IND vs ENG 2022: “Bu, dilenmeye giden bir fırsat”


Eski Hintli açıcı Aakash Chopra, Hindistan’ın Edgbaston’da İngiltere’ye karşı devam eden Testlerinin 4. Gününde vuruş şeklinden hayal kırıklığına uğradı. Ziyaretçiler, gecelik puanlarına yalnızca 120 koşu daha ekleyebildi ve 245 için paketlendi.

378’lik hedef büyük olsa da Chopra, ziyaretçilerin İngiltere’yi Test maçında yenmek için altın bir fırsata sahip olduğunu düşünüyor. Cheteshwar Pujara (66) ve Rishabh Pant (57) dışında, başka hiçbir konuk vurucu ikinci vuruşta önemli bir katkı yapmadı.

youtube kapağı

YouTube kanalındaki bir videoda konuşan Aakash Chopra, Hindistan’ın 4. Gün’deki vuruş performansı hakkında şunları söyledi:

“378 genellikle çok sayıda koşudur. Ama eğer kovalanırlarsa, belki de Hindistan’ın 475-500 sayı atmak için daha uzun süre dayanabileceğini söyleyebilirsiniz, o kadar çok koşu var ki İngiltere oraya ulaşamadı. Yani bu bir fırsat. yalvarmaya gitti. [Virat] Kohli ve [Hanuma] Vihari her iki vuruşta da katkıda bulunmadı.”

Bu maç, bu yılın başlarında yapılan SA testlerinin sadece bir tekrarı. Hindistan oyunun bir noktasında zirvede oluyor, ardından bir vuruş çöküşü geliyor ve sonunda rakibin hedefe doğru ilerlediğini görmek için sonunda dişsiz bir bowling geliyor.


Aakash Chopra, Shreyas Iyer’in görevden alınması üzerine

Test kariyerine sansasyonel bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, Shreyas Iyer kısa topa karşı zayıflığı nedeniyle uluslararası sahnede keşfedilmiş gibi görünüyor. 27 yaşındaki oyuncu, 4. günde bir kez daha taktiğine yenik düştü ve 19 koşu vuruşu sırasında kıvrımda inanılmaz derecede kıpır kıpır görünüyordu.

Aakash Chopra, Iyer’in başarılı bir Test vurucusu olmak istiyorsa, kısa top barajını geçmenin bir yolunu bulması gerektiğine inanıyor. 44 yaşındaki oyuncu şunları söyledi:

“Shreyas Iyer’in kısa topa karşı sorunu orman yangını gibi hızla yayıldı. Testin her iki vuruşunda da bu şekilde görevden alındı. Test kriketinde, fedaiye karşı zayıflığınızı gizleyemezsiniz.”

Chopra ekledi:

“T20 ve ODI kriketinde hala radarın altına girebilir. Shreyas Iyer’in küçük kapısı oyunda büyük bir andı.”

İngiltere, yeni Test kriket döneminde bir başka kayda değer zaferden sadece 119 kaçıyor. Beşinci güne Joe Root (76 vuruş) ve Jonny Bairstow (72 vuruş) ile kırışıkta başlayacaklar.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-that-opportunity-gone-begging-aakash-chopra-india-s-batting-performance-day-4?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir