İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları: Alice Capsey ve Freya Kemp İngiltere Kadınlar T20 kadrosuna seçildi | Kriket Haberleri


Aralarında Alice Capsey ve Freya Kemp’in de bulunduğu 15 oyuncu, bu yaz Birmingham’da düzenlenen İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları’nda İngiltere’yi temsil eden ilk kriketçiler olarak tarihe geçecek.

Son Güncelleme: 15/07/22 21:41

Alice Capsey, bu yaz İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için İngiltere Kadınlar T20 kadrosuna seçildi

Alice Capsey, bu yaz İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için İngiltere Kadınlar T20 kadrosuna seçildi

Alice Capsey ve Freya Kemp, bu yaz Birmingham’da düzenlenecek İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için İngiltere Bayanlar T20 kadrosuna seçildi.

Gençler Capsey ve Kemp için ilk uluslararası çağrılar yapılırken, Issy Wong, İngiltere’nin T20 kadrosunda ilk kez yer alarak ülkesini memleketinde temsil etme şansına sahip olacak.

İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları: Alice Capsey ve Freya Kemp İngiltere Kadınlar T20 kadrosuna seçildi | Kriket Haberleri

“Artık yerel oyun genelinde, bölgesel oyunun kanıtı olan seçim için ellerini kaldıran oyuncularımız var ve derinlemesine gerçek bir gücümüz var ve bu çok önemli”

İngiltere baş antrenörü Lisa Keightley

“En iyi T20 takımımız olduğunu düşündüğümüz birini seçtik. Bir gözümüz T20 oyunumuzu ileriye taşımakta, ancak bu takımın bize Commonwealth Oyunlarında en iyi başarı şansını verdiğine inanıyoruz – ve bu olması gereken bir şey.” tarafından gerçekten heyecanlandık” dedi baş antrenör Lisa Keightley.

“T20 kriket ve genel olarak kadın kriketi sürekli gelişiyor – ve kendimizi küresel turnuvaları kazanacak bir konuma getirmek için onunla ilerlemek, agresif olmak, dinamik olmak zorundayız ve seçimimizin bir parçası da bunu benimsemekle ilgili. Benzer şekilde, esnek, uyarlanabilir, çeşitli rollere uyan ve bize bireysel eşleşmeler için en fazla seçeneği sunan oyuncuları seçtik.

“Yerler için bu kadar çok rekabetin olması gerçekten heyecan verici. Açıkçası, kaçıranlar için zor, bir kadroda seçilmemek asla hoş değil, ancak bu kadar zor kararlar vermek zorunda kalmaya alışık değiliz. bunlar oyunun bir parçasıdır ve oyunun ne kadar ilerlediğinin bir göstergesidir.

“Artık yerel oyun genelinde, bölgesel oyunun kanıtı olan seçim için ellerini kaldıran oyuncularımız var ve derinlemesine gerçek bir gücümüz var ve bu çok önemli.”

Heather Knight kaptanın İngiltere'nin Birmingham'daki T20 tarafı

Heather Knight kaptanın İngiltere’nin Birmingham’daki T20 tarafı

İngiltere kadrosu

funda şövalye (Batı Fırtınası, kaptan)

Maia Bouchier (Güney Engerekleri)

Katherine Brunt (Kuzey Elmasları)

alice capsey (Güney Doğu Yıldızları)

Kate Çapraz (Gök gürültüsü)

Freya Davies (Güney Doğu Yıldızları)

sophia dunkley (Güney Doğu Yıldızları)

Sophie Ecclestone (Gök gürültüsü)

Sarah Glenn (Merkezi Kıvılcımlar)

Amy Jones (Merkezi Kıvılcımlar)

Freya Kemp (Güney Engerekleri)

Nat Sciver (Kuzey Elmas, kaptan yardımcısı)

Bryony Smith (Güney Doğu Yıldızları)

Issy Wong (Merkezi Kıvılcımlar)

Danni Wyatt (Güney Engerekleri)

İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları, 30 Temmuz Cumartesi günü İngiltere’nin Sri Lanka’ya karşı ilk maçıyla Edgbaston’da ev sahipliği yapacak.

Armatürler

30 Temmuz Cumartesi: İngiltere Kadınlar vs Sri Lanka Kadınlar, Edgbaston, 18:00

2 Ağustos Salı: İngiltere Kadınlar vs Güney Afrika Kadınlar, Edgbaston, 11:00

4 Ağustos Perşembe: İngiltere Bayanlar – Yeni Zelanda Bayanlar, Edgbaston, 18:00

6 Ağustos Cumartesi: Birinci yarı final, 11:00. İkinci yarı final, 18:00. (Yarı final maçlarının sırası grup maçları tamamlandıktan sonra belirlenecektir)

7 Ağustos Pazar: Bronz madalya maçı, 10:00

7 Ağustos Pazar: Altın madalya maçı, 17:00
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12652788/commonwealth-games-alice-capsey-and-freya-kemp-selected-in-england-womens-t20-squad

SMM Panel PDF Kitap indir