İngiltere baş antrenörü Eddie Jones, Yeni Zelanda’nın almak için orada olduğuna ve bir havası olmadığına inanıyor | Rugby Birliği Haberleriİngiltere baş antrenörü Eddie Jones, Cumartesi günü Twickenham'da Yeni Zelanda'ya karşı şansları konusunda iyimser ve uluslararası ragbide referans rakipleri olduklarını söylüyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere baş antrenörü Eddie Jones, Cumartesi günü Twickenham’da Yeni Zelanda’ya karşı şansları konusunda iyimser ve uluslararası ragbide referans rakipleri olduklarını söylüyor.

İngiltere baş antrenörü Eddie Jones, Cumartesi günü Twickenham’da Yeni Zelanda’ya karşı şansları konusunda iyimser ve uluslararası ragbide referans rakipleri olduklarını söylüyor.

İngiltere baş antrenörü Eddie Jones, Yeni Zelanda’nın “almak için orada” olduğuna ve All Blacks’in bir havası olmadığına inanıyor.

Jones’un İngiltere’si, Cumartesi günü Twickenham Stadyumu’nda kapalı gişe oynayan bir kalabalığın önünde koşacak ve 2019’da Rugby Dünya Kupası’nda Yeni Zelanda’ya karşı sergilediği galibiyet performansını tekrarlamayı amaçlayacak.

All Blacks, geçen hafta sonu İskoçya ile gergin bir karşılaşmanın ardından Londra’ya geldi ve bu sonbaharın başlarında Galler’i klinik olarak sevk eden taraf değişti ve arkadan gelerek Murrayfield’da 31-23 kazandı.

Jones, İngiltere’nin geçen Cumartesi Japonya’yı yenmesinden sonra, tarafının Yeni Zelanda’nın “peşine düşeceğini” açıkça belirtti ve bu duyguyu takımın duyurulduğu gün yineledi.

“Yeni Zelanda her zaman almaya hazırdır” dedi. “Almak için orada değillerse neden gidip onlara karşı oynuyorsun?

“Oldukları yerden geri dönerek oldukça iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Güney Afrika’ya (Rugby Şampiyonası’nda) çok kesin bir şekilde yenildiklerini izlediğimi hatırlıyorum. Sonraki hafta geri geldiler, kazanmak için harika oynadılar ve devam ettiler. Rugby Şampiyonasını kazanmak Ne harika bir başarı.

Jones, takımının hazırlıklarından memnun ve kaptan Owen Farrell'in 100 maçlık başarısını övüyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jones, takımının hazırlıklarından memnun ve kaptan Owen Farrell’in 100 maçlık başarısını övüyor.

Jones, takımının hazırlıklarından memnun ve kaptan Owen Farrell’in 100 maçlık başarısını övüyor.

Jones, “Yeni Zelanda art arda beş veya altı kazandı, yeniden gelişen bir takım,” diye devam etti.

“Bazı eski oyuncuları sakatlandı ama şimdi Brodie Retallick ve Sam Whitelock’a sahipler, (Ardie) Savea elinden gelenin en iyisini yapıyor, bu yüzden harika bir oyuncu kombinasyonuna sahipler ve eminim ki öyleler Cumartesi günü ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar.”

İngiltere baş antrenörü Eddie Jones, Yeni Zelanda'nın almak için orada olduğuna ve bir havası olmadığına inanıyor | Rugby Birliği Haberleri

İngiltere’nin Yeni Zelanda’ya karşı oynayacağı yılın karşılaştırmalı maçı. Ekip olarak kendiniz hakkında çok şey öğreniyorsunuz, dünya açısından nerede olduğunuzu öğreniyorsunuz ve hepimiz bundan heyecan duyuyoruz.

Eddie Jones

Yeni Zelanda’nın All Blacks takımının sporda elde ettiği başarı ile takımın bir ‘aura’ya sahip olduğu konusu sık sık tartışılır. Jones bu konudaki duruşu konusunda net.

“Bana göre hiçbir zaman bir auraları olmadı. Bana göre, dediğim gibi, her zaman almak için oradalar. Yeni Zelanda’ya karşı koçluk yapmaktan her zaman zevk alıyorum çünkü en iyi takıma karşı koçluk yapıyorsun ve ona karşı oynamak istiyorsun. en iyisi,” dedi Jones.

“Yani bana göre hiçbir zaman bir auraları olmadı, çok güçleri vardı ve takımları zorbalık etmek için pek çok yolları vardı ve Cumartesi günü zorbalığa uğramadığımızdan emin olmalıyız.”

İngiltere: 15. Freddie Steward, 14. Jack Nowell, 13. Manu Tuilagi, 12. Owen Farrell (kaptan), 11. Jonny May, 10. Marcus Smith, 9. Jack van Poortvliet, 1. Ellis Genge, 2. Luke Cowan -Dickie, 3. Kyle Sinckler, 4. Maro Itoje, 5. Jonny Hill, 6. Sam Simmonds, 7. Tom Curry, 8. Billy Vunipola.Değişiklikler: 16. Jamie George, 17. Mako Vunipoa, 18. Will Stuart, 19. David Ribbans, 20. Jack Willis, 21. Ben Youngs, 22. Guy Porter, 23. Henry Slade.

Owen Farrell Cumartesi günü İngiltere’ye liderlik edecek ve maç onun 100. uluslararası şapkasını işaret ediyor.

Jones, kaptanı hakkında “Owen oynadığı her takımı daha iyi hale getiriyor” dedi. “Her zaman takımın en iyi durumda olması için çalışıyor. Her antrenman seansında standartlardan ödün vermiyor ve onun bundan çekindiğini hiç görmedim.

“Bir oyuncu olarak daha iyiye gitmemesi için hiçbir neden yok. Bu yıl kötü bir sakatlık dönemi geçirdi, geri döndü ve ondan Avustralya’da en iyi performansıyla üç Test oynamasını istedik. Bunu yaptı.”

Jack van Poortvliet İngiltere için hücum yarısında başlayacak

Jack van Poortvliet İngiltere için hücum yarısında başlayacak

Jones, Jack van Poortvliet’i 119 forma giyen Ben Youngs’ın yedek kulübesinde seçilmesiyle yarı yarıya başlatmaya karar verdi.

“Bu iki adama sahip olmak takım için harika. Benny muhtemelen maçın son 20 dakikasında oynayacak ve işte o zaman Yeni Zelanda’ya karşı maçı kazanır veya kaybedersiniz.

“Bütün bunlar onun (Jack’in) ilerlemesinin bir parçası. Bazen onu ileri itiyoruz ve bazen geri çekiyoruz, sadece doğru dengeyi sağlamaya çalışıyoruz.

“Bir yarış atınız olduğunda, onu arka arkaya yedi hafta sonu koşturmazsınız, Cheltenham Altın Kupası için ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını istiyorsanız, bazen onları dışarı atarsınız, bazen de geri çekersiniz.

İngiltere’nin arka sıralarında Japonya ile karşılaşanlardan değişiklikler var. Sam Simmonds kör saha oyuncusu olarak başlayacak ve 8 numaralı sekiz forma Billy Vunipola tarafından giyilecek. Tom Curry kör kanatta kalır ve Maro Itoje ikinci sıraya geri döner.

Jones, “Çöküşte Yeni Zelanda’ya karşı rekabet çok büyük,” dedi.

“Oyunlarının zirvesinde olan (Ardie) Savea ve Dalton Papali’i’ye sahipler ve ardından altı yaşındaki Scott Barrett onlara arıza konusunda biraz ağırlık veriyor. Bu hafta biraz daha hıza ihtiyacımız olduğunu hissettik.” .”

İngiltere: 15. Freddie Steward, 14. Jack Nowell, 13. Manu Tuilagi, 12. Owen Farrell (kaptan), 11. Jonny May, 10. Marcus Smith, 9. Jack van Poortvliet, 1. Ellis Genge, 2. Luke Cowan-Dickie , 3. Kyle Sinckler, 4. Maro Itoje, 5. Jonny Hill, 6. Sam Simmonds, 7. Tom Curry, 8. Billy Vunipola.

Değiştirmeler: 16. Jamie George, 17. Mako Vunipoa, 18. Will Stuart, 19. David Ribbans, 20. Jack Willis, 21. Ben Youngs, 22. Guy Porter, 23. Henry Slade.

Yeni Zelanda: 15. Beauden Barrett, 14. Mark Telea, 13. Rieko Ioane, 12. Jordie Barrett, 11. Caleb Clarke, 10. Richie Mo’unga, 1. Ethan de Groot, 2. Codie Taylor, 3. Tyrel Lomax, 4. Brodie Retallick, 5. Samuel Whitelock (kaptan), 6. Scott Barrett, 7. Dalton Papali’i, 8. Ardie Savea.

Değiştirmeler: 16. Samisoni Taukei’aho, 17. George Bower, 18. Nepo Laulala, 19. Shannon Frizell, 20. Hoskins Sotutu, 21. TJ Perenara, 22. David Havili, 23. Anton Lienert-Brown.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12749579/england-head-coach-eddie-jones-believes-new-zealand-are-there-for-the-taking-and-do-not-have-an-aura

SMM Panel PDF Kitap indir