İngiltere, geç saatlerde küçük kapı takırtılarının ardından zirvede Yeni Zelanda’yı Headingley’de baskı altında bıraktı | Kriket Haberleri


Jamie Overton, İngiltere'nin Headingley'deki geç yükselişini başlatmak için çaydan sonra ilk topla vurdu

Jamie Overton, İngiltere’nin Headingley’deki geç yükselişini başlatmak için çaydan sonra ilk topla vurdu

İngiltere’nin bowling oyuncuları, Headingley’deki üçüncü Testin üçüncü gününden sonra ev sahibi takıma avantaj sağlamak için çaydan sonra dört kaleyle savaştı.

Yeni Zelanda çayda 125-1, 94 öndeydi ve kontrolü ele alacak bir pozisyondaydı, ancak Jamie Overton Tom Latham’ı (76) akşam seansının ilk topuyla çıkardı ve kısa bir yağmur gecikmesinin ardından İngiltere üç gol daha attı. Maçı 168-5 geride bırakarak 137 farkla önde gelen yağmur, günün oyununu erken sona erdirmek için geri döndü.

Jonny Bairstow’un harika vuruş vuruşları 162’de sona erdi ve Overton, ilk maçında bir asırlık skor için ıstırap verici bir şekilde kısa bir süre önce geldi, Trent Boult (4-104) tarafından reddedildi. 97.

  • Yeni Zelanda 329 – Mitchell (109), Blundell (56); Leach (5-100), Geniş (3-62)
  • İngiltere 360 ​​- Bairstow (162), J Overton (97); Boult (4-104), Güney (3-100)
  • Yeni Zelanda 168-5 – Latham (76), Williamson (48); Saksılar (2-20), Kök (1-7)

Latham ve Kane Williamson (48) oyunun momentumunu değiştirmiş görünüyorlardı, ancak İngiltere’nin geç telaşı, Black Caps’in – yine bu seride – onları çıkarmak için Daryl Mitchell (4no) ve Tom Blundell’e (5no) güvendiği anlamına geliyor. bir delik.

Overton, ilk yüzyılın acı verici bir şekilde gerisinde kalıyor

Bairstow, ikinci akşam görkemli bir 95 top yüzyılına ulaştıktan sonra haklı olarak merkez sahneye çıkmıştı, ancak üçüncü günde oyun başladığında, İngiltere 264-6’ya 55-6’dan devam ederken, odak, bu olağanüstü çifte yüzyılda küçük ortağa kaymıştı. durmak.

Overton, önceki akşam güzel bir vuruşla ilk çıkışında yüzün 11 puan altındaydı. Ama kendini tekrar harekete geçirmeye çalışırken anlaşılır sinirlilik belirtileri vardı.

İngiltere, geç saatlerde küçük kapı takırtılarının ardından zirvede Yeni Zelanda'yı Headingley'de baskı altında bıraktı | Kriket Haberleriİngiltere, geç saatlerde küçük kapı takırtılarının ardından zirvede Yeni Zelanda'yı Headingley'de baskı altında bıraktı | Kriket Haberleri

İngiltere vs Yeni Zelanda

26 Haziran 2022, 10:15

canlı

Bairstow için böyle bir sorun yoktu ve kısa süre sonra, Test kriketinde bir İngiltere oyuncusu tarafından en hızlı ikinci 150 olan 144 toptan 150’sini kutluyordu.

Diğer uçta, Overton kilometre taşına her zamankinden daha yakındı ve Boult’un dörtlü kapalı saha oyuncusunu sıkarak bir sürüş, Headingley kalabalığından büyük bir tezahüratla karşılandı.

Büyük an Overton için asla gelmedi, ancak birkaç kez oynayıp kaçırdıktan sonra Boult avantajını buldu ve Daryl Mitchell ilk kaymada düşük yakalamayı yakaladı.

Overton’un hayal kırıklığı açıktı ve Bairstow takım arkadaşını teselli etmek için koşarak ayakta alkışladı, ipin üzerinden geçerken sopaya son bir kızgın vuruşuyla.

