IND vs ENG 2022: “Son derece eski bir T20 kriket stili mi oynuyorduk?”


Aakash Chopra, son zamanlarda benimsenen topyekün hücum yaklaşımını çevreleyen tartışmaları göz önünde bulundurarak, Hint takımının daha önce eski bir T20 kriketini oynayıp oynamadığını sorguladı.

Rohit Sharma ve Co., Cumartesi günü İngiltere’ye karşı ikinci T20I’de vuruşlarının başlangıcından itibaren derinin peşinden gitti. Ortada bir sürü küçük kapı kaybetseler de, 170/8’lik bir dövüş skoru elde ettiler ve sonunda maçı 49 koşuluk büyük bir farkla kazandılar.

Aakash Chopra, YouTube kanalında paylaştığı bir videoda Hindistan’ın agresif vuruş yaklaşımı hakkında şunları söyledi:

“Görünüşe göre herkesin vurmasının istendiği açık bir dikta var. Bu konuda da çok fazla tartışma var ve burada sizin fikrinizi bilmek istiyorum, bunu çok tartıştığımız gerçeği, oynuyor muyduk? son derece eski bir T20 kriket tarzı mı? Bu bir numaralı nokta.”

youtube kapağı

Eski Hintli açılış, son T20 Dünya Kupası dışında, Men In Blue’nun oyunun en kısa formatında daha önce de mükemmel bir başarı elde ettiğini vurguladı. Chopra şunları gözlemledi:

“İkincisi, bunun hakkında çok mu konuşuyoruz çünkü T20 rekorunuz o kadar da kötü değil. Dünya Kupası’nı iyi oynamadılar ama T20’lerdeki ikili rekor fena değil. Bu iki numaralı nokta.”

Kriket oyuncusu olan yorumcu, T20 Dünya Kupası 2021’deki başarılı takımların ultra agresif bir kriket markası oynamadığını da sözlerine ekledi. Detaylandırdı:

“Üçüncüsü, tartışma şu ki, böyle oynarsanız Dünya Kupası’nı kazanırsınız. Son Dünya Kupası’nı Avustralya kazandı, finali Yeni Zelanda oynadı, iki takımdan hangisinin oyun stili böyleydi.”

Aakash Chopra, son Dünya Kupası’nda ne Avustralya’nın ne de Yeni Zelanda’nın favoriler arasında olmadığına dikkat çekti. Avustralyalılar kararsız bir birlik iken, Kivilerin güce sahip olmadığını vurguladı.


“Bir dağın zirvesine ulaşmak gerekiyor ama bunun için birçok yol var.” – Aakash Chopra

Rohit Sharma, Hintli ekibin daha olumlu bir yaklaşım benimsemek istediğini belirtti.
Rohit Sharma, Hintli ekibin daha olumlu bir yaklaşım benimsemek istediğini belirtti.

Aakash Chopra, ultra agresif bir yaklaşımın T20 kriketinde başarının tek reçetesi olmayabileceğini düşünüyor. O gözlemledi:

“Demeye çalıştığım nokta, bir dağın zirvesine ulaşmanın gerekli olduğu ama bunun için birçok yol var. Milletimizin şu anda takıntısı, hırslı, cırcır böceği, çok agresif.”

Ünlü yorumcu, işler plana göre gitmezse böyle bir yaklaşımın geri tepebileceğini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Aakash Chopra açıkladı:

“Bunu duymak güzel, bu kadar derinliğe sahipseniz oynamanın iyi bir yolu, ancak bu derinlik için örneğin Axar’ı Dinesh Karthik’in önüne gönderirseniz veya Hardik Pandya’yı bundan çıkarırsanız ve yapmazsanız oynamanın iyi bir yolu. altıncı bir melon varsa, hikaye biraz farklı görünecek.”

Hindistan Takımı, Cumartesi günkü maçta hızlı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra 11’inci sırada 89/5’lik bir skora düştü. Ravindra Jadeja, 46 sayı yenilmediği bir vuruşla onları beladan kurtardı ve sonunda oyunun kurallarını değiştirdi.

Turistler, Pazar günü Trent Bridge’de Jos Buttler and Co. ile boynuzları kilitlediklerinde badana yapmaya çalışacaklar.


canlı anketCANLI ANKET

S. Hindistan, İngiltere’ye karşı 3. T20I’yi de kazanacak mı?

Şimdiye kadar 45 oy

Ankush Das tarafından düzenlendi

tepki-emojitepki-emoji

Yorumlar