İngiltere Kadınları’nın konuştuğu noktalar: Fran Kirby’nin yeri hâlâ açık, Dişi Aslanlar galibiyeti garantilemek için sinirlerini bozuyor | Futbol Haberleri


İngiltere, Euro 2022 sezonuna Old Trafford’da Avusturya karşısında az farkla galibiyetle başladı. Açılış maçından Sarina Wiegman’ın tarafı hakkında ne öğrendik?

İngiltere işi halletmek için erken sinirlerini sallıyor

Lionesses’in Avusturya’yı geçerek Euro 2022 turnuvasını şık bir şekilde açması bekleniyordu.

Rekor bir kalabalığın önünde ve bazı oyuncularının kariyerlerinin en büyük maçında, belki de bu beklemek için çok fazlaydı.

Kesinlikle, büyük turnuva futbolunun kesme ve itme gerçeği ve Sarina Wiegman’ın evlat edindiği ulustan sorumlu ilk deneyimi, iki tarafın kağıt üzerinde göründüğünden çok farklıydı.

Avusturya basını bile ev sahibi galibiyete hazırdı. Ancak açılış 15 dakikasında, 67.000 kişilik kalabalığın büyük çoğunluğu Wiegman’ın tarafında yer alan beklentinin baskısından ve ağırlığından bağımsız olarak, konukları oyunu ev sahibine götürdüler.

xxx
Resim:
İngiltere, Kadınlar Avrupa Şampiyonası maçı için tüm zamanların rekorunu elinde tutan bir kalabalığın önünde oynuyordu.

Beth Mead’in açılış vuruşu, İngiltere’nin nihayet bu rejimin son yılında gördüğümüz türden performansları yeniden üretmeye başladığı andan itibaren oldu ve Fran Kirby işaretsiz bir pas için yanlış zamanlamamış olsaydı, aradan önce kesinlikle farklarını ikiye katlayacaklardı. Lauren Kenevir.

İngiltere, son maçlarda devre arasının ardından vites yükseltti, ancak yine de zaman zaman Avusturya’ya karşı kendi içlerinde oynamaya devam etti ve birkaç yarı şansı kaçırmalarına rağmen, Mary Earps’e Barbara Dunst’ı muhteşem bir eşitlikçi geç bırakmadığı için minnettarlardı. üzerinde.

Tam zamanlı kutlamaların büyüklüğü, İngiltere oyuncuları arasında sevinç kadar rahatlama sağladı.

Tahtadaki bu üç nokta, Pazartesi günkü Norveç maçı için bu baskıyı biraz kaldırıyor ve Old Trafford üzerinde dolu bir Amex Stadyumu’nun çevresi, o kadar lüks olmasa da, biraz daha az bunaltıcı olabilir.
Ron Walker

Galibiyet için 10 sıra kalmadı

Fran Kirby
Resim:
Fran Kirby

İngiltere, 10 numara pozisyonunda çok sayıda seçenekle kutsanmıştır. Sarina Wiegman seçim yapmakta zorlanıyor. Seçim sürecini zorlaştırır, ancak doğru seçim mükemmel bir performansla kanıtlandığında potansiyel olarak çok daha ödüllendiricidir. İngiltere, grup kampanyalarını başlatmak için üç puan kapsayıcı amacına ulaşmasına rağmen, açılış gecesinde durum pek de böyle değildi.

Elindeki yeteneğin bolluğu böyledir, Wiegman – bu erken aşamada – bir avuç kusurlu bireysel gösteri hakkında endişelenmeyecektir. Problem çözme yaklaşımında metodiktir ve büyük çağrılar yapmaktan korkmaz. Bu nedenle, İngiltere’nin beş gün sonra Norveç’e karşı oynayacağı bir sonraki maçından önce personelde küçük bir değişiklik görmek şaşırtıcı olmaz.

Fran Kirby, İngiltere’nin son üçte birlik bir kıvılcım çıkarmayan birkaç hücum seçeneğinden biriydi. Wiegman, takımının karar verme sürecine atıfta bulunarak, “Anlarda topa çok özensiz davrandık,” dedi. Özellikle ilk periyotta, Kirby’nin moladan hemen önce kutuda işaretsiz bir Lauren Hemp’e pas girişiminde bulunması, beceriksizce kanat oyuncusunun ayağına geldi ve İngiltere’nin yaklaşma oyununun çoğunu simgeliyordu. Kenevir, topu favori sol ayağına kaydırdıktan sonra şutu çıkarmak için ayaklarını yeterince iyi ayarladı, ancak rejig, kaleci Manuela Zinsberger’e açıyı kısıtlamak için bolca zaman verdi.

Bu, Kirby’nin kalibresinde bir oyuncunun yapabileceğinden çok daha fazlasıydı, ancak sinirlerin belki de İngiltere’nin diğer yaratıcı cephelerinden birkaçını rahatsız ettiği bir gecede infaz eksikti. 63. dakikada oyuna giren Ella Toone, Old Trafford’da kulakları sağır eden bir kalabalığın önünde oynama şansı sunulduğunda tipik olarak enerjikti ve bu durumdan pek de korkmuş görünmüyordu.

Kirby’nin kendini büyük sahneyle yeniden tanıştırması için zamana ihtiyacı var ama sahip olduğu yetenekte kısa da olsa titremeler vardı. Wiegman yönetiminde intikam görevi devam eden Beth Mead’in koşuşturmacasına attığı pasaklı pas, İngiltere’nin gecedeki tek hedefinin kışkırtıcısıydı.

Kuşkusuz, Kirby’nin oyunlar üzerindeki etkisi, turnuva ilerledikçe artacaktır, ancak kanatlarda, ele geçirilmeyen fırsatlar üzerinde durmak için bekleyen çok fazla yetenek var.
laura avcısı
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12647235/england-women-talking-points-fran-kirbys-spot-still-up-for-grabs-lionesses-shake-off-nerves-to-seal-win

SMM Panel PDF Kitap indir