Jamie Overton, ilk Test yüzyılını kaçırdıktan sonra Jonny Bairstow tarafından teselli edildi

Jamie Overton, ilk Test yüzyılını kaçırdıktan sonra Jonny Bairstow tarafından teselli edildi

Yedinci kale için 241 koşu rekoru kıran İngiltere rekoru sona erdi ancak ev sahibi takımın sopayla eğlencesi devam etti.

Bairstow ve Broad, İngiltere’de ilk vuruşta önde gidiyor

Stuart Broad, Boult’u bir çift dörtlü için ekstra koruma üzerine pompalayarak ve onu büyük, düz bir altı ile takip ederek hayranları memnun etmeden önce Bairstow, kapakların arasından geçen bir sınırla onları 300’e çıkardı.

Neil Wagner, İngiltere’nin Yeni Zelanda’nın ilk vuruşunu 329’da içkiden önce geçerek Broad tarafından tribüne çekildi.

Inning’ler, 161’de Michael Bracewell tarafından düşürülen Tim Southee (3-100) ve Bairstow’un Broad’u (36 top üzerinden 42) boğması ile oldukça ani bir şekilde sona erdi. muhteşem bir vuruştan sona.

Bairstow, muhteşem bir vuruş sırası sonunda ayakta alkışlandı

Bairstow, muhteşem bir vuruş sırası sonunda ayakta alkışlandı

Jack Leach (8) daha sonra Southee tarafından İngiltere ile 55-6’lık 67 over’den sonra vuruşları tamamlamak için lbw tuzağına düştü ve kullanışlı bir ilk vuruşta öne geçmeyi başardı.

Bairstow’un sopayla gösterdiği kahramanlıklardan sonra, sırtı sert olan Ben Foakes ile küçük kapıya çağrıldığı ve takım oteline geri gönderildiği için mola verme şansı yoktu.

Latham ve Williamson, öğle yemeğinden sonra Black Caps liderliğini kuruyor

Black Caps açılışları, öğle yemeğine kadar beş fazladan geçti, ancak Will Young aradan kısa bir süre sonra düştü ve etkileyici Matthew Potts’u Ollie Pope’a üçüncü kaymada gevşek bir sürüşle sınırladı.

Williamson, Latham’a katılmak için geldi, her iki oyuncu da serideki koşular için mücadele etti, ancak saha görünüşte düzleşmeye başladığında – arada sırada topun bowling oyuncularını cesaretlendirmek için yeterince yapmasına rağmen – deneyimli ikili kısa sürede rahat görünüyordu, ilk vuruş açığı silindi ve Yeni Zelanda maç kazandıran bir liderlik kurmaya başladı.

Tom Latham, yarım asırlık zorlu bir seriyi bitirdi

Tom Latham, yarım asırlık zorlu bir seriyi bitirdi

Ben Stokes, 22 fazladan sonra maçta ilk kez bowling oynamaya başladı, ancak sol elinin midwicket’ten uzaklaştırmaktan çok mutlu olduğu Latham bacak kütüğü yarım volelerini defalarca beslediği için ritim için mücadele etti.

Bu, Latham’ın 23. Test ellisine ve serinin ilkine 70 toptan ulaşmasına izin verdi ve İngiltere’nin bir sonraki şansını yaratmadan önce 72’ye yükseldi.

Çay yaklaşırken Broad, son yıllarda küçük kapıdan solaklara çok sık yaptığını yaptı. Topa açı verildi, kıstırıldı ve kenar bulundu. Ancak bu vesileyle, yakalama düştü. Joe Root ilk kaymada suçlu.

İngiltere akşam seansında geri döndü

Çayda bir geride, Yeni Zelanda’nın liderliği sadece 100’den azdı ve yarışmanın kontrolünü ele geçirme fırsatı onlar için oradaydı.

Kane Williamson, serideki en yüksek puanını aldı ancak yarım asrın gerisinde kaldı.

Kane Williamson, serideki en yüksek puanını aldı ancak yarım asrın gerisinde kaldı.

Bunun yerine, serideki on beşinci kez İngiltere, Dünya Test Şampiyonlarına kükreyerek geri döndü.

Çaydan sonraki ilk top, Overton Latham’ı geride tuttu. Küçük kapı çevresinden gelen açı ve başka bir solak için yapıyor.

Hızlı meloncu, kaskına takılmış olan Devon Conway’i selamlamak için keskin bir fedai ile onu destekledi.

İngiltere ayağa kalktı, ancak daha fazla ilerleme kaydedemeden, bir grup yağmur geldi ve hakemler başlangıçta oyunu devam ettirmeye çalışsalar da, daha da ağırlaştı ve 20 dakikalık bir gecikme yaşandı.

Yine de, mola İngiltere için işe yaradı, Root (1-7), yeniden başlatmanın ardından Conway’i ilk topla görevden alarak önceki düşüşünü telafi etti. Solak ileriye doğru dürttü, bir iç kenar elde etti ve Pope kısa bacakta tek elle harika bir yakalama yaptı.

Yağmur gecikmesinden hemen sonra Joe Root vurduğunda Ollie Pope kısa bacakta sansasyonel bir yakalama yaptı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Yağmur gecikmesinden hemen sonra Joe Root vurduğunda Ollie Pope kısa bacakta sansasyonel bir yakalama yaptı

Yağmur gecikmesinden hemen sonra Joe Root vurduğunda Ollie Pope kısa bacakta sansasyonel bir yakalama yaptı

Root hemen saldırıdan alındı ​​ve yerini Potts (2-20) aldı. Durham’lı sporcunun iyi ayarlanmış Williamson’ı (48) çıkarması, topu bir parça uzağa fırlatması ve Bairstow’a giden kenarı bulmak için bir boy geriden biraz fazladan sekme yapması ilham verici bir değişiklikti.

Headingley yeniden canlanmıştı ve Broad, Stokes, Bairstow ve Root, ses seviyelerini yüksek tutmak için Western Terrace’ı işaret ederek üzerlerine düşeni yaptılar.

Yeni Zelanda üzerindeki baskı artıyordu ve Stokes’tan bir başka anlayışlı bowling değişikliği bir sonraki kaleyi getirdi, Henry Nicholls (7) Leach’e (1-26) ilerliyor, ancak sadece basit bir dönüş için topu sol koldaki topa geri döndürmeyi başardı. tutmak.

Bulutların tepelerinde giderek daha koyulaşmasıyla birlikte İngiltere, son haftalarda kendilerine çok fazla acı veren ortaklığı bozmak için çok uğraştı, ancak Mitchell ve Blundell, yağmur geri dönene kadar günü sona erdirene kadar sıkı sıkıya bağlı kaldılar.

günün istatistikleri

  • Bu, bir takımın altıncı kalesini 55 veya daha az puanla kaybettiği 229. kez oluyor. İngiltere’nin 360’ı, Avustralya’nın 1895’te Sidney’de İngiltere’ye karşı 284’lük bir önceki rekorunu geçerek, herhangi bir takımın toparlandığı en yüksek toplam.
  • Jonny Bairstow dışında, Leeds’teki İngiltere Testinde en az 150 puan alan diğer tek Yorkshire oyuncusu, 1967’de Hindistan’a 246no ve 1977’de Avustralya’ya 191 puan atan Geoffrey Boycott’tur. Matthew Elliott, Sachin Tendulkar ve Younis Khan’ın hepsi gol attı. 150’den fazla Test burada ve ayrıca Yorkshire’ı temsil etti.

İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki üçüncü LV= Sigorta Testinin dördüncü gününü Headingley’de izleyin, Sky Sports Cricket’te canlı yayınla saat 10.15’te başlayın ve Pazar günü saat 11’de oyun başlıyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12640226/england-on-top-after-late-clatter-of-wickets-leaves-new-zealand-under-pressure-at-headingley

SMM Panel PDF Kitap indir