İngiltere’den Eric Dier, uluslararası kariyerinin bitmiş olabileceğini düşündüğünü itiraf etti | Katar ‘zor bir durum’ çıkardı | Futbol Haberleri


Eric Dier, geçen yaz Avrupa Şampiyonası finalini kaçırdıktan sonra İngiltere kariyerinin sona erdiğinden korktuğunu itiraf ediyor.

İngiltere, finalde İtalya’ya penaltılarda yürek burkan bir mağlubiyet yaşadı, ancak Dier, kötü bir form çalışması nedeniyle düştükten sonra turnuvayı tamamen kaçırdı. Tottenham defans oyuncusu hem Euro 2016 hem de 2018 Dünya Kupası kadrolarının bir parçasıydı.

Ancak servetindeki bir yükseliş, Eylül ayında uluslararası vahşi doğada 22 aylık bir dönemi bitirdiğini ve Dier’in her iki Nations League maçına da başladığını gördü.

Dier, Gareth Southgate’in kadrosuna bol miktarda deneyim kazandırıyor ve 28 yaşındaki oyuncu, Pazartesi günü İran’a karşı oynarsa etkileyici bir dönüşü tamamlayabilir.

“İngiltere kariyerimin sona erdiğini düşünmediğimi söylersem yalan söylemiş olurum. “Açıkçası bu düşünceler aklından geçiyor.

Eric Dier, Gareth Southgate'in 2018 Dünya Kupası kadrosunun önemli bir parçasıydı.
Resim:
Eric Dier, Gareth Southgate’in 2018 Dünya Kupası kadrosunun önemli bir parçasıydı.

“Euro kadrosunu kaçırdığım zaman, açıkçası benim için kariyerimdeki en kötü anlardan biri. Ama her zaman söylediğim zaman, en kötü anlardan biriyse oldukça iyi bir kariyere sahip olmam gerektiğini söylerim.

“Şimdi burada olduğum için minnettarım. Benim için birçok yönden iyiydi. Beni, benim için, kariyerimde oynadığım en iyi futbolu oynamaya itti.

“Dolayısıyla, her zaman bakılacak olumlu şeyler var ama açıkçası bu düşünceler aklımdan geçti ve diğer oyuncularda da görüyorsunuz (geri gelmiyorlar).

“Kendimle gurur duyuyorum, savaşarak geri dönmeyi başardım.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

FIFA başkanı Gianni Infantino, Dünya Kupası arifesinde ‘şaşırtıcı’ ve ‘yanıltıcı, saygısız ve saldırgan’ olarak adlandırılan tuhaf bir konuşma yaptı.

Dier ayrıca Katar’da saha dışı meseleleri görmezden gelmenin yanlış olacağını söyledi, ancak bu Dünya Kupası’nın üzerinde asılı duran bulutla ilgili sürekli soruların oyuncuların heyecanını azalttığını kabul ediyor.

Körfez ülkesinin insan hakları sicili, göçmen işçilere yönelik muamele ve baskıcı LGBTQ+ yasaları, turnuvanın 22.’sine kadar olan süreçte hakim oldu.

FIFA başkanı Gianni Infantino, Dünya Kupası arifesinde savunma oyuncusu Dier’in medyaya konuşmasından hemen önce sona eren olağanüstü bir medya konferansında Katar’ı eleştiren Avrupalıları hedef aldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports News’in kıdemli muhabiri Melissa Reddy, FIFA başkanı Gianni Infantino’nun ‘şaşırtıcı’ açıklamasını inceliyor.

İngiltere’deki takım arkadaşları ve bu Dünya Kupası’ndaki diğer oyuncular gibi, iyi konuşan 28 yaşındaki oyuncu, ev sahibi ülkedeki futbolun kendisinin ötesindeki sorunlar hakkında sorularla karşı karşıya kaldı.

Infantino’nun basın toplantısını izlemeyen Dier, “Oyuncular olarak hepimiz için her gün son derece zor.

“Buraya geldik ve bu konuların ele alınacağını biliyoruz ve bu bizim için zor bir durum.

“Bugün bakıyordum çünkü muhtemelen bu tür sorularla karşılaşacağımı düşündüm.

“Dünya Kupası 2010’da burada Katar’a verildi ve o zamanlar 16 yaşındaydım. Bu konuda konuşmak benim için çok zor çünkü biz oyuncular olarak nerede oynayacağımız konusunda kesinlikle söz sahibi değiliz.

“Bu kararlar bizden çok daha üstteki kişiler tarafından veriliyor ve belli ki burada oturup bu tür soruları yanıtlamak zorunda kalan bizleriz. Bu bizim için zor bir durum.

“Sadece biz değil, her takım, her oyuncu tüm turnuva boyunca bunu deneyimleyecek. Bu hayal kırıklığı yaratıyor.

“Bireysel olarak, ailemin bana verdiği ve içinde büyüdüğüm değerleri, insanların bana öğrettiklerini taşıyorum. Gittiğim her yere bu değerleri taşıyorum.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

The Times’ın baş futbol yazarı Henry Winter, FIFA başkanı Gianni Infantino’nun Dünya Kupası arifesinde yaptığı açıklamaların futbol taraftarlarını rencide edici olduğuna inanıyor.

“Aynı zamanda gittiğim her yere saygı duyuyorum.

“Çok kısa bir süredir buradayız, bu yüzden benim için bu deneyimi yaşamak ve o noktada ne söyleyeceğimize dair çok daha iyi bir fikre sahip olmak önemli.

“Şimdiden pek çok şey oldu, pek çok şey hayal kırıklığı yarattı ve bunlar her zaman aklımda olacak.

“Ama takım olarak ve bireysel olarak belirli değerleri taşıyoruz ve nereye gidersek gidelim bu değerleri taşıyacağız. Aynı zamanda gittiğimiz her yere saygı duyacağız. Bu tür şeylerden bahsetmek benim için zor. durum.”

Dier: Kane ‘OneLove’ kol bandı takacak

İngiltere kaptanı Harry Kane, FIFA’nın turnuvanın arifesinde kendi grubunu kurma planlarını açıklamasına rağmen, Katar’daki Dünya Kupası’nda ayrımcılığa karşı ‘OneLove’ gökkuşağı kol bandını takmaya devam ediyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Galler’in Pazartesi günü ABD’ye karşı oynadığı ilk Dünya Kupası maçı öncesinde, FAW, One Love kaptan kol bandını takan Gareth Bale’in tamamen arkasında.

FIFA, kolluklarının Birleşmiş Milletler ajanslarıyla ortaklığın bir parçası olarak takılacağını doğruladı ve Futbol Federasyonu’nun bunun ve ‘OneLove’ versiyonunun birlikte giyilip giyilemeyeceği konusunda netlik aradığı anlaşılıyor.

FA, FIFA-BM girişimine saygı duysa da, eşcinsel ilişkilerin suç sayıldığı bir ülkede ‘OneLove’ kampanyasını her ne olursa olsun desteklemeye devam etmeyi planlıyor. Galler, turnuva boyunca kolluk takacak olan dokuz Avrupa ülkesinden bir diğeri.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere ve Everton defans oyuncusu Conor Coady, takımın futbolun herkes için olduğuna ve kapsayıcı olması gerektiğine inandığını ancak Katar kurallarına saygı göstereceklerini söyledi

Dier, Spurs’ün takım arkadaşı Kane’in hala kol bandını taktığını ve İngiltere’nin ilkelerinden taviz vermeye hazır olmadığı konusunda ısrar ettiğini söyledi.

“Kol bantlarıyla ilgili tartışmadan haberim yoktu” dedi. “Bunu bilmiyordum.

“Bu noktada bildiğim kadarıyla, Harry hala onu takıyor ve diğer Avrupa ülkelerinden de giyeceğini düşündüğüm hiçbir şey duymadım.

“Fikirlerini değiştirdiklerini söylediler mi bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla herkes hala onu takıyor. Bu bizim inançlarımızın, ilkelerimizin sadece bir parçası.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Paul Merson ve Clinton Morrison, İngiltere’nin İran’a karşı oynadığı Dünya Kupası açılış maçında ilk 11’lerini açıklıyor.

2022 Dünya Kupası kura çekimi

  • Grup A: Katar, Ekvador, Senegal, Hollanda
  • Grup B: İngiltere, İran, ABD, Galler
  • Grup C: Arjantin, Suudi Arabistan, Meksika, Polonya
  • Grup D: Fransa, Avustralya, Danimarka, Tunus
  • Grup E: İspanya, Kosta Rika, Almanya, Japonya
  • F Grubu: Belçika, Gana, Fas, Hırvatistan
  • Grup G: Brezilya, Sırbistan, İsviçre, Kamerun
  • H Grubu: Portekiz, Kanada, Uruguay, Güney Kore
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12751027/englands-eric-dier-admits-thinking-international-career-may-have-been-over-qatar-issues-a-difficult-situation

SMM Panel PDF Kitap indir