İngiltere’den Katherine Brunt, Test kriketinden emekli oldu, ODI ve T20 uluslararası maçlarında oynamaya devam edecek | Kriket Haberleri


İngiliz melon oyuncusu Katherine Brunt: “Test kriketi benim mutlak tutkum ve bu formattan emekli olmak gerçekten yürek parçalayıcı bir seçimdi, ancak beyaz top kriketine öncelik vermeme izin veriyor. Onu harika bir yerde bıraktığımı biliyorum. ”

Son Güncelleme: 18/06/22 11:00am

Katherine Brunt, 2004 yılında ilk kez teste çıktı ve İngiltere formasıyla 51 kez forma giydi.

Katherine Brunt, 2004 yılında ilk kez teste çıktı ve İngiltere formasıyla 51 kez forma giydi.

İngiliz melon oyuncusu Katherine Brunt, Test kriketinden emekli olmak için “kalp kıran” bir karar verdi, ancak bir gün ve T20 enternasyonallerinde oynamaya devam edecek.

36 yaşındaki oyuncu, 2009’da Worcester’da Avustralya’ya karşı 6-69’luk bir galibiyetle ve üç beş küçük kapı vuruşu dahil olmak üzere 14 maçta 51 kafa derisi aldı ve Testlerde İngiltere Bayanlar’ın üçüncü lider kaleci oldu.

Teste ilk kez 2004’te çıkan Brunt, bu kış Avustralya’da çekilen Ashes Testinde sekiz küçük kapı alarak ilk istekalarda 5-60 ve ikinci devrede 3-24 kazandı.

Sadece üçüncü maçında, Ağustos 2005’te Worcester’da, Brunt iki istekada dokuz küçük kapı aldı ve İngiltere 1963’ten bu yana ilk kez Kadınların Küllerini yeniden kazanırken yarım yüzyıl sayı attı.

Brunt son Testinde sekiz kale aldı - çizilmiş Küller kış boyunca Avustralya'ya karşı çatıştı

Brunt son Testinde sekiz kale aldı – çizilmiş Küller kış boyunca Avustralya’ya karşı çatıştı

Brunt: Test kriketi benim mutlak tutkum

Brunt, “Bir atlet olarak sevdiğiniz şeyi yapmaktan vazgeçmek için hiçbir zaman bariz bir zaman olmadığını hissediyorum.

“Ancak son iki yılda emeklilik düşünceleri giderek daha fazla su yüzüne çıktı, bu yüzden duygusal bir karar yerine akıllıca bir karar vermeye karar verdim.

“Test kriketi benim mutlak tutkum ve bu formattan emekli olmak gerçekten yürek parçalayıcı bir seçimdi, ancak beyaz top kriketine öncelik vermeme izin veriyor.

“Harika bir yerde bıraktığımı biliyorum, gelen bowling oyuncuları hazır ve serbest bırakılmak için can atıyorlar!

“Güney Afrika maçı yaklaşıyor, onları evdeki en iyi koltuktan izlemek için sabırsızlanıyorum.”

İngiltere için beyaz top kriketinde Brunt, 140 ODI’de 167 küçük kapı ve 96 T20 enternasyonalinde 98 küçük kapı topladı.

36 yaşındaki oyuncu İngiltere adına beyaz top kriket oynamaya devam edecek.

36 yaşındaki oyuncu İngiltere adına beyaz top kriket oynamaya devam edecek.

Finch: ‘Gerçek efsane’ Brunt her şeyi verdi

İngiltere Kadınlar Kriket Direktörü Jonathan Finch şunları söyledi: “Katherine’in tutkusu ve bağlılığı, İngiltere için Test kriketi oynadığı zamanki kadar belirgin olmamıştı.

“Onun arzusunu, kalbini ve elinde kırmızı top ile şüphesiz yeteneğini görmek için son Kül Testini izlemeniz yeterli.

“İngiltere Kadınlar Test kriketi için her şeyi verdi ve uluslararası sahnede beyaz top kriketine odaklanma kararını tamamen destekliyoruz.

“Katherine, oyunun bu biçiminde gerçek bir efsane olduğunu ve gelecek nesillerin ancak arzulayabileceği standartları belirlediğini bilerek kırmızı topu geride bırakabilir.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12636123/englands-katherine-brunt-retires-from-test-cricket-will-carry-on-playing-odis-and-t20-internationals

Yorum yapın

SMM Panel