IND vs IRE 2022: “Süreklilik olmadığı için bu iyi bir şey değil” – Aakash Chopra, Hindistan’ın T20I takımının seçim sürecini sorguluyor


Eski Hintli açıcı Aakash Chopra, IPL’nin Hindistan’ın T20I takımının seçim sürecini büyük ölçüde etkilediğini düşünüyor.

44 yaşındaki oyuncu, Rahul Tripathi’nin harika bir IPL 2022’nin ardından milli takıma hak ettiği bir ilk çağrıyı aldığı için gerçekten mutluydu. Ancak, aynı zamanda şansını bekleyen Deepak Hooda gibi birinin de geleceğini hissediyor. oyun alamazsa üzülür.

youtube kapağı

Aakash Chopra, geçen yıl Hindistan için oynayan Devdutt Padikkal’ın beğenisinin artık seçicilerin radarında olmadığına da dikkat çekti. Hindistan, İrlanda turu için T20I takımını açıkladıktan sonra Aakash Chopra’nın YouTube kanalındaki bir videoda söyledikleri:

“Deepak Hooda oynamazsa, çok hayal kırıklığına uğrayacağım. Rahul Tripathi bir oyun alamayabilir ve bu sorulması gereken bir soru var. Geçen yıl Sri Lanka’da Padikkal’ı ve Hindistan için çıkış yapan Sakariya ve Warrier gibi birçok kişiyi seçtiniz. . Ama şimdi senin planın içinde bile değiller.”

Chopra ayrıca eski Hintli teknik direktör Sanjay Bangar’ın IPL’nin seçim süreci üzerindeki etkisi hakkında söylediklerine de ışık tuttu. Ekledi:

“Sanjay Bangar, IPL’nin seçiciler için bir engel haline geldiğini söyledi ve bu çok doğru çünkü geçen yıl inandığınız süreçten uzaklaşmanız gerekiyor ve bu iyi bir şey değil çünkü süreklilik yok.”

Hindistan KadrosuHardik Pandya (C), Bhuvneshwar Kumar (vc), Ishan Kishan, Ruturaj Gaikwad, Sanju Samson, Suryakumar Yadav, Venkatesh Iyer, Deepak Hooda, Rahul Tripathi, Dinesh Karthik (hafta), Yuzvendra Chahal, Axar Patel, R Bishnoi Patel, Avesh Khan, Arshdeep Singh, Ümran Malik

Hardik Pandya için yeni bir yolculuk olabilir: Aakash Chopra

Aakash Chopra, tur için Hindistan’ın kaptanı olarak atanan çok yönlü Hardik Pandya’yı görmekten çok memnun oldu. 28 yaşındaki kaptan olarak ilk IPL sezonunda, Gujarat Titanlarını şampiyonluğa taşıdı.

Chopra, Pandya’nın bowling değişiklikleri ve saha yerleşimleriyle ne kadar etkileyici olduğuna da dikkat çekti. Çok yönlü oyuncunun Hindistan için beyaz top kriketinde Rohit Sharma’nın yardımcısı olabileceğini iddia etti ve şunları söyledi:

“Dört genç kaptan arasında Shreyas Iyer, Rishabh Pant, KL, Rahul ve Hardik bence en iyisiydi. Diğerleri deneyime sahip ama bowlingi değiştirme şekli, sahayı kurma ve kaynaklarını kullanma şekli, bence onun en iyisiydi. gerçekten çok iyi iş çıkardı. Hardik Pandya için yeni bir yolculuğun başlangıcı olabilir. Daha kısa formatlarda Rohit Sharma’da kaptan yardımcısı yapmak istiyorsanız, o olabilir.”

Rishabh Pant ve Shreyas Iyer’in Hindistan’ın XI maçında İngiltere’ye karşı tek seferlik Test için ayrılacağı için bıraktığı boşlukları kimin doldurduğunu görmek ilginç olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-ire-2022-that-s-good-thing-continuity-aakash-chopra-questions-selection-process-india-s-t20i-squad?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel