IND vs ENG 2022: Hindistan İngiltere Testi kadrosunu açıklarken Cheteshwar Pujara geri döndü


Team India, 1-5 Temmuz tarihleri ​​arasında Edgbaston’da oynanacak olan İngiltere’ye karşı ertelenen Test için Rohit Sharma liderliğindeki 18 kişilik bir kadro açıkladı. Kendi evinde Güney Afrika’ya karşı önde gelen Hindistan’ın ikinci telli T20I ekibinden doğrudan gelecek olan KL Rahul, Rohit’in kaptan yardımcısı ve açılış ortağı olacak.

Shubman Gill, Mayank Agarwal’ın Sri Lanka ve Güney Afrika’ya karşı vasat Test ölçüleri ve zayıf bir IPL 2022 kampanyası sonrasında takımın tek yedek açıcısı.

Takımın en önemli olayı Cheteshwar Pujara’nın dönüşü. Kıdemli 3 numaralı oyuncu, son iki yılda aldığı büyük puanlar nedeniyle düşürüldü. Şimdi, Sussex’teki çarpıcı ilçe görevi için ödüllendirildi ve burada dört yüzyılla (ikisi çift yüzyıldır) sadece sekiz vuruşta 120 ortalama aldı.

Beklediğim ve istediğim gibi, Pujara Test ekibine geri döndü. Onun adına sevindim. Onu Rahane ile klüp etmek haksızlıktı. Baştan beri ondan çok daha iyi görünüyordu. twitter.com/BCCI/status/15…

Pujara’nın yanında benzer nedenlerle düşürülen eski kaptan yardımcısı Ajinkya Rahane takım dışında kaldı. Sağ elini kullanan oyuncu Ranji Trophy’de iyi bir performans sergiledi ancak Kolkata Knight Riders’ın (KKR) IPL 2022’nin son maçında hamstring sakatlığı yaşadı ve bu da onu en az birkaç hafta boyunca tüm kriket dışında bıraktı.

Final maçı ertelenmeden önce 2021’de takımı seride 2-1 öne geçiren Virat Kohli’nin 4 numaradan vurmaya devam etmesi muhtemel. Shreyas Iyer ve Hanuma Vihari, vuruş departmanına biraz derinlik kazandırıyor. Rishabh Pant ve KS Bharat, dizinin iki kalecisi olacak.

Bowling oyuncuları ve çok yönlü oyuncular, 2021 turunun ilk dört Testindekilerle neredeyse aynı. Sadece Sri Lanka dizisi için düşen Ishant Sharma ve Axar Patel kaçırdı. Sol kol parmak döndürücü, Hindistan’da Güney Afrika’ya karşı T20I’lerin kadrosunda ve İngiltere’de sadece tek bir maç için gerekli değildi.

Hindistan’ın İngiltere Testi kadrosu

TEST Kadrosu – Rohit Sharma (Kaptan), KL Rahul (VC), Shubman Gill, Virat Kohli, Shreyas Iyer, Hanuma Vihari, Cheteshwar Pujara, Rishabh Pant (hafta), KS Bharat (hafta), R Jadeja, R Ashwin, Shardul Thakur , Mohd Shami, Jasprit Bumrah, Mohd Siraj, Umesh Yadav, Prasidh Krishna #ENGvIND

Rohit Sharma (Kaptan), KL Rahul (VC), Shubman Gill, Virat Kohli, Shreyas Iyer, Hanuma Vihari, Cheteshwar Pujara, Rishabh Pant (hafta), KS Bharat (hafta), R Jadeja, R Ashwin, Shardul Thakur, Mohd Shami , Jasprit Bumrah, Mohd Siraj, Umesh Yadav ve Prasidh Krishna

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-cheteshwar-pujara-returns-india-announces-squad-england-test?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel