İngiliz vurucu Jason Roy, disiplin duruşmasının ardından iki maçlık uluslararası cezayı askıya aldı | Kriket Haberleri


Kriket Disiplin Komisyonu, Roy’un “kriketin çıkarlarına zarar verebilecek veya kriket, ECB ve kendisinin itibarını zedeleyebilecek bir şekilde davrandığını” kabul ettiğini; vurucunun iki maç İngiltere yasağı 12 ay boyunca “iyi davranışa bağlı olarak” askıya alındı

Son Güncelleme: 22/03/22 15:51

İngiltere beyaz top kriket oyuncusu Jason Roy'a iki maç uluslararası yasak verildi.

İngiltere beyaz top kriket oyuncusu Jason Roy’a iki maç uluslararası yasak verildi.

İngiliz beyaz top vurucusu Jason Roy, “kriketin çıkarlarına zarar verebilecek veya oyunun itibarını zedeleyebilecek şekilde davranmak” suçlamasını kabul ettikten sonra uluslararası kriketten iki maç uzaklaştırma cezası aldı.

Şu anda ailesiyle vakit geçirmek için oynamaya ‘kısa bir süresiz ara’ veren Roy, yasağını “iyi hallere bağlı olarak” 12 ay süreyle askıya aldı.

Kriket Disiplin Komisyonu ayrıca Roy’un Mart ayı sonuna kadar 2.500 £ para cezası ödeyeceğini söyledi. Konunun neyle ilgili olduğu henüz belli değil.

İngiltere ve Galler Kriket Kurulu açıklaması

Kriket Disiplin Komisyonu’nun bir Disiplin Kurulu, Jason Roy’un kriketin çıkarlarına zarar verebilecek veya kriket oyununu, ECB’yi ve kendisini itibarsızlaştırabilecek şekilde davranmakla suçlandığını kabul ettikten sonra yaptırımını açıkladı. , ECB Direktifi 3.3’ü ihlal ederek.

Mevcut tüm kanıtların dinlendiği tam bir disiplin duruşmasının ardından Disiplin Kurulu, Bay Roy’un şunları yapması gerektiğine karar verdi:

(i) seçilmeye uygun olduğu sonraki iki İngiltere maçından uzaklaştırılacak, ancak bu uzaklaştırma iyi davranışa bağlı olarak 12 ay süreyle ertelenecek; ve

(ii) 31 Mart 2022’ye kadar 2.500 £ para cezası ödemek.

Roy, İngiltere için en son Ocak ayında Batı Hint Adaları'ndaki T20I serisinde oynadı.

Roy, İngiltere için en son Ocak ayında Batı Hint Adaları’ndaki T20I serisinde oynadı.

Roy şu anda kriketten ‘kısa süresiz mola’da

Roy, İngiltere’nin Ocak ayında Batı Hint Adaları’na 3-2’lik T20I serisi yenilgisi sırasında uluslararası aksiyonda sonuncuydu ve dördüncü maçtaki 52’lik en yüksek skoru da içeren 130 koşu sayısıyla oynadı.

31 yaşındaki Surrey oyuncusu, evde vakit geçirmek için Gujarat Lions ile planladığı IPL görevinden çekilmeden önce Pakistan Süper Ligi’nde Quetta Gladyatörleri için yer aldı.

Roy o sırada Twitter’da şunları yazdı: “Bu yılki yarışmadan çekilmeye karar verdim. [IPL]. Son üç yılda dünyada olup biten her şey bir araya geldi ve bana zarar verdi.”

Surrey’in resmi web sitesine şunları ekledi: “İki yıldan fazla bir süre Covid kısıtlamaları altında ve bir dizi balonun içinde yaşadıktan sonra, şimdi karım ve küçük çocuklarımla birlikte olmak için doğru zaman olduğunu hissediyorum.”

Surrey şunları ekledi: “Jason, İngiltere’de ailesiyle vakit geçirmek için oyuna kısa bir süresiz ara verecek.

Pandeminin başlangıcından bu yana Jason, kriket oynamak için dünya çapında ve evden uzakta, son derece kısıtlayıcı Covid güvenli ‘kabarcıklar’ içinde uzun süreler geçirdi.

“Jason’ın krikete dönüşü için şu anda kesin bir tarih yok, ancak bu süre zarfında kulüp ile temas halinde kalacak ve mümkün olan her yerde ona yardımcı olmaya istekli personel var.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12572782/england-batter-jason-roy-handed-suspended-two-game-international-ban-after-disciplinary-hearing

SMM Panel PDF Kitap indir