IND vs ENG 2022: “Hindistan gerçekten en iyi takımının ne olduğunu biliyor mu?”


Eski İngiliz sol kanat oyuncusu Ashley Giles, Hindistan Takımı’nın Dünya Kupası hazırlıklarında T20I’lerde XI’lik oyunlarını sürekli olarak değiştirme hilesiyle ilgili ilginç bir gözlem yaptı. Ona göre, Mavi Giyen Adamlar hala yaklaşan ICC etkinliği için en iyi takımlarını bulmaya çalışıyor gibi görünüyor.

İngiltere’ye karşı üç maçlık T20 serisini elinde bir oyunla kazanan Hindistan, Pazar günü ölü lastik için oynama XI’lerinde dört değişiklik yaptı. Deney, ziyaretçilerin Nottingham’daki maçı 17 koşuyla kaybettiğini gördü.

Team India’nın kaybından sonra konuşan Giles, ilk T20 Dünya Kupası kazananlarının bu yılki etkinliğe katılmak için hala üzerinde çalışacakları birkaç alan olduğunu belirtti. üzerinde konuşmak ESPNkrinbilgisidetaylandırdı:

“Hindistan şu anda en iyi takımının ne olduğunu gerçekten biliyor mu? DK (Dinesh Karthik) çok iyi kriket oynadı ama bu takıma sığacak çok sayıda iyi oyuncu var. (Deepak) Hooda üst sıralarda gerçekten yıkıcı olabilecek birine benziyor ve Rishabh Pant arka planda çok iyi bir iş çıkarabilir.”

Giles ayrıca, KL Rahul geri döndüğünde Rohit Sharma ile birlikte başlayacağı için Hindistan’ın Pant ile deneyi siparişin en üstünde yer alması gerektiğini belirtti. Eski İngiliz kriket oyuncusu şunları söyledi:

“Bence bu tutma pozisyonunda çözülecek bazı şeyler var – Pant ister üstte ister ortada olsun. Bu oyunda DK sopasını gördük. Sondan girdiğinizde çok zor. Ama ne burada ne de orada.”

Ekledi:

“KL Rahul sıralamanın zirvesine geri dönecekse, bununla devam etmenin noktasından emin değilim. Pant’ın ortada ve sonda vuruş yapmasına izin vermek ve o Dünya Kupası için oradaki deneyimi elde etmesine izin vermek daha iyi. ”

Pant, İngiltere’ye karşı iki T20I maçında 26 ve bir puan alırken, Karthik üç maçta 11, 12 ve altı puan kaydetti.


“Karthik ne zaman daha fazla top oynamak zorunda kalsa kafası karışmış görünüyordu” – Piyush Chawla Hintli kaleci vuruşunda

Hint T20I takımına geri çağrıldıktan sonra, Karthik’e özel bitirici rolü verildi. Düşünce kuruluşu, onu son dört veya beş aşımdan önce göndermemek için bilinçli bir çaba sarf etti.

Hintli spinner Piyush Chawla’ya göre, tecrübeli kaleci vurucu, yüzleşmek için daha fazla topu olduğunda yerinde görünmüyordu. Dedi ki:

“Dinesh Karthik, Güney Afrika serisi dışında ne zaman daha fazla top oynamak zorunda kalsa, biraz kafası karışmış görünüyordu. O birisi, ona dört beş fazlalık yapıp kendin olmasını ve özgürce oynamasını söylediğinde tehlikeli bir oyuncu.”

37 yaşındaki oyuncu, 183.33 vuruş oranıyla 330 koşu attığı muazzam bir IPL 2022 sezonunun ardından üç yıl sonra Hint renklerine geri döndü.


Ayrıca Okuyun: “Kohli’nin evinin tehdit altında olduğunu düşünmeyin” – Ashley Giles, Hint kriketindeki şiddetli tartışma hakkındaki görüşlerini paylaşıyor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-do-india-really-know-best-team-is-ashley-giles-frequent-changes-team-s-t20i-playing-xi?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir