IND vs ENG 2022: Venkatesh Prasad soruları, formda olmayan Hintli oyuncular için geçerli


Eski tempolu Venkatesh Prasad, şu anki Hint düşünce kuruluşunda bir kazı yaptı ve oyuncuları formda değilken ‘dinlendirme’ kararını sorguladı. Prasad, mevcut takımdan herhangi bir oyuncunun ismini vermeden, geçmişte Sourav Ganguly ve Virender Sehwag gibi büyük isimlerin, itibarlarına rağmen kötü formları nedeniyle Hint takımından çıkarıldığını söyledi.

Hintli ekip şu anda bir tur için İngiltere’de. 10 Temmuz Pazar günü serinin üçüncü ve son T20I’sinde 17 koşuyla ev sahibine indiler. Mavi Giyen Adamlar seriyi 2-1 kazanmasına rağmen kaptan Rohit Sharma ve Virat Kohli’nin söğüt ile kötü koşusu devam etti. Sharma, üç maçta ortalama 22 olmak üzere 66 sayı atarken, Kohli iki maçta sadece 12 koşu başardı.

İkili İngiltere’ye karşı ODI’lerde yer alacak olsa da, ikisi de Batı Hint Adaları’ndaki bir günlük oyunlar için dinlendi. Prasad, Twitter hesabını ele alarak, mevcut Team India kurulumunun düşüncesini çarptı. O yazdı:

“Formun dışında olduğun bir zaman vardı, itibarın ne olursa olsun düşürülürdün. Sourav, Sehwag, Yuvraj, Zaheer, Bhajji formda olmadığında düştü. Yerli krikete geri döndüler, sayı attılar ve geri dönüş yaptılar.”

Eski Hindistan pacer devam etti:

“Kıstaslar şimdi büyük ölçüde değişmiş gibi görünüyor, formdan çıkmamak için dinlenmenin olduğu yerde. Bu ilerleme için bir yol değil. Ülkede çok fazla yetenek var ve itibarla oynayamıyor. Hindistan’ın en büyük maç kazananlarından biri olan Anil Kumble, pek çok kez oturdu ve daha büyük bir iyilik için harekete geçme ihtiyacı duydu.”

Formdan düştüğünüz bir zaman vardı, itibarınız ne olursa olsun düşürülürdünüz. Sourav, Sehwag, Yuvraj, Zaheer, Bhajji formda olmadığında düştü. Yerli krikete geri döndüler, sayı attılar ve geri dönüş yaptılar. Ölçütler 1/2 gibi görünüyor

Bazı basında çıkan haberlere göre, Rohit Sharma Batı Hint Adaları’ndaki T20I’ler için uygun olacakken, Kohli Karayipler’deki tüm beyaz top oyunları için dinlenme talep etti.


Çocukluk koçu, Hintli efsanenin meyilli T20I kadrosundaki yerini sorguladıktan sonra Virat Kohli’yi destekliyor

Virat Kohli, bir süredir sopayla yaptığı kayıtsız koşu nedeniyle çeşitli çevrelerden ateş altında. Hint efsanesi Kapil Dev, geçenlerde Kohli’nin Hint T20I takımındaki yerini de sorguladı. Bununla birlikte, Kohli’nin çocukluk koçu Rajkumar Sharma, form dışı vuruşu destekleyen ANI’ye şunları söyledi:

“Kapil Dev’in Virat Kohli ile ilgili yaptığı açıklamaları desteklemiyorum. Virat’la böyle bir açıklama yapılmamış büyük bir şey olmadı. Virat’la niye bu kadar acele var, ülke için bu kadar iyi iş çıkardı. Yüzyıllar küçük bir şey değil.Yönetim kurulunun onu yedek kulübesine oturtmak için bir karar vereceğini düşünmüyorum.”

Kohli’nin son uluslararası yüzyılı, Kasım 2019’da Hindistan’ın Kalküta’daki ilk pembe top Testi sırasında Bangladeş’e karşı geldi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-venkatesh-prasad-questions-rest-out-of-form-indian-batters-sourav-sehwag-yuvraj-dropped?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir