IND vs ENG 2022: “Hardik Pandya Hindistan’daki en değerli T20 oyuncusu oldu”- Aakash Chopra


Eski Hintli açıcı Aakash Chopra, 7 Temmuz Perşembe günü Hindistan’ın İngiltere’ye karşı ilk T20I maçında Hardik Pandya’dan çok yönlü bir gösteri görmekten çok memnun oldu. 28 yaşındaki oyuncu yarım asrı geride bıraktı ve ayrıca Hindistan’ın Southampton’da ev sahibini 50 koşuyla alt etmesine yardımcı olmak için dört küçük kapı aldı.

Pandya, 5 numaradaki yeni rolünün tadını çıkarıyor gibi görünüyor ve hem vuruşları demirleyecek hem de ölümde büyük oynayacak oyunu olduğunu kanıtladı. Ellisi sadece 32 top çıkardı ve Hindistan’ın 200 koşu işaretine yaklaşmasına yardımcı oldu.

youtube kapağı

Pandya ayrıca dört önemli küçük kaleyi almak için topla geri döndü ve dört overinde 33 koşu yaptı. YouTube kanalındaki bir videoda konuşan Aakash Chopra, tam fit bir Hardik Pandya’nın Hint takımı için neden son derece önemli olduğunu açıkladı. Dedi ki:

“İngiltere sonlara doğru iyi bowling oynasa da, peki ya Hardik Pandya? 33 topta 51’lik vuruş şekli inanılmazdı. Takımı ona bakmaya devam ediyor ve bana göre en değerli T20 oyuncusu oldu. Ayrıca Dawid Malan, Jason Roy, Liam Livingstone ve Sam Curran gibi isimlerden dört küçük kapı aldı.”


Deepak Hooda ve Suryakumar Yadav’ın kamera hücresinde Aakash Chopra

İlk T20I için Hint vuruş sırası Deepak Hooda’yı 3 numarada ve Suryakumar Yadav’ı 4 numarayı aldı. Kaptan Rohit Sharma hızlı bir başlangıç ​​yaptı, ancak bir kez daha büyük bir skora dönüştüremedi ve 24 için can verdi.

Ancak Hooda, momentumun Hindistan’ın lehine devam etmesini sağladı ve 17 topta 33’lük hızlı bir kamera hücresi oynadı. Aakash Chopra, özverili vuruşundan etkilendi. Virat Kohli ve Rishabh Pant ikinci T20I için geri döndüğünde seçicilerin gerçek bir baş ağrısına sahip olacağını düşünüyor.

Belirtti:

“Deepak Hooda, Rohit oyundan atıldığında köşeye geldi, ancak Virat Kohli bir sonraki maçta tekrar sahaya döndüğünde yerini düşünmeden saldırdı.”

Aakash Chopra şöyle devam etti:

“Hooda sürekli olarak ‘Siz (seçiciler) Kohli, Pant, [KL] Rahul vb. geri mi geliyor?’ Zor olacak çünkü Hooda’nın şansı var, bundan daha iyisini yapamazsınız. Ama bu Kohli’nin numarası, değil mi? Peki ne olacak?”

Aakash Chopra, T20I’lerde Hindistan için bir başka etkili kamera hücresi oynadığı için sadece 19 topta 39 puan alan Suryakumar Yadav’ı da selamladı. Ekledi:

“Suryakumar Yadav’ın belki de 3 No’lu pozisyona daha uygun olduğu söylenebilir. T20 kriketinde, kilometre taşlarınız için oynarsanız takımınızın şansına zarar verirsiniz. Suryakumar Yadav’ın yaklaşımı canlandırıcıydı ve izlenmeye değerdi.”

Kohli ve Pant son iki T20I için uygun olduğunda Hindistan’ın XI’lerinde herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağını görmek ilginç olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-hardik-pandya-become-valuable-t20-player-india-aakash-chopra?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir