IND vs SA 2022: Rishabh Pant’ta Wasim Jaffer, T20I’lerde açıcı olarak


Wasim Jaffer, KL Rahul’un yokluğuna rağmen Rishabh Pant’ın T20I serisinde Güney Afrika’ya karşı vuruş sırası açtığını görmüyor. Eski Hint vurucusuna göre, Proteas’a karşı seri, Team India’ya bu yıl Avustralya’daki T20 Dünya Kupası’nda yedek açıcılarının kim olabileceğini anlaması için bir fırsat sunuyor.

Kendi sahasında Güney Afrika’ya karşı oynadığı beş maçlık T20I serisinin kaptanı seçilen Rahul, 8 Haziran Çarşamba günü kasık sakatlığı nedeniyle kadro dışı bırakıldı. Rohit Sharma dinlenirken ve Shikhar Dhawan seçilmezken, Ruturaj Gaikwad ve Ishan Kishan, ev sahiplerinin Perşembe günü başlayacak dizi için sahip oldukları açılış seçenekleri. IPL franchise Kolkata Knight Riders (KKR) için açılan Venkatesh Iyer, keşfedebilecekleri başka bir alternatif olabilir.

Hindistan’ın vuruş sırasını deneyip Pant’ı açmasını sağlayıp sağlayamayacağı sorulduğunda, Jaffer öneriye katılmadı. hakkında konuşmak ESPNcricinoo cevapladı:

“Öyle düşünmüyorum. T20 Dünya Kupası’nda Rishabh Pant açılışını görmüyorum. Bunun seçicilerin veya kaptan Rohit Sharma’nın planlarında olduğunu sanmıyorum. Bence Ruturaj Gaikwad ve Ishan Kishan (açacak) çünkü üçüncü açılış olacak kimsemiz yok. Elimizde açılacaklarından oldukça emin olan Rohit ve KL Rahul var, ancak yedek açıcının kim olacağından pek emin değiliz. Bu adamları deneyip öğrenebiliriz.”

Gaikwad şu ana kadar Hindistan için üç T20I oynadı ve en iyi 21 olmak üzere 39 koşu yaptı. Kishan’ın uluslararası düzeyde biraz daha tecrübesi var. İki formatta sırasıyla 289 ve 88 koşu toplayan 10 T20I ve üç ODI oynadı.


“Orada ilk numara Rabada” – Dale Steyn, Güney Afrika’nın T20Is vs Team India için hız saldırısını seçti

Hindistan son zamanlarda T20I’lerde evinde iyi bir performans sergiledi ve Batı Hint Adaları ve Sri Lanka’yı IPL 2022’nin önünde yendi. Bununla birlikte, Güney Afrika’nın güçlü bowling atağıyla ev sahipleri için zorlu bir mücadele oluşturması bekleniyor.

Eski tempolu Dale Steyn, T20I serisi için oynayan XI’de Güney Afrika’nın tempo atağının bir parçası olması gerektiği sorulduğunda, şu yanıtı verdi:

“İçerideki ilk numara (Kagiso) Rabada – bu yılki IPL’de Güney Afrika için en yüksek kapı görevlisi. (Anrich) Nortje biraz IPL oynadı, kemerinin altında biraz kriket var. Lungi Ngidi için endişeleniyor, o iyi ama bir süredir IPL’nin dışında oturuyor. Oyuna hazır değil. Dwaine Pretorius ve Marco Jansen arasında bir kavga olacak. Pretorius sopayla bir şeyler sunuyor, bu yüzden tahminim Pretorius, Rabada ve Nortje olacak.”

Kagiso Rabada, IPL 2022’de Punjab Kings (PBKS) adına yapılan 13 maçta 23 kale hakkı talep ederken, Anrich Nortje Delhi Capitals (DC) için altı maçta dokuz kafa derisi aldı. Dwaine Pretorius ayrıca Chennai Super Kings (CSK) için altı maçta altı kale alarak yer aldı.


Ayrıca Okuyun: “Umran’ı içeri atardım” – Dale Steyn, Team India’nın Güney Afrika’ya karşı 1. T20I’de çaylak pacer’ı denemesini istiyor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ind-vs-sa-2022-wasim-jaffer-rishabh-pant-opener-t20is-don-t-think-selectors-rohit-sharma-s-plans?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel