İngiltere menajeri Gareth Southgate, Macaristan’a yenilmesindeki ana faktörün yorgunluk değil, sıcaklık olduğunu söyledi | Futbol Haberleri


Gareth Southgate, Budapeşte’de Uluslar Ligi’nin yenilmesine yol açan yavaş İngiltere performansının ana nedeni olarak Macaristan sıcaklığını gösterdi.

Dominik Szoboszlai’nin ikinci yarı cezası, kapalı kapılar ardında oynanmasına rağmen 30.000’i aşan bir seyirci kitlesi tarafından izlenen bir maçın önünde diz çöktükleri için İngiltere’nin oyuncularıyla alay edilirken, ev sahibi takımın 1-0 galibiyetini sağladı.

Hücum seçeneklerinin en parlakı Jarrod Bowen ile İngiltere, nadiren Macaristan hedefini tehdit etti ve Southgate’in ılık bir gösteriye katkıda bulunan bir faktör olarak havayı göstermesiyle yarışmanın çoğunda çalıştı.

Dominik Szoboszlai penaltı noktasından golü attı
Resim:
Dominik Szoboszlai penaltı noktasından golü attı

“Sanırım çok zor bir maç olacağını biliyorduk” dedi.

“Diğer büyük ülkeler gibi Macaristan’la da zor maçlar geçirdik. Onları yıkmak çok zor.

“Muhtemelen bir yarım yarda eksikliğimiz vardı, diyebilirim ki, gerçek keskinliğimiz açısından. Bence bu, sezonun uzunluğundan çok sıcaktı.

“Diğer faktör, üç aydır birlikte oynamadık ve altı ayda üç maçımız oldu.”

İngiltere’nin yoğun haziran ayı devam ediyor

Rakip Tarih
Almanya (A) 7 Haziran 19.45
İtalya (H) 11 Haziran 19.45
Macaristan (H) 14 Haziran 19.45

Southgate, Leicester bek James Justin de ilk çıkışını yaptığı için, bu yıl Dünya Kupası öncesinde deney yaparak kazanacak bir takım seçmeyi yanlış dengelemiş olabileceğini öne sürdü.

Bu dört maçta, bazı şeylere bakmak, oyuncular hakkında bilgi edinmek ve kazanmaya çalışmak arasında bir denge kurmaya çalışıyoruz” dedi.

“Belki bugün bunun dengesini tam olarak anlayamadım ama ondan çok şey öğrendik ve maçları kazanamayacağınızı kabul etmeliyim ve bundan gelen eleştirilere, Bu, çizgide daha da ilerlememize yardımcı olması gereken öğrenme.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Conor Coady, Uluslar Ligi’nde Macaristan’a karşı 23 maçta ilk yenilgisini alan İngiltere’nin toparlanmasının önemli olduğunu söyledi.

“Hayal kırıklığına uğradık çünkü bir Dünya Kupası’nın son aşamalarına ulaşan bir takım olacaksak, kazanmamız gereken maç türleri bunlar.

“Muhtemelen en güçlü takımımızın ne olduğu konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var. Bu oyuncuların birçoğu ideal bir hazırlıktan gelmiyor.”

Maçta belirleyici an, Trent Alexander-Arnold’un yerine sadece birkaç dakika sahada çıkan Reece James’in Zsolt Nagy’ye faul yapmış sayılmasının ardından geldi.

Southgate ödülden memnun olmasa da Szoboszlai penaltı noktasından hata yapmadı.

“Oyun dengesinde, bu bir beraberliktir. [the penalty] sert bir karardır” diye ekledi.

Jarrod Bowen, İngiltere'nin Uluslar Ligi'nde Macaristan'a karşı oynadığı maçta üzüntüsünü gösteriyor
Resim:
Jarrod Bowen, İngiltere’nin Macaristan’a karşı oynadığı Uluslar Ligi maçı sırasında üzüntüsünü gösteriyor

“Ancak verildiğinde devrilmeyeceğini biliyordum. Ancak maçı kazanmak için yeterince açık pozisyon yaratamadık.

“Oturup hakemleri eleştirmek istemiyorum çünkü bunun gitmemiz gereken bir yol olduğunu düşünmüyorum, hiçbir şey kazandırmıyor ve kaybettiğinizde kulağa kötü geliyor. Kanıt herkes için orada. meydan okumayı görün.”

Puskas Arena’nın alt iki katı büyük ölçüde doluyken – 14 yaşın altındaki okul çocuklarının kapalı kapılar ardındaki oyunlara ücretsiz olarak katılmalarına izin veren UEFA düzenlemeleri – Macaristan patronu Marco Rossi, A3 Grubu galibiyetlerinin ardındaki nedenin bu olduğunu düşünmüyordu.

Bunun bir avantaj olup olmadığını bilmiyorum” dedi.

“Bundan gerçekten bir avantaj elde ettiğimizi düşünmüyorum. Sonuç olarak, bu çocukların bu akşam aldıkları harika bir muameleden gerçekten mutluyum. Onlara bu gece bu galibiyeti vermekten gerçekten mutluyuz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12627895/england-manager-gareth-southgate-says-heat-was-main-factor-in-defeat-to-hungary-not-fatigue

Yorum yapın

SMM Panel