IND vs ENG 2022: Parthiv Patel, 3. T20I’yi Kohli ve Rohit için formu yeniden keşfetmesi için bir fırsat olarak görüyor


Eski Hindistan Takımı kaleci-vurucu Parthiv Patel, 10 Temmuz Pazar günü İngiltere’ye karşı üçüncü T20I’nin Hint ikilisi Rohit Sharma ve Virat Kohli’nin bir vuruş formu bulmaya çalışması için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyor. Patel, çantadaki seri ile ölü lastikte ziyaretçiler üzerinde çok fazla baskı olmayacağını açıkladı.

Mavi Giyen Adamlar, Cumartesi günkü ikinci maçta İngiltere’yi 49 sayıyla geride bırakarak üç maçlık T20I serisini perçinledi. Seri açılışında daha önce, ev sahibini 50 koşuyla mağlup ettiler.

Hindistan Takımı İngiltere’yi domine ederken, senaryo, kaptan Rohit ve 3 numaralı vuruşçu Kohli için formları açısından pek değişmedi. Patel, üçüncü T20I’nin ikilinin dokunuşlarını yeniden keşfetmesine nasıl yardımcı olabileceğini açıkladı. Cricbuzz:

“Trent Bridge (üçüncü T20I’nin yeri) vuruş dostu bir küçük kapı. Hayranlar Rohit’in büyük koşular yapmasını istediği için Hindistan için bir avantaj olabilir. İyi görünüyor ama 30’ları çeviremiyor. Virat Kohli’ye gelince, koşular gelmiyor. Ama şimdi, seri kazanıldığından beri hiçbir baskı yok, bu yüzden zamanlarını alabilirler.”

Rohit iki T20I’de 24 ve 31 puanlar kaydederken, Kohli Cumartesi günü bir puanla görevden alındı ​​(ilk T20I için takımın bir parçası değildi).

Üçüncü T20I için vuruşlarda herhangi bir değişiklik görmediğini belirten Patel, hızlı melon Ümran Malik’in bir göz atabileceğini düşündü.

“Vuruşta herhangi bir değişiklik görmüyorum, ancak Umran Malik bowling oyuncularından biri olarak gelebilir. Onun hakkında çok şey konuşuluyor. İrlanda’ya karşı oynadı, ancak Hindistan ona güçlü bir tarafa karşı biraz deneyim vermek isteyebilir.”

22 yaşındaki Malik, İrlanda’ya karşı iki maçlık T20I serisinde 42’ye bir ve 31’e iki sayı kaydetti.


“Bu Hint takımından oyuncuların yüzde 70-80’inin T20 Dünya Kupası’nın bir parçası olması bekleniyor” – RP Singh

Eski Hintli pacer RP Singh, ziyaretçileri İngiltere’ye karşı üçüncü T20I için oynayan XI’de herhangi bir değişiklik yapmamaya çağırdı. Hindistan’ın T20 Dünya Kupası’nı göz önünde bulundurarak az çok sabit bir kadroya bağlı kalması gerektiğini belirtti. Singh dedi ki:

“Hindistan bir sonraki oyun için herhangi bir değişiklik yapmamalı. Bu Hint takımından oyuncuların yüzde 70-80’inin T20 Dünya Kupası’nın bir parçası olması bekleniyor. Aynı kombinasyonun oynaması gerektiğini düşünüyorum, böylece Dünya Kupası’ndan önce daha fazla maç süresi elde edebilirler.”

Hindistan-İngiltere serisinin üçüncü ve son T20I maçı 10 Temmuz Pazar günü Nottingham’daki Trent Bridge’de oynanacak.


Ayrıca Okuyun: “Bhuvneshwar için kütüklere karşı duran kaleci proaktif bir hareketti” – Parthiv Patel, Jos Buttler’ın 2. IND’ye karşı ENG T20I’deki görevden alınmasını analiz ediyor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-parthiv-patel-reckons-3rd-t20i-opportunity-kohli-rohit-rediscover-form-they-can-take-time?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir