IND vs ENG 2022: Zaheer Khan, Hindistan’ın Birmingham’daki 5. Gün planları hakkında


Eski tempolu Zaheer Khan, diğer Hintli bowling oyuncularını, Birmingham Testinin 5. Gününde iyi performans gösteren kaptan Jasprit Bumrah’ı desteklemeye çağırdı. Ona göre, Hindistan’ın İngiltere’ye karşı Testi kazanma şansı, ancak tüm bowlingçiler ateş ederse.

Bumrah (2/53) İngiltere, 378’i kovalayarak komuta pozisyonuna girerken küçük kapılar arasına giren tek Hintli bowling oyuncusuydu. 4. Günü, Joe Root (76*) ve Jonny Bairstow olarak ellerinde yedi kaleyle sadece 119 koşuya ihtiyaç duyarak bitirdiler. (72*), dördüncü küçük kapı için yenilmeyen bir 150 ekledi.

Hindistan’ın Birmingham Testi’nin 4. Günündeki bowling performansına değinen Zaheer, kaptan Bumrah’a destek eksikliğinden yakındı. Söyledi Cricbuzz:

“Bumrah’ın diğer bowling oyuncularının desteğine ihtiyacı var. (Muhammed) Shami onunla bowling oynarken, fırsatlar yaratılabilir gibi görünüyordu. Ancak Hindistan zaferi düşünüyorsa, tüm bowlingçiler teslim olmak zorunda kalacak. Hindistan’ın zihniyetleri üzerinde çalışması ve 5. Günde iddialı bir zihniyetle ortaya çıkması gerekiyor.”

Bumrah Pazartesi günü birkaç küçük kapı alırken, Shami’nin 12’den 49’a 0 rakamları vardı. Ravindra Jadeja ve Shardul Thakur sırasıyla 15 ve yedi overde 55 ve 33 koşu kabul ederken, Mohammed Siraj 10 overde 64 koşu yaptı.


“Yedi küçük kapı teslimatını hızlı bir şekilde toplayın” – Zaheer Khan, Hindistan’ın 5. Gün mantrası hakkında

Test maçında son günkü oyunu dört gözle bekleyen Zaheer, Hindistan için tek çıkış yolunun her şeyi yapıp erkenden küçük kapılar aramak olduğunu belirtti. 43 yaşındaki detay verdi:

“Savunma yapamazlar çünkü oynayacakları yeterli koşuları yoktur. Saldırmaları ve erken küçük kapılar talep etmeleri gerekiyor. Bir çifti erken devirebilirlerse İngiltere’ye baskı yapabilirler. Yedi küçük kapı teslimatını çabucak toplayın, o kadar.”

Zaheer, Hindistan’ın hala bir şansı olduğunu kabul etti, çünkü tahtada birkaç koşuları kaldı, ancak havanın biraz yardımına ihtiyaçları olacağını da sözlerine ekledi. Eski pacer açıkladı:

“Hindistan, erkenden birkaç küçük kapı alabilmek için bulutlu koşulları ummak zorunda kalacak. Ama İngiltere şu anda kesinlikle Hindistan’ın önünde. Oyunda bu kadar uzun süre geride kaldıktan sonra verdikleri mücadele için onlara teşekkür edin.”

378’i kovalayan İngiltere, açılış yapanlar Alex Lees (56) ve Zak Crawley (46) 107 sayı ekleyerek mükemmel bir başlangıç ​​yaptı. Üç hızlı kaleyi kaybettiklerinde kısa bir kekemeliğin ardından, Root ve Bairstow mükemmel ortaklıkları ile Hindistan’ı hayal kırıklığına uğrattı.


Ayrıca Okuyun: “Şüpheler akıllarına sızdı” – Zaheer Khan, Hindistan’ın Birmingham Testinin 4. Günündeki cansız bowlingi hakkında

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-zaheer-khan-india-s-plans-day-5-birmingham-bumrah-needs-support-bowlers?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir