İngiltere Hükümeti Chelsea’nin Todd Boehly liderliğindeki konsorsiyum tarafından devralınmasını onayladı


İngiltere hükümeti, Chelsea’yi devralmak için Los Angeles Dodgers’ın yarı sahibi Todd Boehly’nin önünü açtığı bir konsorsiyuma lisans verdi. Blues, bu yılın başlarında, onaylanmadan hemen önce Roman Abramovich tarafından satışa çıkarıldı.

Şu anki FIFA Kulüpler Dünya Kupası Şampiyonları, bir spor takımı için şimdiye kadarki en yüksek rakam olan 2,5 milyar sterline satılıyor. AP Haberleri. Konsorsiyum, önümüzdeki on yıl içinde kulübe yatırım olarak 1,75 milyar sterlin daha taahhüt etti.

KIRILMA: PA News’e göre, Birleşik Krallık Hükümeti Chelsea’nin Todd Boehly konsorsiyumuna satışına izin veren bir lisans verdi 👇

Satış, Abramovich’in Chelsea’nin sahibi olarak 19 yıllık görev süresine son veriyor. Büyüsü sırasında, kulüp yarıştığı her kupayı kazandı ve Club World Cup, kulübü satışa çıkarmadan birkaç gün önce güvence altına alındı.

Mayıs ayının başlarında, Blues resmen onaylandı Todd Boehly, Clearlake Capital, Mark Walter ve Hansjoerg Wyss liderliğindeki konsorsiyumla kulübü satın almak için bir anlaşma.

Satış süreci, kulübü satın almakla ilgilenen 200’den fazla partiyle Mart ayında başladı. Raine Group süreçten sorumluydu ve kulüp için işleri daralttı.

Hükümetten Chelsea satışına ilişkin açıklama

Hükümet sözcüsü bir bildiri yayınladı. ifade (The Times aracılığıyla):

“Roman Abramoviç’in yaptırımının ardından Hükümet, Chelsea Futbol kulübünün futbol oynamaya devam edebilmesini sağlamak için çok çalıştı. Ancak kulübün uzun vadeli geleceğinin ancak yeni bir sahip tarafından güvence altına alınabileceğini her zaman net olarak gördük. .

“Kapsamlı çalışmaların ardından, satıştan elde edilen gelirin tamamının Roman Abramovich’e veya yaptırıma tabi herhangi bir başka şahsa fayda sağlayamayacağından eminiz. Satıştan elde edilen gelirin Ukrayna’da insani amaçlar için kullanılmasını sağlama sürecine başlamayacağız. savaş kurbanları.”

Dün Premier Lig, Sahipler ve Yöneticiler Testini geçtikten sonra konsorsiyumu onayladığını doğruladı.


Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-breaking-uk-government-approve-chelsea-takeover-todd-boehly-led-consortium?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir