündüğünüz her şey


Yüzyıllar önce Isaac Newton, hareket halindeki bir cismin üzerine bir dış kuvvet etki etmedikçe hareketsiz kalacağını söylemişti. Ayrıca hareket halindeki bir cismin, üzerine bir dış kuvvet etki edene kadar o şekilde kalacağından bahsetmişti. Temel olarak, bu gezegendeki hiçbir şey yön değiştirmeyecek, aniden durmayacak veya harici bir kuvvet uygulanana kadar hareket etmeyecektir.

İngiltere’nin bakış açısına göre, Test ekibi, en azından son birkaç yıldır dinlenme halindeydi. Önemli olan neredeyse tüm maçları kaybettiler ve genellikle bir deste karta benzeyen vuruşları dünya çapında bir alay konusu oldu.

Daha kaba bir değerlendirmeye meyilli olanlar için, İngiltere’nin ve onların Test servetlerinin yakın geçmişte gerilediği bile söylenebilir. Son on yılın başında, yenilecek takım onlardı. Avustralya’da Külleri yeni kazanmışlar ve Hindistan’ı Hindistan’a teslim etmişlerdi. Ancak bunlar, özellikle 2018’den bu yana, bir ilham kaynağı olmaktan ziyade, ne kadar lütuftan düştüklerini vurguladılar.

Böylece, Üç Aslan ezici bir 0-4 Kül yenilgisiyle parçalandığında, farklı bir yöne ihtiyaçları olduğu anlaşıldı. Bu arada, bunun öncesinde Ağustos-Eylül 2021’de Hindistan’a karşı benzer şekilde dümensiz bir gösteri yapıldı. Ancak sorun, kimsenin hangi yöne gitmesi gerektiğini bilmemesiydi.

Boyun eğmeleri, oyun ilk kez modaya girdiğinde İngiltere’yi bir Test devi yapan felsefeyi benimsemeleri ve daha da önemlisi, şimdi bir İngiliz vurucu neslini tanımlayan beyaz top içgüdülerini dizginlemeleri gereken düşünceler vardı. Ancak bunlar sadece teorilerdi. İngiltere’nin kırmızı top yapısında reform yapmak için neyin gerekli olduğunu kimse bilmediğinden değil, aynı zamanda bir ya da birkaç kişi tarafından kapatılacak çok fazla delik olduğu için.

Ve sonra, tam o anda, Üç Aslan, kırmızı top olasılıklarının ötesinde görünen bir şey yapmaya karar verdi. Stoacı ve genellikle sıkıcı bir kriket markasına geri dönme konusundaki konuşma pencereden dışarı atıldı. Sert ve affetmeyen bir tarz oynamak istemekle ilgili gevezelik artık pek bir şey ifade etmiyordu.

Kısmen Ben Stokes (yeni Test kaptanları) bu şekilde oynamayı sevmediği için, ama büyük ölçüde Brendon McCullum – ateşe ateşle sadece ateşle savaşan başka bir uzlaşmaz kişi – gündemde daha güvenli yol olsaydı seçilmezdi. .

Eski Kolkata Knight Riders koçunun göreve gelmesinden bu yana iki hafta bile geçmedi. Yorucu bir IPL sezonu geçirdikten sonra İngiltere kampına geç katıldı ve iz bırakmak için gerçekten zamanı olmadı. Yine de erken belirtiler, mesajını iletebildiği yönünde. Şu anda Üç Aslan’ın ihtiyacı olan buysa ve bu sürdürülebilir olacak bir şeyse, tamamen başka bir konudur.

Yeni başlayanlar için İngiltere, Yeni Zelanda’ya karşı kurayı kaybetmekle iyi yaptı. Kiviler nispeten canlı bir yüzeye vurmayı seçtiler ve hemen pişman oldular. James Anderson, Stuart Broad ve sosyetik Matty Potts eğlenirken 132’ye çekildiler.

İngiltere, Lord’s’ta agresif bir kriket türü oynadı

Bununla birlikte, daha kalıcı görüntü, İngiltere’nin altı fiş dağıttığıydı. Günün çoğu için ekstra bir kapak olmadan bowling. Black Caps dövüşçülerini, yalnız bırakılabilecek teslimatlarda sürmeye davet etmek. Ve elbette, her zamanki muhafazakarlıklarını bir ton daha şövalye için bir kenara atıyorlar.

Ancak kontradaki bu değişiklik bile onları yaklaşmakta olan bir vuruş çöküşünden uzak tutmadı. Özellikle Alex Lees ve Zak Crawley vuruş yaparken, kartlarda biri gibi görünmüyordu. Ancak parite nispeten hızlı bir şekilde art arda düştüğünde, bent kapakları açıldı. İngiltere, Yeni Zelanda’yı 132’ye çıkarmasına rağmen, yalnızca dokuz tur önde gitti. Bu size onların vuruş birimlerinin kötü durumunu anlatmazsa, hiçbir şey anlatamaz.

