İngiltere Kadınlar 4 – 0 Japonya


Rachel Daly, Chloe Kelly, Ella Toone ve Jess Park, İngiltere’nin eski dünya şampiyonları Japonya’yı Pinatar Arena’da mağlup ederek gelecek yılki Dünya Kupası’nın favorilerinden biri olma konumlarını daha da güçlendirirken, hepsi de 4-0’lık şık bir galibiyetle hedefteydi.

Sarina Wiegman menajer olarak yenilmezlik saltanatını 25 maça çıkarırken, yedek kulübesinden gelen Debutant Park, skoru geç tamamlayarak tamamen acımasız bir hücum gösterisine parlaklık kattı.

Daly’nin golü İngiltere’ye devre arasında bir üstünlük sağladı ve Avrupa şampiyonları aradan sonra, 21 yaşındaki Park 90’ın son dakikasında işleri tamamlamadan önce Kelly ve Toone şut atarken stili açtı.

Resim:
Toone, sağda, İngiltere’nin Japonya’ya karşı üçüncü golünü atmasının ardından seviniyor

İngiltere’nin en etkileyici çıkış noktası olan Kelly, 53. dakikada Beth Mead’in ortasını süpürürken ilk yarıdaki tüm çabasının karşılığını aldı ve yaralı Lauren Hemp’in yokluğunda normal bir başlangıç ​​rıhtımı iddiasını pekiştirdi.

Dişi Aslanların bir başka yeni üyesi olan Ebony Salmon, Park’ın neredeyse anında bir etki yaratması için topu geri kesmeden önce Moeka Minami’yi elinden alarak dördüncüyü sağlarken İngiltere’nin gecenin son baskınına dahil oldu.

İngiltere takım haberleri

Sarina Wiegman, Lauren Hemp’in yokluğunda değişikliklere zorlandı, Alex Greenwood yorgundu ve Lucy Bronze, Covid-19 için pozitif test ettikten sonra dışlandı.

Fran Kirby de hastalık nedeniyle kayıptı, ancak İngiltere, Esme Morgan ve Niamh Charles ilk uluslararası çıkışlarını yaparken artan bir derinlik gösterdi.

Park tatmin edici bir zafere imza attı

İngiltere, İspanya’da Japonya’ya karşı zafere koşarken, Park ilk maçına sadece birkaç saniye kala gol attı ve Wiegman, meydan okumaları ve “çekici futbol” gösterileri için onun tarafını övdü.

Lionesses artık son 25 karşılaşmasında yenilmedi ve önümüzdeki yaz yapılacak Dünya Kupası hazırlıkları yolunda gidiyor.

Dünyada 11. sırada yer alan Japonya, İngiltere’nin görünüşte kırılmaz kararlılığını test etmek için benzersiz bir teknik zorluk olarak görülüyordu, ancak bu onların rahatça üstesinden geldikleri bir şeydi.

Ayrıca, İngiltere’nin genç, çığır açan yeteneklerle ne kadar kutsanmış olduğunu gösterdi – 21 yaşındaki Salmon, unutulmaz bir uluslararası selamı kutlamak için Park’ın açılışını düzenlemeden önce Toone’nin grevini yaptı.

Chelsea forveti Lauren James de etkilemek için aynı derecede hevesliydi ve İngiltere’nin üçüncü golünün merkezinde yer alıyordu.

Aksi takdirde sevindirici bir akşamın tek küçük hayal kırıklığı, forvet oyuncusu Alessia Russo’nun 26. dakikada Kelly’nin sallanan ortasında neredeyse başını sallamasına rağmen mor yamasını kalenin önünde uzatamamasıydı – yalnızca uzak direğin dışını bulabildi.

Wiegman ‘çekici’ ekranı övüyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere baş antrenörü Sarina Wiegman, takımının Japonya’nın dizilişine ve taktiklerine 4-0’lık galibiyette uyum sağlama şeklinden memnun kaldı.

İngiltere teknik direktörü Sarina Wiegman:

“Çok iyi bir oyun oynadık. Bol futbollu çok çekici bir maçtı.

“Japonya da çok taktiksel ve teknik bir oyun olan futbol oynadı. Gerçekten keyif aldım. Alıştığımızdan biraz farklı bir şekilde oynadılar, bu yüzden bunu yapabileceğimizi görmek güzel.”

“Bunu çözme şeklimizi gerçekten beğendim. Oyunda bunu da değiştirdiler – sürekli uyum sağlamak zorundaydık. Dört sayı attık, bu gerçekten güzel.”

“Genç oyuncuların iyi oynadığını görmek güzel, çok iyi iş çıkardılar. Sadece iki dakika olduğu için onu gerçekten değerlendiremiyoruz. [Jess Park] performans ama ilk çıkışını yapıp gol attığında – onun gülümsemesini henüz bıraktığını görmedim.”

Kelly: Maç cetveline geri dönmek harika

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Chloe Kelly, İngiltere’nin performansını övdü ve kişisel olarak başka bir uluslararası gol elde etmekten memnun oldu.

İngiliz forvet Chloe Kelly:

“Burası harika bir Japonya tarafı ve bence geceyi iyi iş çıkardık. Harika bir takım performansı ve Salı günü tekrar gidiyoruz.”

“Puan almak her zaman çok iyi hissettiriyor. Bunun için biraz bekledim, bu yüzden maç kağıdında olmak harika.

“Bu akşam geldik. Bu performansla gurur duyabiliriz. Her şey bir yapı taşı, kalitemizi bir kez daha gösterdik. Orada olmak çok güzel, futbolumdan gerçekten zevk alıyorum.”

Analiz: İngiltere yenilecek takım

Japonya'dan Moeka Minami, İngiltere'den Beth Mead ile top için mücadele ediyor
Resim:
Japon Moeka Minami, İngiliz Beth Mead ile top için mücadele ediyor

Sky Sports’tan Laura Hunter:

“Sarina Wiegman’ın bir başka katıksız üstünlük gösterisi. Hollandalı kadının yönetimindeki İngiltere’yi kimse durduramaz. Onun sicili olağanüstü ama bundan da öte, Dişi Aslanlar artık tehditkar bir kaçınılmazlık havası taşıyorlar. Kibirli bir şekilde değil, ama biliyorlar. herhangi bir rakip için çetin bir meydan okumadır.Acımasız ve korkusuzdurlar.

“Avrupa şampiyonları 2023’te dünya hakimiyetini hedefliyor olacaklar ve yakın tarihe göre, onlara gerçekçi bir atış yapmalarını kim engelleyecek. Wembley’de hüküm süren dünya şampiyonları ABD’yi fethettiler ve şimdi oyunun seçkinlerinden birini daha uğurladılar.” .

“Wiegman’ın görev süresi boyunca, bir Dünya Kupası kupasını kaldırmak için dört tarafı da yendiler. Bu, önümüzdeki yaz yapılacak turnuvaya giden rahatlatıcı bir alamet değilse, ne olduğunu bilmiyorum. Beklentiler sürekli artıyor.”

Analiz: Dişi aslanlar teknik Japonya’yı geride bıraktı

Sky Sports muhabiri Anton Toloui:

“Maçtan sonra Sarina Wiegman ile konuşurken, bu sonuç ve performansla, İngiltere’nin Wembley’de ABD’yi yendiği zamanki halinden daha mutlu görünüyordu.

“Talepkar başantrenör, kale önündeki acımasızlıktan, Japonya’da böylesine teknik bir tarafı yenebilmekten ve etki yaratan genç oyunculardan memnundu.

“Wiegman, Niamh Charles ve Esme Morgan’da iki defans oyuncusuna ilk startı verdi ve ikisinin de oyunundan çok memnundu. Ancak en büyük gülümsemesi, ilk maçında 79. saniyede gol atan Jess Park’taydı.

“Wiegman, bu İngiltere tarafının geleceği konusunda iyimser olduğunu kabul ediyor – açıkça önümüzdeki yıllarda kupalara bakıyor.”

Sıradaki ne?

Dişi Aslanlar, İngiltere’nin şimdiye kadarki en tatmin edici yılı olarak hatırlanacak olan 2022 için uluslararası mücadeleyi tamamlamak üzere 15 Kasım Salı günü saat 19:00’da Pinatar Arena’da Norveç ile karşı karşıya gelecek.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/england-women-vs-japan-women/report/478131

SMM Panel PDF Kitap indir