İngiltere Tekerlekli Sandalye Dünya Kupası galibi Tom Halliwell, Fransa’yı 28-24 yenen Rob Burrow’a övgüler yağdırıyor | Ragbi Ligi Haberleri


Tekerlekli Sandalye Süper Ligi’nde Leeds Rhinos’ta forma giyen İngiltere kaptanı Tom Halliwell’e finalde oynadığı rolden sonra Rhinos ikonu Rob Burrow tarafından bir tebrik mesajı gönderildi; Fransa teknik direktörü Sylvain Crismanovich, oyuncular için duş tesislerinin olmamasını eleştirdi.

Son Güncelleme: 19/11/22 12:02

Tom Halliwell, finalde İngiltere'yi Fransa'ya karşı zafere götüren Dünya Kupası'nı kutluyor.

Tom Halliwell, finalde İngiltere’yi Fransa’ya karşı zafere götüren Dünya Kupası’nı kutluyor.

Tom Halliwell, kahramanı Rob Burrow’un Tekerlekli Sandalye Rugby Ligi Dünya Kupası’nı kazandığı için onu tebrik etmesinden sonra duygulandı.

İngiltere kaptanı, Cuma günkü finalde Fransa’yı 28-24 yendikleri maçın hazırlıkları sırasında, Burrow’un Betfred Süper Lig tarafı Leeds Rhinos’taki muhteşem kariyeri boyunca giydiği 7 numaralı formayı giymekten ne kadar onur duyduğunu anlattı.

Burrow, İngiltere’nin Fransa’yı yendiği maçta iki dakika sonra maçı kesinleştiren denemeyi yapan Halliwell’i finalden sonra Twitter hesabında tebrik etti ve Rhinos tekerlekli sandalye yıldızı böyle bir tepki vermekten çok etkilendi.

Halliwell, “Bu özel,” dedi. “Denemem onunkini bir nevi yeniden yaratmaktı. [2011 Super League] Büyük Final, ancak onunki 40 metre uzaktaydı ve benimki muhtemelen dörttü.

“Bunlar çok nazik sözler ve çok şey ifade ediyor, ama şimdi dinlenemem. Hâlâ çok işim var ve bu tekerlekli sandalye ragbi liginin sadece başlangıcı ve bunun bir parçası olduğum için mutluyum.

“Bu sporun bir parçası olduğum için çok minnettarım, harika ve nelere dönüşebileceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

“Muhtemelen sonsuza kadar ragbi ligine borçluyum ve tekerlekli sandalye ragbi ligi bana ailem ve arkadaşlarımla oynayabilmem için bir platform verdi.”

İngiliz Tom Halliwell ve Seb Bechara, Tekerlekli Sandalye Rugby Ligi Dünya Kupası'nı kazandıktan sonra Fransa'ya karşı oynanan maçta sonucu ve atmosferi değerlendirdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiliz Tom Halliwell ve Seb Bechara, Tekerlekli Sandalye Rugby Ligi Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra Fransa’ya karşı oynanan maçta sonucu ve atmosferi değerlendirdi.

İngiliz Tom Halliwell ve Seb Bechara, Tekerlekli Sandalye Rugby Ligi Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra Fransa’ya karşı oynanan maçta sonucu ve atmosferi değerlendirdi.

İngiltere, son iki tekerlekli sandalye Dünya Kupası finalini Fransa’ya karşı kaybetmişti ve 2017, rakiplerinin oyunun son oyununu deneyerek zaferi kaptığını gördü.

Ancak bu sefer, devre arasında 14-12 geride kaldıkları bir tahterevalli yarışmasını kazanan ev sahibi ülke oldu ve aradan sonra inisiyatifi ele geçirdi.

İngiltere baş antrenörü Tom Coyd, “Yol boyunca pek çok harika ders öğrendim ve muhtemelen Fransa’yı zorlu maçlarda oynamak en büyük ders oldu, bu yüzden onlara teşekkürler,” dedi.

“‘Kendinize inanın’ dedim. [at half-time] çünkü kendi içimizde oynadığımızı sanıyordum. Savunmamız çok sağlamdı, sadece hata yapmaktan biraz korktuk. Onlara kendilerine güvenin dedim ve dışarı çıkıp bunu yaptılar.”

Tom Halliwell'in geç denemesi, İngiltere'nin Fransa'ya karşı zaferini mühürledi

Tom Halliwell’in geç denemesi, İngiltere’nin Fransa’ya karşı zaferini mühürledi

Sporun tekerlekli sandalye versiyonunun erkekler ve kadınlar koşu oyunu yarışmalarının yanında oynanmaktan keyif aldığı teşhiri geliştirmek amacıyla dikkatler yakında sadece üç yıl içinde Fransa’da yapılacak bir sonraki Rugby Ligi Dünya Kupası’na çevrilecek.

Halliwell, sadece 2025 turnuvasına giden yolda büyümeye devam edeceği konusunda iyimser, ancak şimdilik, sporun en büyük sahnesinde zafere ulaşmak için İngiltere’yi geçme anının tadını çıkarmak istiyor.

Halliwell, “Muhtemelen bu oyuncular ve personel ile onu yükseltmek, dünyadaki en iyi duygu,” dedi.

“Bu noktaya gelebilmek için son beş yıldır çok çalışıyoruz ve tüm bu sıkı çalışmanın karşılığını aldığımızı bilmek çok güzel.”

Tom Halliwell, Dünya Kupası finalinde kazandığı zaferin ardından kupayı kaldırdı

Tom Halliwell, Dünya Kupası finalinde kazandığı zaferin ardından kupayı kaldırdı

Crismanovich, duş tesislerinin eksikliğini eleştiriyor

Tekerlekli sandalye Dünya Kupası, sporu yeni bir seviyeye yükseltmesi ve kapsayıcı olması nedeniyle büyük beğeni topladı; spor, erkek ve kadın engelli ve engelli olmayan sporcuların eşit bir oyun alanında rekabet etmesine olanak tanıyor.

Ancak Fransa baş antrenörü Sylvain Crismanovich, sahadaki hareketin son üç hafta boyunca pek çok olumlu şey getirdiğini düşünse de, perde arkasında hala yapılması gereken bazı alanlar olduğuna inanıyor.

Crismanovich, özellikle finalin yapılacağı Manchester Central sahasında oyuncular için duş olanaklarının olmamasından rahatsızdı.

Crismanovich, “Kameraların önünde bir sürü olumlu şey oldu, ancak kameraların arkasında, bu turnuvada bazı gözden kaçmaların olduğunu hissediyorum,” dedi.

Son şampiyon Fransa, bu kez finalde İngiltere'yi geride bıraktı.

Son şampiyon Fransa, bu kez finalde İngiltere’yi geride bıraktı.

“Takımlar arasında ayrım yapılmadı, ancak bu gece hiç duş almadık.

“Tüm oyuncular oynadı, ancak duş alma olanakları yoktu ve kadınların veya erkeklerin buna katlanacağını sanmıyorum.”

Oyunun kendisinde, Crismanovich sonucun her iki yönde de olabileceğini hissetti.

Crismanovich, “Baştan sona birbirine yakın bir maçtı ve kontrolün bizde olduğunu hissetmemizin hiçbir anlamı yoktu,” dedi. “Tüm yol boyunca ileri geri oldu, bu yüzden yakın bir oyundu.”
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12750682/england-wheelchair-world-cup-winner-tom-halliwell-revels-in-rob-burrow-praise-after-28-24-final-win-over-france

SMM Panel PDF Kitap indir