Yine de tek cesaret verici yön, bu teslimiyetin saatte yüz mil hızla gerçekleşmesiydi. Dalgalar vardı, gereksiz dürtmeler vardı, hatta akan kanlar bile vardı. Normalde, her biri bir oyuncuyu uluslararası bir kırmızı top düzeninden atmak için yeterli olacaktır. Ancak McCullum görünüşte korkusuz bir zihniyeti özümsemek isterken, ilgi odağı sonuçtan ziyade amaca bağlılıktı.

İnisiyatiften vazgeçen ev sahipleri, dayanaklarını yeniden kazanmayı zor buldular. İkinci vuruşta birkaç erken kale aldılar ama Daryl Mitchell ve Tom Blundell duraklamaya başladıklarında, iniltilerin ve iniltilerin desibel seviyelerinin arttığını hissedebiliyordunuz. Ancak bu, çaba eksikliğinden değildi.

İngiltere elinden gelen her şeyi denedi. Topu kısaca vurdular. Havucu kütüğün dışına sarkıttılar. Tanrı aşkına, işi halletmek için bir bacak döndürücü bile kullandılar. Kısa bir süre için bu yeterince iyi değildi. Ancak Broad’ın dizleri 3. Günde erken pompalanmaya başladığında, çok mantıklı gelmeye başladı.

İzolasyonda, bunlardan biriydi şunlar Önünde tutulan her şeyi yok ettiği geniş büyüler. Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, bu sadece 2. Gün’deki emeğin ödülüydü – İngiltere’nin merak ederek ölmek istemediği ve geleneksel yöntemlerle düşünmek yerine kutunun dışında düşünebileceklerini hissettiği bir gün.

İngiliz kırmızı top kriketinde olduğu gibi, bunu da tutarsız bir vuruş yaması izledi. Crawley öyle olmayana kadar bir milyon dolar gibi görünüyordu. Jonny Bairstow, rüzgara karşı temkinli davrandı ama (yine) vuruldu. Ve Lees, az önce kütüğe çarpan düz bir top bıraktı. Stokes bile sadece Kyle Jamieson’a üst kesmeye çalışırken bir eldiven kullanmayı başardı.

Her şeyi saatte yüz mil hızla yapma eğilimi, İngiltere’nin ilgisini çekmeye yetecek kadar olsa da. Kiwilere karşı yapılan 1. Testten önce, ilerlemek istedikleri yön konusunda büyük bir soru işareti vardı. Bunun işe yarayacağının garantisi yok – günümüzde İngiliz kırmızı top kriketinde neredeyse hiçbir şey yok. Ama en azından bir yön var. Ve bu, son zamanlarda düştükleri en düşük seviyenin izniyle, bir şeydir.

İngiltere’nin küstah yeni döneminin 1. Testi, tarafsızların ilgisini çekecek pek çok şeye sahipti. Ortalama bir İngiliz hayranı için belki de çok fazla viraj vardı. Çoğunun, vurucularının 500 koşuyu yağmaladığı monoton bir çekilişle yetineceğinden oldukça emin olabilirsiniz.

Ancak, bu dönemin nasıl oynayacağı bu değil. Tepeleri olacak ve çukurları olacak. Bazen kırılgan olacak, ancak çoğu zaman çılgına dönecek. Garip bir durumda da verimli olabilir. En önemlisi, çok eğlenceli olacak. Sonuçta, herkes İngiltere’nin yeni Test döneminin böyle olacağını düşünüyordu.

Bu noktada, hiç kimse bu lezzetin ne kadar süreceğini veya ihtiyaç duydukları şey olup olmadığını gerçekten bilmiyor. Sadece yaşayan en cesur insan bunun nasıl biteceğini bildiğini söyleyebilir. Bu “devrim”, “sıfırlama” veya “boş sayfa”nın Üç Aslan’ı geçmiş Test zaferlerine geri getirmenin zamanın ruhu olup olmayacağı konusunda hala netlik yok.

Şimdilik, İngiltere’nin önceki 17 denemesinde yalnızca bir Test kazandığını düşünürsek, bu muhtemelen sadece yeterlidir – iki hafta öncesine kadar umutsuz ve beyhude bir girişim gibi görünse de, baş döndürücü hayaller kurmaya ve umudu korumaya yeter.

Bunun Joe Root’un ilk 4. vuruş vuruşu olduğunu düşünmek şaşırtıcı. Sör Alistair Cook ile 31 yaş ve 157 günde 10000 Test koşusunu aşan ikinci İngiliz ve şimdiye kadarki en genç eşit. İngiltere için yapılan iş – iyi oynandı 👏👏#ENGvsNZ

Yüzyıllar önce, Newton, bir şeyin yönünü değiştirmek veya hareket ettirmeye başlamak için bir şeye etki eden bir dış kuvvetten bahsettiğinde, İngiltere’nin Test ekibinin kitabından bir yaprak çıkarmasını öngörmeyebilirdi – bu da 2022’de fizik olmadığında. özellikle moda ve dünyaya sosyal medya trendleri ve moda sözcükler hakimdir.

Üç Aslan’ın bu yaklaşım değişikliğini uymaları gereken yasa olarak benimsediği bir aşamaya gelmedi. Ama onlardan da çok uzakta olmadıklarını hissediyorsunuz.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/fragile-frantic-fun-england-s-new-test-era-everything-thought?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel