IND vs ENG 2022: “Hint takımı mücadele ediyor çünkü Kohli koşular arasında değil”


Pakistanlı kaleci Kamran Akmal, Virat Kohli’nin son birkaç sezondaki zayıf formunun Hindistan’ın kaderi üzerinde de büyük bir etkisi olduğunu düşünüyor. Akmal’a göre Hindistan, takımda başka yıldız oyunculara sahip olmasına rağmen, son yıllarda Kohli’ye büyük ölçüde bağımlı durumda.

Eski Hint kaptanın formu, son birkaç aydır dünya kriketinde yoğun bir tartışma konusu oldu ve çeşitli görüşler öne çıktı. Kohli’nin yarasayla acıklı koşusu devam eden İngiltere turu sırasında da devam etti. Oyunun üç formatında beş uluslararası vuruştan en yüksek 20 puanı kaydetti.

Hintli oyuncunun cansız performansları hakkındaki düşüncelerine katılan Akmal, YouTube kanalında şunları söyledi:

“Hint takımının mücadele ettiği açık çünkü Kohli koşular arasında değil. Taraf ona çok bağlıdır. Hindistan için tek başına birçok maç kazandı. Çıkmadan önceki son maçta iyi oynuyordu. Bağlılığı örnek teşkil ediyor ve rutinin dışına çıktığında Hindistan’ın performansı da artacak.”

Dünyanın dört bir yanındaki hayranların, çok iyi bir oyuncu olduğu için Hint vuruşunu en iyi şekilde görmeyi sabırsızlıkla beklediğini de sözlerine ekledi. Akmal dedi ki:

“Bu tür oyuncular formda olduğunda, genç nesil için büyük bir motive edici faktördür. Ben de onun birçok hayranlarından biriyim. Ne kadar çabuk forma dönerse o kadar iyi. Dünyanın dört bir yanındaki hayranlar onu tekrar koşular arasında görmek istiyor.”

İngiltere turundan önce, tılsımlı koşu golcüsü IPL 2022’de de unutulmaz bir zaman geçirdi. Royal Challengers Bangalore’u (RCB) temsil eden oyuncu, 16 maçta 341 sayı ve ortalama 22.73 puan topladı. Baskı sırasında üç altın ördek kaydetti.


“Tutkunun geri dönüş yapmasına yardımcı olacağını hissediyorum” – Kohli üzerine Akmal

Kohli’nin takımdaki yeri konusunda yoğun bir inceleme altında olduğunu kabul eden Akmal, tutkunun Hintli kriketçiye mücadelede yardımcı olacağını iddia etti.

Şu sonuca varmıştır:

“Herkes Virat Kohli’nin formda olmadığını ve performans göstermediğini konuşuyor. Oynama ve performans gösterme tutkusu var. Tutkunun geri dönüş yapmasına yardımcı olacağını hissediyorum. O yeteneğe sahip. O harika bir oyuncu ve her kriket oyuncusu böyle bir aşamadan geçer. Kötü yaması biraz uzun sürdü ama Kohli bundan kurtulacak.”

Kohli’nin Pazar günü İngiltere’ye karşı üçüncü bir günlük için XI’de oynaması muhtemel olsa da, tüm beyaz top serisi için dinlendiğinden Batı Hint Adaları’na seyahat etmeyecek.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-indian-team-struggling-kohli-among-runs-kamran-akmal?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir