İngiltere 0-4 Macaristan: Molineux’daki Uluslar Ligi yenilgisinden önce polis memurunun saldırması üzerine dört kişi tutuklandı | Futbol Haberleriİngiltere 0-4 Macaristan: Molineux'daki Uluslar Ligi yenilgisinden önce polis memurunun saldırması üzerine dört kişi tutuklandı | Futbol Haberleri

Salı gecesi İngiltere’nin Macaristan’a yenilmesinden önce bir polis memurunun “provokasyonsuz” bir saldırıda bilincini kaybetmesinin ardından dört kişi tutuklandı.

West Midlands Polis Futbol Birimi üyesi olan PC, saat 19.25 sıralarında Stan Cullis Standının arkasında saldırıya uğradıktan sonra başından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Çarşamba sabahı evde iyileşmesi için hastaneden taburcu edildi, ancak kafasında önemli kesikler ve morluklar olmasının ardından daha ileri test sonuçlarını bekliyor.

Yaşları 21, 20, 19 ve 18 olan dört erkek, daha sonra saldırı şüphesiyle yakınlarda tutuklandı ve soruşturmaya karışan diğer kişileri belirlemeye devam ederken sorgulanmak üzere gözaltında tutuldu.

West Midlands Polisinden yapılan açıklamada, “Çimlik bir alanda bir grup adamın kendisine arkadan yaklaştığı ve kafasının yanına vurduğu anlaşıldı.

“Kendini kaybetti, başından yaralandı ve değerlendirme ve tedavi için hastaneye kaldırıldı.

“Kimin sorumlu olduğunu belirlemek için vücuda giyilen video ve CCTV’yi değerlendiriyoruz.”

West Midlands Polisi tanıklar için çağrıda bulunuyor ve bilgisi olan herkesin web siteleri aracılığıyla Canlı Sohbet üzerinden veya 14 Haziran’dan itibaren 101 alıntı kaydı 1554 numaralı telefondan kendilerine mesaj göndermeleri isteniyor.

Dedektif Kate Longbottom şunları söyledi: “Bazı tanıklarla konuştuk, ancak potansiyel olarak bölgede çok daha fazla insan vardı ve ne olduğunu ya da suçluların kaçtığını gördü.

“Önemli bilgilere sahip olabilecekleri için onlarla gerçekten konuşmamız gerekiyor; acilen iletişime geçmelerini rica ediyorum.

“Oyuna hazırlanırken iyi bir atmosfer vardı, moraller yüksekti ve birçok aile bu fırsatın tadını çıkardı. Bu saldırıyı, tamamen kışkırtılmamış gibi göründüğü için daha da şok edici yapan da buydu.”

Olay, İngiltere’nin kendi sahasında Macaristan’a 4-0 yenilmesinden önce, Gareth Southgate’in takımının 1928’den bu yana en kötü iç saha yenilgisine uğrayarak Uluslar Ligi gruplarının altında kalmasından önce meydana geldi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12634201/england-0-4-hungary-four-men-arrested-after-police-officer-hospitalised-before-nations-league-defeat-at-molineux

SMM Panel PDF Kitap indir