IND vs ENG 2022: Hardik Pandya


Team India’nın çok yönlü oyuncusu Hardik Pandya, takıma yeni katılanların kendilerini büyük bir güvenle ifade edebilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aynı şey için ekip kurulumundaki kültürü ve netliği takdir etti.

Hardik, Southampton’da İngiltere’ye karşı oynanan ilk T20I’de müthiş çok yönlü performansı nedeniyle ‘Maçın Oyuncusu’ seçildi. Sopayla 33 top üzerinden 51 sayı attı ve orta hızıyla 33 topun dördünü aldı.

Maç sonrası konferansta Hardik’e, Team India’nın beyaz top formatında nasıl şekillendiğine dair görüşleri soruldu. O iddia etti:

“Normal oyuncular orada değil, bu yüzden belli ki katılacaklar. Takım o zaman daha iyi olacak. Aynı zamanda, gelen yeni oyuncular kendilerini gerçekten iyi ifade ediyorlar. Bench gücü iyileşiyor. Kültür değişiyor, daha fazla saldırganlık var.”

Takımın iddialı vuruş yaklaşımı için Rahul Dravid ve yönetimine teşekkür ederek şunları ekledi:

“Bize kendimizi ifade etme özgürlüğü verdiler. Bir vuruşla çıksak bile, geri döndükten sonra bu tür bir şutu oynamamız gerekip gerekmediğini düşünmemize neden olan bir titreşim almıyoruz.

Hardik, kendi formunda, sonucun elinde olmadığı için sadece hazırlıklarına odaklandığını da sözlerine ekledi. 28 yaşındaki oyuncu şunları söyledi:

“Şu anda iyiyim ama hayatta öğrendiğim şey tarafsız kalmak. Bugün güzel bir gündü, yarın kötü bir gün olabilir. Ama hayat devam ediyor.”

Baroda çok yönlü oyuncusu, özellikle söğüt ile uluslararası krikete döndüğünden beri harika bir formda. T20I serisinde evinde Güney Afrika’ya karşı 153.95 vuruş oranıyla 117 koşuyu ezdi.


“Gelecekte ne oynayacağımı pek düşünmemek” – Hardik Pandya

Beyaz top kriketindeki başarılı geri dönüşünün ardından, çok yönlü oyuncuya Test tarafına geri dönme umutları olup olmadığı soruldu. O kadar ileriye bakmadığını belirten Hardik, şöyle yanıt verdi:

“Şu anda gelecekte ne oynayacağımı pek düşünmüyorum. Niyetim, mümkün olduğu kadar çok oyun için Hindistan’a açık olmak. ”

Hardik, West Indies’e karşı yapacağı üç maçlık ODI serisi için dinlendi.


Ayrıca Okuyun: “Bu, son T20 Dünya Kupası’nda eksikti” – Wasim Jaffer, Hindistan’ın İngiltere’ye karşı 1. T20I’deki agresif vuruş yaklaşımı hakkında

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-hardik-pandya-new-players-coming-expressing-really-well?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir