IND vs ENG 2022: “Bugün gördüklerim kesinlikle tuhaftı”


Eski Hindistan baş antrenörü Ravi Shastri, Jasprit Bumrah’ın Cumartesi günü 29 koşuda İngiltere’de tempolu Stuart Broad’ı devirmesini ‘kesinlikle tuhaf’ bir şey olarak nitelendirdi.

Hindistan’ın koçu olarak görevinin sona ermesinin ardından Shastri, yorumculuğa geri döndü ve devam eden Hindistan-İngiltere serisinin panelinin bir parçası. Jasprit Bumrah Cumartesi günü Birmingham Testinde Broad ve England’ı unutulmaz bir gösteriyle hayrete düşürdükten sonra Shastri, Hintli kaptanın yanan kamera hücresi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Hint kriket takımının resmi sosyal medya hesaplarına yüklenen bir videoda şunları söyledi:

“35 koşu atıldığında tekrar mikrofonda olduğumu söyleme. Her şeyi gördüğümü sanıyordum ama tam olarak değil. 36 Yuvraj’dan (Singh), 36 Kendime vurmuştum ve bugün gördüklerim tuhaftı. Bu asla hayal edemeyeceğin bir şey. Jasprit Bumrah’dan ilk kez Hindistan kaptanı olarak 10 numara vuruş yapan bir dünya rekoru.”

60 yaşındaki Hintli kaptanın söğüt ile yaptığı cızırtılı şov hakkında şunları ekledi:

“Her şeyi gördüğünü hissediyorsun. Ama oyunda hala bir öğrenci olduğunuzu anlamalısınız. Başka bir gün bir şey sizi şaşırtacak. Bugün gördüğüm şey kesinlikle tuhaftı. Jasprit Bumrah dünya rekorunu kırıyor – 35’lik bir turda sopasından 29’unu alıyor.”

Bumrah, Broad’ı bir over’de 29 koşuda toplayarak, Brian Lara, George Bailey ve Keshav Maharaj’ı geçerek Test kriketinde bir over’de en fazla sayı atan oyuncu oldu. Broad’ın tamamı 35’e çıktı, bu da yine bir dünya rekoru, önceki en yüksek rakam 28’di.

Bu arada, Yuvraj, Durban’daki 2007 T20 Dünya Kupası çatışması sırasında Broad’ı altı altılı üst üste çarpmıştı. Yuvraj çılgına döndüğünde yayında olduğu gibi bu vuruşla da bir Shastri bağlantısı var.

BOOM BOOM BUMRAH BAT İLE YANGINDA 🔥🔥3️⃣5️⃣ koşular şuradan geldi 👉🏼 Test kriket tarihinin en pahalısı 🤯Sony Six (ENG), Sony Ten 3 (HIN) ve Sony Ten 4’ü ayarlayın (TAM/TEL) – bit.ly/Eng-v-Ind-On-S…#ENGvINDCANLIonSonySportsNetwork #ENGvIND

Eski Hintli çok yönlü oyuncu, yorum kutusundan Hint kriketinde bazı tarihi anlara tanık oldu. MS Dhoni, 2011’de Hindistan’ın 50’den fazla Dünya Kupası’nı kaldırdığını gören altı sayıya vurduğunda da mikrofondaydı. Shastri, yerel krikette altı altıyı vurdu.


Jasprit Bumrah, kahramanca vuruşlar yaptıktan sonra İngiltere’deki açılış oyuncularını görevden aldı

Bumrah’ın 16 topta yenilmediği 31’i, Cumartesi günü İngiltere’ye karşı beşinci Testinde Hindistan’ı ilk vuruşlarında 416’ya yükseltti. Maçın Hintli kaptanı daha sonra topla da etkilendi ve her iki İngiltere açılışını da ucuza görevden aldı.

Temper, yağmurdan önce Alex Lees’i 6 için temizledi, 2. Gün’deki ilk oyun seansını erken bitirmeye zorladı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-what-i-saw-today-something-absolutely-bizarre-ravi-shastri-reacts-jasprit-bumrah-hammers-stuart-broad-29-runs?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir