İngiltere T20 Dünya Kupası’nı kazandı: Ben Stokes, Jos Buttler’ın MCG zaferiyle kendi mirasını yarattığını söyledi | Kriket Haberleri


Ben Stokes, kaptan Jos Buttler’ın “kendi mirasını yarattığını” ve takımın T20 Dünya Kupası’nı çift beyaz top dünya şampiyonu olmak için kazanmasının ardından İngiltere’nin “ona sahip olduğu için şanslı” olduğunu söyledi.

İngiltere, Pazar günü Melbourne Cricket Ground’da Pakistan’ı beş kaleyle yendiğinde Stokes, yenilmemiş bir yarım yüzyıla ulaştı – sınır geri sayımında Yeni Zelanda’yı yenerek 50’yi kazanmasından üç buçuk yıl sonra. – Eoin Morgan yönetimindeki Lord’s’ta Dünya Kupası bitti.

İngiltere, her iki beyaz top kupasını aynı anda elinde tutan ilk erkek tarafı ve Stokes, Morgan’ın uluslararası kriketten emekli olmasının ardından Haziran sonunda kalıcı kaptan olduğundan beri Buttler’ın takımı devralma şeklini selamlıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

MCG’de T20 Dünya Kupası’nı kazanmak için Pakistan’ı beş kaleyle yenen İngiltere’nin ikili beyaz top dünya şampiyonu olduğu anı izleyin

Stokes söyledi Gökyüzü sporları: “Büyük adam [Morgan] istifa ettiyseniz, Jos’un ekibin kontrolünü ne kadar çabuk ele geçirmeyi ve onu Morgs’un bıraktığı mirastan ilerletmeyi başardığına bakarsınız. Jos artık kendi mirasını yarattı. O, T20 Dünya Kupası kazanan bir kaptan ve inanılmaz.

“Baskı altında taktiksel kararlar vermenin ne kadar zor olabileceği hafife alınmamalı ve kararlarının yüzde 95’i kesinlikle doğruydu.

“Sahada herkesin takip ettiği bir adam ve sopasıyla bazı maç kazandıran performanslar sergiledi. Ona sahip olduğumuz için şanslıyız.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ben Stokes, İngiltere’nin bowlinginin Melbourne Kriket Sahası’nda Pakistan’a karşı kazandıkları zaferin anahtarı olduğunu söyledi.

‘Stokes en büyük rakip’

Buttler, çok yönlü oyuncunun 49 toptan 52’sinin İngiltere’yi yedeklenecek altı topla 138’lik hedefine götürmesinden sonra, Stokes’un parlamasıyla aynı derecede ilgiliydi.

Stokes ayrıca 2019 Dünya Kupası finalinde Yeni Zelanda’ya ve o yazın ilerleyen saatlerinde Headingley’deki Ashes Test’e karşı ve bir hafta önce İngiltere’nin yarı finaldeki yerini perçinleyen galibiyeti garantilemek için Sri Lanka’ya karşı zorlu koşu kovalamacaları düzenlemişti.

Buttler, “Stokes’tan başka kim bizi sonuna kadar görecek? Adam baskıyı kaldırabilir. Yaptığı her şeyde en büyük rakip. Güvenebileceği çok fazla deneyimi var ve çok şey üstlenebilir. Her şeyi mükemmel bir şekilde zamanladı.

“O ve Moeen Ali’nin bize verdiği itici güç [during a fifth-wicket stand of 47 off 33 balls] Bence oyunu Pakistan’dan aldı.”

İngiliz oyuncular, T20 Dünya Kupası finalinde Pakistan'ı mağlup ettikten sonra kupalarıyla kutluyorlar.
Resim:
İngiltere üçüncü Dünya Kupası zaferini ve T20 formatında ikinciliğini kutluyor

İngiltere’nin T20 Dünya Kupası’nı ikinci kez kaldırma umutları – daha önce 2010’da Karayipler’de kazanmışlardı – Buttler’a göre geçen ay MCG’de İrlanda’ya ürkek bir yenilginin ardından “bir milyon mil uzakta görünüyordu”, ancak yağmur yağdıktan sonra- İki gün sonra Avustralya’ya karşı oynanan maçın dışında, Buttler’ın tarafı arka arkaya dört galibiyet elde etti.

Butler dedi ki:Bu, İrlanda’dan sonra milyonlarca mil uzakta hissettirdi – bu gerçekten alınması zor bir yenilgiydi – ancak mutlaka kazanılması gereken maçlarda gösterdiğimiz devasa karakter inanılmazdı.

