IND vs SA 2022: Dale Steyn, David Miller’ın oyununda ‘teknik değişim’ üzerine


Eski Güney Afrikalı hızlı bowling oyuncusu Dale Steyn, hafif yürekli bir tonda, David Miller’ın babasını arayıp formdaki vurucunun oyununda nasıl bir “teknik değişiklik” yaptığını öğrenmesi gerekebileceğini belirtti.

Birkaç ay önce ilginç bir tweet’te solak oyuncunun babası Andrew, oğlunun hiçbir kriket uzmanının anlayamadığı teknik bir değişiklik yaptığını söyledi.

Perşembe günü, Proteas kriket oyuncusu sopayla sansasyonel koşusuna devam etti, Güney Afrika T20I’lerde şimdiye kadarki en yüksek 212 hedefini kovalarken dört dörtlü ve beş altılı yardımıyla 31 topta 64* vuruş yaptı.

Steyn, Miller’ın vuruşunda herhangi bir teknik ayar göremediğini kabul etti. Eski hızcı, kendisine göre güney pençesinin oyununda neyin değiştiği sorulduğunda, şunları söyledi: ESPNkrinbilgisi:

“Bence bu güven. O her zaman altı vuruş yeteneğine sahipti. Teknik olarak bir fark göremiyorum.” Şaka yaptı, “Belki de babasını aramam ve ne gibi teknik bir fark yarattığını öğrenmem gerekecek.”

@NehrajiTheGOAT 1 Ocak 2021’den bu yana 40’tan fazla maçta 79 ortalama ve 140’ın üzerinde spin atıyor. Oyununda teknik bir değişiklik yaptı ve onu alan tek bir kriket uzmanı yok. Bu arada ben onun babasıyım ve deşifre etmeyi sözde uzmanlara bırakıyorum.

Ciddi bir kayda göre, 38 yaşındaki ekledi:

“Şimdi, istediği zaman sınırları aşıyor gibi görünüyor. Baskı altında hissederse, topa altı vuruş yapabilir. Ne zaman altıya vursa, topa gerçekten uzun bir yol kat ediyor.”

Steyn, deneyimli kriketçinin bir süredir inanılmaz bir formda olduğuna ve hatta T20 Dünya Kupası’nda Sri Lanka’ya karşı bir maçı kapattığına dikkat çekti. O şu görüşte:

“O zamandan beri, o sadece bu yukarı doğru eğride. (Gujarat) Titans ile başını salladı. Hardik Pandya ona sopayla kendini ifade etme özgürlüğü verdi. Sanki gitgide daha iyiye gidiyor. Bugün (Perşembe) Güney Afrika formasını giydi ve IPL’de kaldığı yerden devam etti. O olağanüstüydü.”

Miller, Rassie van der Dussen’e (75* geri sayım 46) orta sahada katıldığında, 212’lik kovalamacalarında Güney Afrika üç kişi için 81’di. İkili, Proteas’ı rekor bir galibiyete taşımak için yenilmez bir 131 ekledi.


“Spinlere karşı kesinlikle mükemmeldi” – Wasim Jaffer David Miller 2.0 hakkında

Eski Hintli sporcu Wasim Jaffer’e göre, Güney Afrikalı oyuncunun spin bowlinge karşı gelişmesi, son başarısında büyük rol oynadı. Cafer açıkladı:

“2-3 yıl önce gördüğümüz Miller’da şimdi gördüğümüzle çok büyük bir fark var. T20 Dünya Kupası’ndan hemen önce başladı. Spine karşı kesinlikle mükemmeldi.”

Cafer ekledi:

“Miller’i 2015-16 aşamasında gördüğümüzde, spin atmaya karşı biraz cızırtılıydı. Her şey süpürüldü. Artık bowling oyuncularını yere indirmek konusunda kendine çok güveniyor. Hızlı bowling onun için hiçbir zaman sorun olmadı. , ama bence Hindistan’da spin ile karşı karşıya kaldığında ona bu kadar güveniyor.”

David Miller için kutlamalar devam ediyor 🥳Doğum günün kutlu olsun ve harika bir gün olsun 🎂 https://t.co/iBSzigccuN

Miller’ın Perşembe günü Hindistan’a karşı attığı müthiş vuruş, 33. doğum gününe (10 Haziran) sadece bir gün kala geldiği için ekstra özeldi.


Ayrıca Okuyun: Delhi’de 1. Hindistan – Güney Afrika T20I maçının en iyi istatistikleri

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-sa-2022-dale-steyn-technical-change-david-miller-s-game-maybe-i-ll-give-dad-call-find-out?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel