İngiltere Şampiyonası: Ronnie O’Sullivan, York’ta çeyrek finalde Ding Junhui’ye 6-0 yenildi | Bilardo Haberleri


Ronnie O’Sullivan, İngiltere Şampiyonasını sekizinci kez kazanmak için turnuva öncesi favori olmuştu; Ding Junhui, Cumartesi günü York’ta yapılacak yarı finalde Tom Ford’u oynayacak

Son Güncelleme: 18/11/22 18:15

Ronnie O'Sullivan İngiltere Şampiyonası'nda çeyrek finalde elendi

Ronnie O’Sullivan İngiltere Şampiyonası’nda çeyrek finalde elendi

Dünya şampiyonu Ronnie O’Sullivan, Ding Junhui tarafından 6-0 yenildikten sonra York’taki Cazoo İngiltere Şampiyonası çeyrek finalinden düştü.

Dünyanın 1 Numaralı O’Sullivan, 30 yıllık kariyerinde ilk kez bir Triple Crown etkinliğinde aklandı ve son dört karede sadece dört sayı attı.

Yedi kez İngiltere şampiyonluğu kazanan 46 yaşındaki oyuncu, “Ding’in iyi oynadığını görmek harika. iş bitmiş.’ Sanırım hepimiz Ding hayranıyız.

“Bazı günler oynuyorsun ve harika gidiyor ve bazı günler oynamıyor. O günlerden biriydi, ne yapabilirsin? Otuz yıldır bu oyundayım, yol boyunca birkaç darbe aldım. .”

Ronnie O'Sullivan, önceki turda Çinli Zhou Yuelong'u 6-0 yenmişti.

Ronnie O’Sullivan, önceki turda Çinli Zhou Yuelong’u 6-0 yenmişti.

Ding, O’Sullivan’ı iki yakın dövüş karesinin açılışındaki birkaç hatası nedeniyle cezalandırdı ve 2-0’dan itibaren, Çin dünya numarası 38 asla arkasına bakmadı.

35 yaşındaki oyuncu, 2005, 2009 ve 2019’da etkinliği kazandıktan sonra 250.000 £ kazanan ödülüne ve dördüncü İngiltere tacına yaklaşmak için sonraki dört karenin her birinde art arda 88, 94, 87 ve 131’lik molalar derledi.

Ding, dünyanın 32 numarası Joe Perry’yi çeyrek finalde 6-4 yendikten sonra Cumartesi öğleden sonraki yarı finalde Tom Ford ile oynayacak.

Ding Junhui, Cumartesi günü Tom Ford ile karşılaşacak

Ding Junhui, Cumartesi günü Tom Ford ile karşılaşacak

O’Sullivan “Murphy’nin eleştirileriyle ilgilenmiyor

O’Sullivan, Shaun Murphy’nin oyuncuların “oyunun onlar için ne kadar az şey ifade ettiği” hakkında konuşmasının “sinir bozucu” olduğunu söylemesinin ardından, bilardoya yönelik tavrına yönelik eleştirileri “sırtımdan sular akıyor” diyerek reddetti.

Judd Trump’ı nakavt etmek için kronik bir boyun ve omuz yaralanmasını umursamayan Murphy, hüküm süren dünya şampiyonunun bilardo olmadığını söylemesinin ardından konuştu.strese ve zahmete değer“.

Murphy’nin yorumları sorulduğunda O’Sullivan, BBC Radio 5 Live’a şunları söyledi: “Kimsenin benim hakkımda söyleyecekleriyle ilgilenmiyorum.”

Geçen ay bilardo tutkusundan yoksun olduğunu iddia eden dünyanın 1 numarası ekledi: “Kesinlikle uzun zaman önce ayrıldım.”
Kaynak : https://www.skysports.com/snooker/news/12040/12750534/uk-championship-ronnie-osullivan-thrashed-6-0-by-ding-junhui-in-quarter-finals-in-york

SMM Panel PDF Kitap indir