İngiltere U21 1 – 2 Slovenya U21


Slovenya, İngiltere 21 yaş altı takımlarını, onları 11 yıl aradan sonra Avrupa elemelerinde ilk kez bir yenilgiye mahkum etmesi için sersemletti.

Djed Spence’in ilk dakikada kendi kalesine attığı gol ve Mark Zabukovnik’in kafa vuruşu, Young Lions’ın Kasım 2011’e kadar uzanan yenilmezlik serisini sonlandırdı.

Pazartesi günkü Huddersfield’daki 2-1 mağlubiyet – Cameron Archer’ın geç cevabına rağmen – Euro 2013’e ulaşma hedefleri sırasında Belçika’ya 2-1 yenildikleri zamandan bu yana ilk eleme kayıpları oldu.

Lee Carsley’in tarafı, bu ay üç galibiyetin ardından G Grubu’nda birinciliği elde ettikten sonra Gürcistan ve Romanya’da gelecek yılki turnuvaya çoktan ulaştı.

Resim:
Mark Zabukovnik Slovenya’yı 2-0 öne geçirmeyi kutluyor

Yenilgi bu ilerlemeyi rayından çıkarmaz, ancak Young Lions’a hatasız olmadıklarını hatırlatır ve Carsley’nin geçen Eylül ayında ilk kez bir araya gelen bir grupla hala yapacak işleri olduğunun altını çizer.

Carlsey’nin adamları Ekim ayında 2-0’lık bir farkla 2-2 berabere kaldığında, Slovenya elemelerde İngiltere’den puan alan tek taraf olmuştu.

Ziyaretçiler, Huddersfield’da 54 saniyenin ardından liderliği ele geçirirken onların bogey takımı olmaya devam etti.

Morgan Gibbs-White, Luka Ticic’i yere serdi ve serbest vuruşu Spence tarafından kendi ağına gönderildi.

İngiltere sıralama turlarında ilk kez geride kaldı ve Nino Zugelj’in Slovenya’nın liderliğini ikiye katlamaya yaklaşmasıyla hemen toparlanmaya çalıştılar.

Cameron Archer geç İngiltere için bir gol geri çekti
Resim:
Cameron Archer geç İngiltere için bir gol geri çekti

Genç Aslanlar, Jacob Ramsey’nin en iyi şanslarını geniş bir alana yaymasıyla mola vermek için çalıştı ve 55 maçta ilk eleme yenilgilerine bakıyorlardı.

Geçen hafta Chesterfield’da Arnavutluk’u yenerek hak kazanmış olmalarına rağmen, 10 gün içinde dördüncü bir maç ev sahibine ağır geldi.

Gibbs-White, ev sahibinin sorunlarını özetlemek için ceza sahasına girdikten sonra kendi ayaklarının üzerine düştü ve Carsley o saatte Harvey Elliott, Archer ve Max Aarons’u aradı.

Mark Zabukovnik'in kafa vuruşu Slovenya'nın liderliğini ikiye katladı
Resim:
Mark Zabukovnik’in kafa vuruşu Slovenya’nın liderliğini ikiye katladı

İngiltere umutsuzca ilham arıyordu ama yetersiz geldiler ve 64 dakika sonra daha da geri kaldılar.

Yine Ticic’in geniş serbest vuruşu soruna neden oldu ve Slovenya, Mart 2010’da Yunanistan’dan bu yana İngiltere’yi evinde yenen ilk takım olarak kapanırken Zabukovnik 10 metreden bir kafa vuruşunda iktidara yükseldi.

Benjamin Markus, Charlie Cresswell’in kafa vuruşunu 16. dakikada temizlese bile, iyileşme umudu çok azdı.

Archer sakatlık zamanında bir gol geri çekti – bir haftadaki dördüncü golü için – ve Curtis Jones açıkta kaldı ama İngiltere’nin uzun süredir yenilmezlik serisi sona erdi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/england-u21-vs-slovenia-u21/report/460367

SMM Panel PDF Kitap indir