İngiltere rekor kırdı, Testlerde Hindistan’a karşı en başarılı koşu takibini elde etmek için 376’yı vurdu


İngiltere, Test tarihinde Hindistan’a karşı en başarılı koşu takibi için yeni bir dünya rekoru kırdı. Joe Root ve Jonny Bairstow tarafından yüzyıllar, Birmingham’daki Edgbaston Cricket Ground’da 378 hedefinin minimum telaşla kovalanmasını sağladı.

Sonuç, İngiltere’nin geçen yıl The Oval’deki dördüncü Testin sonunda liderliği ele geçirmesiyle birlikte, beş maçlık Test serisini 2-2 ile karşı karşıya getirdi. Nihai fikstür, ziyaretçi kampında COVID-19 vakalarının patlak vermesi nedeniyle yeniden planlandı.

378 rekorun peşinde koşan açılışlar Alex Lees ve Zak Crawley, 107 yıllık bir ortaklıkla kovalamayı kurdular. Küçük bir çöküşün ardından, 269’luk mükemmel bir kırılmaz standla işi bitirmek için güçleri bir kez daha birleştiren Yorkshire ikilisi Bairstow ve Root oldu.

İkili, ev sahiplerinin Hindistan’a karşı en başarılı koşu takibini tamamlamasını sağladı. Ezli rakipleri Avustralya, 1979’da Perth’de 339’u kovalayarak daha önce rekoru elinde tutuyordu. Bu aynı zamanda İngiltere’nin tüm Test kriketindeki en yüksek başarılı kovalamacasıydı ve aynı zamanda Edgbaston’daki en büyük kovalamacaydı.

İngiltere, art arda dört kez 250+ kovalamanın ilk örneğini kaydetti

Ev sahibi ekip Salı günü rekor kıran çılgınlığını sürdürdü ve art arda dört kez toplam 250 veya daha fazlasını kovalayan ilk takım oldu. Seri, Lord’s’da Yeni Zelanda’ya karşı yapılan ilk Testte başladı ve 277 koşu hedefi beş kaleyle kovalandı.

Joe Root, yenilmez 115’i ile bir yıldız dönüşü yaptı ve 279/5’e çıkmalarını sağladı. Trent Bridge’deki bir sonraki Test, Jonny Bairstow’un bir İngiliz tarafından yapılan ikinci en hızlı Test yüzünü derlediğini gördü ve ev sahipleri 299 koşu hedefine sadece 50’yi aştı.

Root ve Bairstow, kendi memleketleri Headingley’de güçlerini birleştirdiler ve yarım asırlık yenilmezlikleriyle 296’yı kovaladılar. Aynı ikili, Edgbaston’da yine her şeyin merkezindeydi, Hindistan bu sefer ağırlığını taşıyordu, çünkü 378’lik bir hedef bile ev sahibi için bir yarışma olmadığını kanıtladı.


Ayrıca şunu da okuyun: IND vs ENG 2022 Testinde İngiltere’nin 378 koşuluk destansı kovalamaca sırasında kırdığı 5 rekor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ind-vs-eng-2022-england-smash-record-gun-376-achieve-highest-successful-run-chase-india-tests?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir