IND vs PAK 2022: “Virat’ın altılarına bakın”


Tecrübeli Pakistanlı çok yönlü Shoaib Malik, 23 Ekim Pazar günü Hindistan’a karşı T20 Dünya Kupası 2022 maçında bazı orta dereceli vurucuların küçük kapılarını atma biçiminden hayal kırıklığını dile getirdi.

Virat Kohli’nin Hindistan adına nasıl vuruş yaptığını örnek vererek, Pakistan’ın vurucularının durumun taleplerine göre vuruşlarını hızlandırmadığından yakındı.

Hindistan Takımı, Melbourne Cricket Ground’da (MCG) heyecan verici bir Super 12 karşılaşmasında Pakistan’ı dört kaleyle yendi. Kura atışını kaybettikten sonra yarasaya gönderilen Pakistan, 13. sırada 91/2 oldu. Ancak, orta sıradaki bazı zayıf şut seçimleri, onların 120/7’ye düştüğünü gördü. Sonunda 159/8’de bitirdiler.

Malik, Pakistan’ın orta dereceli dövüşçülerinin işten çıkarılması üzerine düşünürken, Kohli’nin kovalamacayı nasıl planladığına dikkat çekti. Hint hamurunu öven, A Sports’a şunları söyledi:

“Virat’ın altılarına bakın. En sondakilere sanki bir güç vurucusuymuş gibi vuruyordu, ki öyle değil. Ancak karşılaştığı top miktarı, bowling oynayanların ne yaptığı ve sahanın nasıl davrandığı hakkında bir fikri vardı.”

“Bir olarak kazanır ve bir olarak kaybederiz!” Matthew Hayden, Babar Azam ve Saqlain Mushtaq’ın Melbourne’de yürek burkan bir kaybın ardından oyuncularına söylediklerini dinleyin.#T20WorldCup | #WeHaveWeWill

Pakistanlı çok yönlü oyuncu, özellikle çapraz vuruşlu bir swat oynarken Hardik Pandya’dan yakalanan Haider Ali’nin görevden alınma şeklinden dolayı hayal kırıklığına uğradı.

40 yaşındaki Haider’in tuzağa düştüğünü iddia ederek şunları söyledi:

“Yeni hamur için, kısa midwicket biraz geliyordu. Planları ona (Haider) belirli bir uzunlukta top atmak ve avın alındığı yere midwicket’i geri göndermekti. Bu noktada, grev rotasyonu şarttı. Bu şekilde, küçük kapıyı anlayabilir ve bowling oynayanların ne kadar uzunlukta bowling oynadığı hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Bu şekilde ayarlayabilirsiniz. ”

Haider, iki dört top için görevden alındı. Küçük kapısı Pakistan’ı 98/5’te büyük belada bıraktı.


“Diğer takımlar izliyor” – Wasim Akram yaklaşan oyunların Pakistanlı oyuncular için zor olabileceğini düşünüyor

Eski Pakistan kaptanı Wasim Akram, vuruşlarını geliştiremedikleri için Haider ve Asif Ali’ye de vurdu. İkiliyi plansızlıklarından dolayı eleştiren Akram, şunları söyledi:

“Her takımın bir planı vardır ve ardından her kriketçinin de bireysel bir planı vardır. Shan Masood’da onunla vuruş yapan bir set vurucu vardı (Haider Ali). Grevi bir kez döndürebilir ve sonra gidebilirdi.

“Bu bir hayal kırıklığı. Haider Ali’nin yeteneği var ama sahada da ortalama ve Asif Ali mücadele ediyor. Orta tempolu bir oyuncu bir fedai attı ve ne yapacağını bilemedi.”

Pakistan efsanesi, diğer takımların Hindistan’a karşı ihraçlarını izleyeceklerini ve buna göre plan yapacaklarını da sözlerine ekledi. Ekrem, şunları söyledi:

“Diğer takımlar bu maçı izliyor. Veri analizini aldılar. Bu adamlara daha fazla boyun eğmeyecekler. Haider’in oynadığı şuttan bahsetmişken, Ifti’nin (Iftikhar Ahmed) oynadığı vuruş türlerini ve Shan’ın nasıl vuruş yaptığını da görmüştü. Ama o çapraz vuruşlu havayı oynadı ve geri döndü.

160’ı kovalayan Hindistan, Kohli’nin harika bir vuruşuyla (82* 53’ten) son top nezaketiyle evine döndü.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Renin Wilben Albert tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket-news/ind-vs-pak-2022-look-virat-s-sixes-shoaib-malik-urges-pakistan-s-batters-learn-art-pacing-innings-kohli?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir