İngiltere’nin T20 Dünya Kupası zaferi: Rob Key, beyaz topta daha fazla başarı elde etmek için şampiyonları destekliyor | Kriket Haberleri


İngiltere genel müdürü Rob Key, etkileyici T20 Dünya Kupası zaferinin ardından tüm zamanların en büyük beyaz top taraflarından biri olmak için tarafını destekledi.

Çok yönlü Ben Stokes, 138 sayılık bir kovalamacayı bir fazlalık ile demirledi ve 49 toptan yenilmemiş 52’yi yayınlayarak İngiltere’nin Pakistan karşısında beş kalelik bir galibiyet aldığını ve ODI ve T20 Dünya Kupalarını aynı anda düzenleyen ilk erkek tarafı olduğunu gördü.

50’den fazla Dünya Kupası, İngiltere’nin Lord’s’daki dramatik zaferinden dört yıl sonra, önümüzdeki Ekim ve Kasım aylarında Hindistan’da yapılacak ve Key, turnuvanın oluşumuna hazırlanırken unvan savunmalarının sürekli olarak dikkate alınacağını kabul ediyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Mark Butcher, Ben Stokes’un T20 Dünya Kupası finalindeki baskıyla başa çıkma yeteneğinin ‘şaşırtıcı’ olduğunu söylüyor.

Key, “Bir sonraki planlamada, yazın takımları ve Pakistan serisini seçerken yaptığımız gibi, 50’den fazla Dünya Kupası’ndan geri döneceğiz” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri. “Yaptığımız her şey şimdi gelişecek ve orada kazanmaya çalışmakla ilgili olacak. [in India].

“Eğer onlar [England] kupa kazanmaya devam edin, o zaman gördüğümüz en iyi takımlardan biri olabilirler – kesinlikle en iyi kriket takımlarından biri ve İngiltere’nin en iyi spor takımlarından biri.

“Bu bir şeyin başlangıcı değil, tam ortasındayız ve şu anda Jos gibi birçok üst düzey oyuncu var.” [Buttler]ay [Moeen Ali] ve Ben Stokes. Şimdi, Harry Brook ve Sam Curran gibi gelen insanlarla bunu sürdürmeye çalışmakla ilgili.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere’nin Pakistan’ı MCG’de beş kaleyle yenip çifte beyaz top dünya şampiyonu olduğu T20 Dünya Kupası finalinden önemli anları izleyin.

“Önümüzdeki birkaç yılda bunu başarabilirsek, umarım biraz daha başarılı oluruz.”

Dünya Kupası başarısına ne yol açtı?

Matthew Mott, Avustralya’yı Nisan ayında Kadınlar ODI Dünya Kupası zaferine götürerek hem erkekler hem de kadınlar maçında Dünya Kupalarını kazanan ilk teknik direktör oldu ve Key, antrenörlük rollerini kırmızı top ve beyaz top takımları arasında bölme kararını hissetti. haklı olmuştur.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Matthew Mott, İngiltere’nin Melbourne’deki T20 Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra gelmiş geçmiş en büyük beyaz top takımı olmak istediğini söyledi.

Key, “Takvime baktığınızda bir bakıma verilmesi kolay bir karardı,” diye ekledi. “Yazın Test serisi devam ederken, tüm [Mott] beyaz top kriketini ve T20 Dünya Kupası’nı nasıl kazandığımızı düşünüyordu.

“Brendon McCullum’un tek düşündüğü, Pakistan’da nasıl kazanacağımız (Test serisini) idi. Daha önce olanlar ve programın gidişatı nedeniyle belli ki bu şekilde ilerlemek zorunda kaldık, bu da umarız Pakistan’da başarılı olabileceğimiz anlamına geliyordu. daha tutarlı ve daha fazla kupa kazanın.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sam Curran, altı maçta 13 kaleyi aldıktan sonra T20 Dünya Kupası Finalinde Maçın Oyuncusu ve Turnuvanın Oyuncusu seçildi.

Key’in İngiltere’nin Dünya Kupası başarısında oynadığı rol hakkında şunları söyledi: “Bunun arkasındaki beyni olduğumu söyleyemem. Sky için çalışırken yorum yapan Eoin Morgan, neden ‘ yaptım.

“Jos Buttler ve Matthew Mott için de aynı şey, bunu gerçekten nasıl üstlendikleri, bu yüzden tam kredi onlara. Moeen Ali de bu liderlik grubunun büyük bir parçası, bu yüzden gerçekten beyni onlar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Adil Rashid, T20 Dünya Kupası finalini kazanmanın İngiltere için çok değerli bir an olacağını söylüyor.

“Jos [Buttler] her büyük kararı doğru aldı. Sahip olduğu o içgüdü inanılmaz ve onları oraya getiren de buydu. Adapte olabildiler ve bence bu Dünya Kupası’nda İngiltere’nin beyaz top takımında gördüğümüzden daha uyumlu hale geldiler. Daha önce oldukları kadar iyilerdi, yollarına devam ettiler ve işi bir adım öteye taşıdılar.”

Stokes Dünya Kupası dönüşü yapabilir mi?

Bir sonraki 50’den fazla Dünya Kupası, Stokes’un bir İngiliz zaferinde çok önemli bir rol oynamasından dört yıl sonra geliyor ve 84’ü Yeni Zelanda’ya karşı Super Over ile başarılarında oynamadan önce oyundan atıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

MCG’de T20 Dünya Kupası’nı kazanmak için Pakistan’ı beş kaleyle yenen İngiltere’nin ikili beyaz top dünya şampiyonu olduğu anı izleyin.

Stokes, yazın uluslararası bir günlük kriketten emekli olduğunu duyurdu ve İngiltere için üç formatı da oynama programını “sürdürülemez” olarak nitelendirdi, ancak Key onun Hindistan’da yer alma olasılığını dışlamayı reddetti.

Key, “Hiçbir şey sonsuza kadar değildir, ama ne olacağını kim bilebilir,” diye açıkladı. “Şu anda yaptığımız şeyin tadını çıkarmaya çalışıyoruz ve ardından Test kriketini düşüneceğiz.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ben Stokes’un yenilmemiş yarım yüzyılı İngiltere için kilit rol oynamış olabilir, ancak alkışı alması gerekenin bowling atağı olduğunda ısrar ediyor.

“Ben Stokes, Test kriketini düşünüyor olacak ve şu anda önünde olan, yani Pakistan’daki Test serisi dışında başka hiçbir şey için endişelenmesini istemiyorum. Sonra Yeni Zelanda var ve sonra sen Bundan sonra Avustralya var. Başka hiçbir şey için endişelenmesine gerek yok – ne olacak, olacak.

“Gerçekten herkesle her konuşmayı yapacağım, önemli değil. Hiçbir şeyi göz ardı ettiğinizi düşünmüyorum, ama şu anda sadece şimdiye kadar yaptıklarımızın tadını çıkarmaya çalışıyoruz. bundan olabildiğince zevk aldığından eminim.”

İngiltere’nin Pakistan turunu Sky Sports’ta canlı izleyin. Açılış Testinin canlı yayını 1 Aralık Perşembe günü saat 4.30’da Sky Sports Cricket’te başlıyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12747375/englands-t20-world-cup-victory-rob-key-backs-champions-to-enjoy-more-white-ball-success

SMM Panel PDF Kitap indir