İngiltere kaptanı Heather Knight, Greg Barclay’in kadınlarla ilgili ‘tehlikeli mesajından’ memnun değil Testler | Kriket Haberleri


Heather Knight, ICC başkanı Greg Barclay’in kadınların Test kriketinin geleceğine ilişkin yorumlarının “o kadar iyi düşünülmüş” olmadığını söylüyor; İngiltere, 27 Haziran Pazartesi gününden itibaren Taunton’da bir defaya mahsus Testte Güney Afrika’ya ev sahipliği yapıyor

Son Güncelleme: 22/06/22 17:05

İngiltere kaptanı Heather Knight, kadınların Test kriketinin geleceğini savundu

İngiltere kaptanı Heather Knight, kadınların Test kriketinin geleceğini savundu

İngiltere kaptanı Heather Knight, Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) başkanı Greg Barclay’in kadınların Test kriketinin geleceğini sorgulayan yorumlarını “tehlikeli bir mesaj” olarak nitelendirdi.

Barclay bu ayın başlarında yaptığı bir röportajda, kadınların Test kriketinin “belirli bir hızda geliştiğini” görmediğini ya da “peyzajın herhangi bir gerçek ölçüde ilerleyen bir parçası” olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ancak Pazartesi günkü LV= Insurance kadınlarının Taunton’da Güney Afrika’ya karşı yaptığı Test’ten önce konuşan Knight, “Bu yorumlar beni üzdü. Bir oyuncu olarak Test kriketi oynamak istiyorum, birçok insan tarafından zirve olarak görülüyor.

“Doruk olarak pazarlanıyor ve kesinlikle katılıyorum, oyunun en iyi ve en zorlu formu olarak görülüyor.

“Muhtemelen ICC’den gelen harika bir mesaj veya Greg’in kadınların oynamaması gerektiğini öne süren yorumları değil.

“Kadınların oyunun zirvesi olarak görülen şeyi oynamaması gerektiğine dair göndermek oldukça tehlikeli bir mesaj. Eminim o kadar iyi düşünülmemiştir.

“Kadın kriketinin ne olması gerektiğini ve yapabileceğini sınırlamamalıyız.

“Doğru koşullar ve doğru oyuncularla, Canberra’da gördüğünüz gibi (geçen kış İngiltere Avustralya’yı oynarken), kadınların Test maçı kriketi gerçekten heyecan verici ve harika bir gösteri olabilir.”

İngiltere’nin Ocak ayında Avustralya’ya karşı oynadığı son Test, maçın son topuna kadar inen heyecan verici bir beraberlikle sonuçlandı.

Ancak son yedi yılda sadece İngiltere, Avustralya ve Hindistan kadın Testleri oynadı ve Güney Afrika’nın bir önceki maçı 2014’te geldi.

Bayanlar Testleri, erkekler maçındaki beş gün yerine dört gün boyunca oynanıyor ve 2017’den beri oynanan beş Test maçının tümü berabere bitti.

Dört günlük tek Test, üç bir günlük uluslararası ve takip edecek üç Twenty20 maçı ile çok formatlı bir serinin başlangıcıdır.

Knight şunları söyledi: “Kesinlikle Test kriketinin kapsamı olduğunu düşünüyorum.

“Çok formatlı bir serinin parçası olarak gerçekten işe yaradı. Kadınların Test maçı kriketini canlı tutuyor ve oyuncular olarak zanaatımızı biraz öğreniyoruz.

“Yerli maçlarda çok formatlı bir kriket oynamıyoruz. Becerilerin beyaz top kriket için biraz farklı olması gerektiğinden, özellikle gelen oyuncular olmak üzere işi öğreniyorsunuz.

İngiliz denizci Katherine Brunt, Test kriketinden emekli olduğunu duyurdu ancak ODI ve T20I formatlarında oynamaya devam edecek.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiliz denizci Katherine Brunt, Test kriketinden emekli olduğunu duyurdu ancak ODI ve T20I formatlarında oynamaya devam edecek.

İngiliz denizci Katherine Brunt, Test kriketinden emekli olduğunu duyurdu ancak ODI ve T20I formatlarında oynamaya devam edecek.

“Kadınlar oyunundaki T20 kriket ticari olarak büyüdü ve gelişti. Ancak beyaz top kriketine ve oyunun en saf biçimine yer var.”

İngiltere’nin en son Anya Shrubsole veya Katherine Brunt olmadan bir Test maçı oynamasının üzerinden 14 yıl geçti.

Shrubsole, uluslararası kariyerine Nisan ayında son verdi ve uzun süredir yeni top ortağı Brunt, beyaz top oyununa odaklanmak için bu ay en uzun formatı bıraktı.

Başı açık denizciler Emily Arlott ve Lauren Bell, hızlı-orta melon oyuncusu Freya Davies, çok yönlü Alice Davidson-Richards ve açılış vuruşu Emma Lamb’ın diğer taze yüzlerini içeren 13 kişilik bir ekibin parçası.

Knight, Shrubsole ve Brunt’ın çifte kaybı hakkında “Takımda kesinlikle bazı boşluklar bırakacaklar” dedi.

“Ama bazı genç oyuncular için ne büyük bir şans. Önde gelen bazı üst düzey genç yeteneklere sahibiz, bu onların Test kriketine damgasını vurmaları ve mantoyu ele geçirme şansını hak ettiklerini göstermeleri için bir şans.

“Profesyonel sistemin artık daha yerleşik olduğunu hissediyorum ve derinlik ve beceri seviyesinin arttığını gördüm.

“Canberra’daki o maça yaklaşımımız tam olarak önümüzdeki haftaki maça yaklaşmamızı istediğim şekildeydi.

“Vurucu ve bowling oyuncuları olarak elimizdeki her fırsatta oyunu ileriye taşımamızı istiyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12638624/england-captain-heather-knight-unhappy-with-greg-barclays-dangerous-message-over-womens-tests

Yorum yapın

SMM Panel