IND vs ENG 2022: Bhuvneshwar Kumar’ın sakatlığı olup olmadığı sorulduğunda arsız yanıtı


Team India pacer Bhuvneshwar Kumar, İngiltere’ye karşı ikinci T20I’de Maçın Oyuncusu ödülünü kazandıktan sonra yaralarıyla ilgili bir soruyu akıllıca öldürdü. 32 yaşındaki arsızca soruya cevap vermemeyi tercih ettiğini belirtti.

Bhuvneshwar, Hindistan’ın 9 Temmuz Cumartesi günü Birmingham’da İngiltere’yi 49 koşuyla yenerek üç maçlık seriyi 2-0 kazanmasıyla geri döndükten sonra 15’e 3 rakamlarıyla döndükten sonra Maçın Oyuncusu seçildi.

Pacer, Team India’nın kapsamlı zaferini kurmak için ilk büyüsünde İngiltere’deki açılış oyuncuları Jason Roy (0) ve Jos Buttler’ı (4) görevden aldı.

Bir yıl öncesine kadar orta tempolu oyuncunun sürekli olarak birbiri ardına sakatlıklarla boğuştuğu bir dönem vardı. Ancak, son birkaç ayda, büyüsünü yeniden keşfetmiş görünüyor. Bhuvneshwar, maç sonrası sunum töreninde nihayet sakatlıklardan kurtulup kurtulmayacağı sorulduğunda şunları söyledi:

“Dürüst olmak gerekirse, bunun hakkında konuşmak istemiyorum. Hindistan’da bile biri aynı soruyu sorduğunda buna asla cevap vermem. Bunun için üzgünüm ama eğer oynuyorsam doğru olan bir şey var.”

Tecrübeli kriket oyuncusu, İngiltere’deki beyaz topun bu sefer son yıllarda olduğundan çok daha fazla sallandığını itiraf etti. Hareketin kendisine nasıl yardımcı olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

“Top sallandığında, her zaman zevk alırsınız. Yanılıyor olabilirim ama İngiltere’de son birkaç yıldır hatırlarsam, beyaz topa pek yardımcı olmadı. Ama bu sefer sallanma ve sıçrama da var.”

İngiltere’de kırmızı topa göre daha fazla sallanan beyaz topun üzerine şunları ekledi:

“Benim için iyi. Dediğim gibi, önde sallanan beyaz top, hızlı bowling oynayanlar için her zaman motive edici bir faktördür. Vurucular şanslarını denemek zorundalar ve onlar da küçük kapılarını verebilirler.”

Bhuvneshwar’ın yanı sıra, pacer Jasprit Bumrah ve bacak döndürücü Yuzvendra Chahal da etkiledi, Hindistan’ın İngiltere’nin vurucularının yerleşmesine asla izin vermediği için her birinin iki küçük kapı olduğunu iddia etti.


“Top sallanırsa, her zaman küçük kapılara giderim” – Buttler’ı iki kez görevden alan Bhuvneshwar Kumar

Cumartesi günü, Hintli oyuncu, İngiltere kaptanı ve açıcı Buttler’ı ikinci kez birçok maçta görevden aldı. Bhuvneshwar, tehlikeli vuruşa karşı zihniyetine biraz ışık tutması istendi:

“O tehlikeli bir oyuncu. Onu her zaman öne çıkarmaya çalışırız çünkü güç gösterisini geçerse tehlikeli bir oyuncu olabileceğini biliyoruz. Top sallanırsa, her zaman küçük kapılara giderim. Bir vurucuyu durdurmanın en iyi yolu bu, özellikle de onun gibi birini.”

Üç maçlık serinin üçüncü ve son maçı 10 Temmuz Pazar günü Nottingham’daki Trent Bridge’de oynanacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-bhuvneshwar-kumar-s-cheeky-response-asked-free-injuries-even-india-i-never-answer-that?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir