IND vs ENG 2022: “Eski Bhuvi geri döndü”


Eski Hintli kriket oyuncusu Aakash Chopra, pacer Bhuvneshwar Kumar’ın, özellikle T20I’lerde mojosunu yeniden bulduğuna inanıyor. 32 yaşındaki oyuncu, Perşembe günü Southampton’da İngiltere’ye karşı oynadığı topla Hindistan’a mükemmel bir başlangıç ​​yapmada etkili oldu.

Kumar, İngiltere kaptanı Jos Buttler’ı bir altın ördek için azgın bir orospuyla rok atarak görevden aldı. Topu iki yöne de saldı ve Jason Roy’un da kaçmasına izin vermedi.

Powerplay’deki üç aşırı performansında, deneyimli pacer inanılmaz bir bowling gösterisi olan sadece 10 koşu verdi.

youtube kapağı

YouTube kanalındaki bir videoda konuşan Aakash Chopra, Kumar’ın dirilişi hakkında şunları söyledi:

“Bhuvi’nin Buttler’ı temizleme şekli harikaydı. Neredeyse ikinci kanadını bulmuş gibi. Altı ay önce, onun T20’de ve bir günlük krikette ilk tercihim salıncak olmayabileceğini söylemiştim. Ama geçmişte altı ila sekiz ay, onu ne zaman görsen, tekerleği yeniden icat ettiğini hissettin, eski Bhuvi geri döndü.”

Ekledi:

“Doğruluk ve küçük kapı alma yeteneği var ve top sallanıyor. Dolayısıyla Bhuvneshwar Kumar da varlığını önemli hale getiriyor.”


Aakash Chopra, Dinesh Karthik’in vuruş pozisyonunda

Hindistan, Southampton’da İngiltere’ye karşı Dinesh Karthik’in önüne vurmak için Axar Patel’i gönderdiğinde Aakash Chopra biraz şaşırmıştı. Ziyaretçiler, dördüncü küçük kapılarını kaybettiklerinde ilk vuruşlarda sekizden fazla fazlaya sahipti.

Bununla birlikte, Karthik’e ölüm anında bazı hızlı koşular yapabilen gerçek bir bitirici rolü verilmiş gibi görünüyor. Bu konuda Aakash Chopra şunları söyledi:

“Dinesh Karthik neden bu kadar geç topa gönderilmiş? Anladığım kadarıyla o sizin atanmış bitiriciniz, ama küçük kapılar düştüğünde 11.4 taş atılmıştı. Bir bitirici başka işler de yapamaz mı? 40 küsur puan alırdı ve bu onun gibi bir meyilli.”

Ayrıca, özellikle Bhuvneshwar Kumar’a büyük destek sağladığı güç oyununda, sosyeteye giriş yapan Arshdeep Singh’in ne kadar iyi bowling oynadığına da ışık tuttu. Singh, maçı 3.3 üzerinden 2/18 rakamlarıyla bitirdi ve aynı zamanda bir kızlığı da boğdu. Chopra ekledi:

“Arshdeep Singh ilk çıkışında çok etkileyiciydi. [a] kızlık bitti. İyi olan şey, ellerinin ve bacaklarının baskı altında titriyor olmasıydı. Ama gerçekten iyi bowling oynadı.”

Hindistan, iki takım 9 Temmuz Cumartesi günü ikinci T20I için bir araya geldiğinde seriyi mühürlemeye çalışacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-the-old-bhuvi-back-aakash-chopra-bhuvneshwar-kumar-s-performance?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir