İngiltere T20 Dünya Kupası’nı kazandı: Çifte dünya şampiyonu beyaz top tarafı için sırada ne var? Büyüklük çağırıyor mu? | Kriket Haberleri


Sportif zafer, düşünmeye davet etme eğilimindedir.

Hepsi nerede başladı? Bu anın gelmesini sağlayan ne oldu? Başarının mimarları kimlerdi?

İngiltere’nin T20 Dünya Kupası galibiyeti de farklı olmadı.

2015’teki Adelaide’den 2022’deki Melbourne’e Kolkata ve Lord’s üzerinden yapılan yolculuğu çok net bir şekilde çizebilirsiniz. Andrew Strauss, Trevor Bayliss ve Eoin Morgan’dan Rob Key, Matthew Mott ve Jos Buttler’a.

İngiltere’yi ürkek beyaz top ümitsizlerinden, aynı anda hem 50 üstü hem de T20 dünya şampiyonluklarını elinde tutan çığır açan ilk erkek takımına götüren yaklaşım değişikliği iyi belgelenmiştir.

Peki sırada ne var?

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere’nin genel müdürü Rob Key, takımın T20 Dünya Kupası başarısının ardından şimdiye kadarki en büyük beyaz top taraflarından biri haline gelebileceğini düşünüyor.

büyüklük. En azından amaç bu, hem baş antrenör Mott hem de genel müdür Key, Ben Stokes MCG’de galibiyet serisini vurduğundan beri bu tür terimlerle konuşacak kadar içerikli.

Sky Sports’a konuşan Key, “Kupa kazanmaya devam ederlerse, gördüğümüz en iyi kriket takımlarından biri ve İngiltere’nin en iyi spor takımlarından biri olabilirler.”

Bu arada Mott, çok güçlü bir Avustralyalı kadın tarafını tuttu ve onları yaşayan hafızadaki en baskın spor takımlarından biri haline getirdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Matthew Mott, İngiltere’nin T20 Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra gelmiş geçmiş en büyük beyaz top takımı olmak istediğini söyledi

Nasser Hussain’in İngiltere’deki bu sınırlı taşma tarafıyla benzer bir şey yapmak isteyip istemediği sorulduğunda, Avustralyalı şöyle dedi: “Şu anda bununla ilgiliyiz. Dünya Kupaları için oynuyorsunuz.”

“Harika olmayı istemek açısından, kesinlikle devam etmek istediğimiz yolculuk bu.”

İngiltere, çifte dünya şampiyonu olma konusunda, oyun tarihindeki en büyük limitli taraflardan biri olduğunu tartışmalı bir şekilde çoktan kanıtladı.

Batı Hint Adaları, 1970’lerde ilk iki Dünya Kupasını kazandı. Avustralya daha sonra, Hindistan’ın kazandığı T20 Dünya Kupası açılışıyla aynı yıl olan 1999 ile 2007 arasındaki sıçramada üç kazandı.

İngiltere, bu büyük taraflarla aynı parantez içine alınabilir mi? Birçoğunun içgüdüsel olarak söylemeyeceği şey, az ya da çok bu takımların Test kriketindeki parlaklığından kaynaklanmaktadır.

İngiltere kaptanı Jos Butler, pivot, 13 Kasım 2022 Pazar, Avustralya'nın Melbourne kentindeki Melbourne Kriket Sahası'nda T20 Dünya Kupası kriket finalinde Pakistan'ı mağlup ettikten sonra takım arkadaşlarıyla kutlama yapıyor. (AP Fotoğrafı/Mark Baker)
Resim:
Jos Buttler’ın İngiltere’si, kriket tarihindeki en büyük beyaz top takımlarından biri mi?

Ne olursa olsun, bu İngiltere tarafının kendi tarafında zamanı var. Henüz bitmediler.

Önümüzdeki iki yıl içinde her iki dünya şampiyonluğunu da savunacaklar ve yarattıkları yetenek derinliği, yapı ve çevre ile Buttler tarafının yeniden favoriler arasına girmesini bekliyorlar.

Kazanmak başka bir konudur. Bırakın beş yılda dört dünya turnuvasını, bir dünya turnuvasını bile kazanmanın ne kadar zor olduğunu Hindistan’a sormanız yeterli.

Dünya kriketindeki en büyük yetenek havuzuna, nesiller boyu yeteneklerle dolu bir kadroya ve yalnızca İngiltere ve Avustralya’nın gerçekten rekabet edebileceği mali güce sahip Hindistan, 2011’den beri bir ICC etkinliğinde zafer kazanamadı.

İngiltere son üç maçın ikisini kazandı, ancak her başarılı takımda veya oyuncuda olduğu gibi, bunu yapmak için oldukça fazla şansa ihtiyaçları olduğunu açıkça kabul edecekti. Ayrıca bundan en iyi şekilde yararlanmak için yeterince iyi oldular.

18 Kasım Cuma 04:35

Bununla birlikte, ilerlemek için ekibin de uyum sağlaması ve gelişmesi gerekecek. Avustralya’da kazanan kadrodan sadece dördü 30 yaş altı. Harry Brook 23, Sam Curran 24 ve Phil Salt 26. Diğeri, Liam Livingstone, Hindistan’da yapılacak 50’nin üzerinde Dünya Kupası başlamadan önce 30 yaşına girecek.

Sonraki turnuvalara ne kadar az zaman kaldığı göz önüne alındığında, önümüzdeki iki yıl içinde büyük çoğunluktan büyük bir düşüş görmeyi beklemezsiniz.

Özellikle T20’de daha uzun süre oynayabilen ve performans seviyelerini koruyabilen oyuncular gördük, ancak İngiltere 2024’te Kuzey Amerika’ya 30’lu yaşların ortasındakilerin hakim olduğu bir kadroyla varmak istiyor mu?

Will Jacks, Ben Duckett ve Saqib Mahmood gibileri bunu ummazlar ve eski muhafızlardan bazılarını aşamalı olarak devre dışı bırakmaya ve oyunda bekleyen heyecan verici genç oyunculardan bazılarına şans vermeye ne zaman başlanacağına dair kesinlikle bir karar verilmesi gerekiyor. kanatlar.

Sam Curran (İlişkili Basın)
Resim:
Sam Curran, T20 Dünya Kupası’nda rol aldı ancak İngiltere kadrosunda 30 yaşın altındaki sadece dört oyuncudan biri.

İngiltere uyum sağlamaları gerektiğini biliyor ve bu, Avustralya’da parıldayan bazılarının Hindistan, Karayipler ve ABD’deki kadroda garanti yer almayabileceği anlamına geliyor.

Böylesine yoğun bir program, iş yüklerini de gündeme getiriyor. Stokes, bir günlük uluslararası kriketten çoktan emekli oldu, ancak Pazar günkü finalde bir başka maç kazanma çabasının ardından, Test kaptanı, gelecek yılki 50’den fazla turnuva için zamanında konumunu yeniden gözden geçirebilir mi?

Değilse, ODI tarafını bu unvanı savunmak için hazırlamaya odaklanırken, kendisini 20 üzeri formatta daha deneyimsiz oyunculardan bazılarını getirmeye yardımcı olmakla görevlendirilmiş bulabilir.

Mott’un gelmesi ve Buttler’ın kaptan olmasıyla, bu İngiltere takımı için yeni bir aşamanın ilk aşamalarındayız ve Bayliss ve Morgan tarafından atılan temeller üzerine inşa ediyorlar.

“Jos her büyük kararı doğru aldı [at the T20 World Cup],” dedi Key. “Sahip olduğu içgüdü, onları oraya getiren de buydu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Mark Butcher, Ben Stokes’un T20 Dünya Kupası finalindeki baskıyla başa çıkma becerisinin ‘şaşırtıcı’ olduğunu söyledi

“Daha uyumlu oldular ve (önceden) oldukları kadar iyiler, bir derece yükseldiler.”

Bu duygu tek başına İngiltere hayranlarını heyecanlandırmalı. Zaten açık ara ülkenin en iyi beyaz top takımı olan bir takım daha iyiye gidiyor ve sınırlı sayı hanedanı kurma şansına sahip.

Yine de, yansıtmak ve geleceğe bakmak için yeterli. İngiltere çifte dünya şampiyonu. Bu, tadına varılacak bir an.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12747382/england-win-t20-world-cup-what-next-for-double-world-champion-white-ball-side-does-greatness-beckon

SMM Panel PDF Kitap indir