“Geliştiğimizden ve gittikçe daha iyiye gittiğimizden beri her maç doğru zamanda zirveye ulaştı ve burada hak edilmiş şampiyonlar olarak durduk. Harika bir turnuva oldu.

Buttler: Zafer, hayalini kurduğunuz şeydir.

Buttler, “Hayal ettiğiniz şey bu. Kulağa çok sevimsiz geliyor ama büyümeyi hayal ettiğiniz şey bu, bu pozisyonda olma fırsatına sahip olmak ve sonra gidip onu kazanmak. Bu tek kelimeyle harika,” diye ekledi Buttler.

“Buradaki herkesle son derece gurur duyuyorum. Uzun bir yolculuktu ve son birkaç yılda oyunumuzda birkaç değişiklik oldu ve bunun meyvelerini topluyoruz.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere’nin çok yönlü oyuncusu Sam Curran, T20 Dünya Kupası’nda finalde 3-12’lik skoruyla Maçın Oyuncusu ve 13 kalesiyle Turnuvanın Oyuncusu seçildi.

Buttler, üçü finalde olmak üzere 13 kaleyi aldıktan sonra Turnuvanın Oyuncusu seçilen sol denizci Sam Curran hakkında şunları söyledi: “En seçkin turnuvayı geçirdi. Saldırıyı fevkalade iyi yönetti, tüm zorluları attı. .Hepimiz bunun arkasından atladık.

“İhtiyacımız olduğunda sayı attık, bu maçların birkaçında gerçekten iyi başlangıçlar yaptık ve özellikle son üç maçta Adil Rashid bizim için olağanüstüydü.

“O her zaman bir şeyler olması için topu attığımız adam ve finaldeki performansı.” [taking 2-22 from four overs] olağanüstüydü. [Head coach Matthew Mott] gerçekten iyi uyum sağladı. Dışarı çıkıp kendimize güvenmemiz için bize büyük özgürlük veriyor.”

Finalde Stokes şunları söyledi: “Böyle toplamları kovaladığınızda, daha önce olanları ve tüm bowling oyuncularının bowling oynama şeklini unutabilirsiniz. [to restrict Pakistan] kovalamaca sırasında çok fazla baskı altında hissetmememizin sebebi buydu. Elimizin dışında olduğunu hiç hissetmedim.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere baş antrenörü Matthew Mott, tarafının MCG’de T20 Dünya Kupası’nı kazanmak için “sinirlerini tutmasından” memnundu.

“Yeterince yaşlı ve bilgeyiz ve herhangi bir duruma girip yeteneğimizi geri kazanabilecek kadar kriket oynadık. Elimden geldiğince uzun süre orada kaldığımdan emin olmaya çalıştım. vuruşların sonu. Sekiz koşunun altındayken asla panik istasyonları olmaz.”

Stokes: Karşımıza çıkan zorlukların üstesinden geldik

Stokes, gereksinimi 24 top üzerinden 28’e düşürmek için 16’ncı devrenin sonunda Itfikhar Ahmed’den art arda gelen sınırlara (dörtlü ve altılı) çarptığında tüm İngiltere endişelerini ortadan kaldırdı.

Off-spinner Iftikhar sadece bowling oynuyordu çünkü hızlı bowling oyuncusu Shaheen Shah Afridi, Harry Brook’u uzun bir aradan çıkarmak için yakalamaya devam ettiği bir sakatlığın etkilerine maruz kaldıktan sonra bir topu oraya çekmişti.

Stokes şunları ekledi: “Her zaman bir aşırıya saldırmamız gereken bir zaman olacaktı ve maalesef Shaheen gittiğinde ne yapmamız gerektiği açıktı. Bitmişti.

“Oyuncular madalya sahibi olanlardır, ancak perde arkasında emeği geçen insanlar olmadan hiçbir takım tamamlanmış sayılmaz ve hepimiz MCG Dünya Kupası kazananlarını geride bırakacağız.”

“Yolda küçük bir pürüz vardı ama en iyi takımlar bunu çenelerine alır ve kendilerini etkilemesine izin vermezler. Olup biteni bırakıp bir sonraki mücadeleye geçerler. Turnuvalarda bagajınızı yanınızda taşıyamazsınız. .

“Bu turnuva boyunca önümüze koyduğumuz tüm zorlukların üstesinden geldiğimizi düşünüyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12746466/england-win-t20-world-cup-ben-stokes-says-jos-buttler-has-created-his-own-legacy-with-mcg-victory

SMM Panel PDF Kitap indir