IND – SA 2022: Zaheer Khan, Rishabh Pant’ın kaptan olarak gelişebileceği bir alanda


Eski Hindistan’lı atlet Zaheer Khan, konu kaptanlık olduğunda Rishabh Pant’ın içgüdülerine çok fazla güvendiğini belirtti. Zaheer, genç oyuncunun vuruşu ve liderliği arasında benzerlikler buldu ve onunla her zaman iki uç nokta olduğuna dikkat çekti.

23’te hantal bir 17 için görevden alındıktan sonra, Hindistan’ın Güney Afrika’ya karşı dördüncü T20I’yi 82 koşuyla kazandığı beş maç serisini 2-2 kazandığında Pant için biraz soluk aldı. Eleştirmenler, Hindistan’ın bowling oyuncuları Proteas’ı 87’ye temizleyerek toplam 169’u savunurken kalecinin kaptanlığından oldukça etkilendiler.

Maçtan sonra konuşan Zaheer, Pant’ı da övdü. Ancak, genç için kaptanlık tavsiyesi aldı. üzerinde bir tartışma sırasında Cricbuzzeski kriket oyuncusu şunları söyledi:

“Koştuğunda insanlar onun hakkında konuşuyor. O yapmadığında, insanlar hala onun hakkında konuşuyor. Kaptanlığında da benzer bir tarz var. Ona zaman vermeliyiz. Kutunun dışında düşünmeyi sever. İçgüdülerini çok fazla takip etmeye çalışır. Çok fazla şansa sahip olmayı sever. Aşırı kararlar verdiğinde bu dengeyi bulması gerekiyor. Tıpkı onun vuruşu gibi.”

Ancak Zaheer, gencin oyuna karşı tutumunu övdü ve 24 yaşındaki oyuncunun tecrübe sahibi bir kriket oyuncusu olarak kesinlikle daha iyi hale geleceğini iddia etti. 43 yaşındaki oyuncu şunları söyledi:

“Onunla öne çıkan bir şey, kriket konusunda çok ciddi olması. Kimsenin sorgulayamayacağı. Oyun konusunda çok tutkulu. İşleri hızlı bir şekilde yapmak istiyor. Zamanla istediğini elde edecek çünkü nereye gittiğini biliyor.”

T20I serisinin şu ana kadarki dört maçında, yedek Hintli kaptan 29, 5, 6 ve 17’lik skorlar kaydetti.


“Güçlü bitirmek isterler” – Zaheer Khan, Pant and Co.’yu aynı XI’yi korumak için destekliyor

Bengaluru’daki belirleyici maçı bekleyen Zaheer, Team India’nın XI’inci oyunda herhangi bir değişiklik yapmak için hiçbir nedeni olmadığını iddia etti. dedi ki:

“Serinin ayırt edici özelliği buydu. Bunun inandıkları XI olduğunu bilerek başka bir yöne gitmediler. İlk iki maçı kaybettiklerinde, onlara bağlı kalmak ve süreci anlamak daha da önemli hale geldi.

Ancak Hindistan’ı kayıtsız kalmamaları konusunda uyardı ve son maçı aynı yoğunlukta oynamaya çağırdı. Zahir ekledi:

“Dengeye bakın, tüm seçenekler orada. Dört denizci, iki kaliteli iplikçi – çoğu temeli kapsar. Şimdi, güçlü bitirmek isteyecekler, her durumdan geri dönebilecekleri inancını yaratacaklar.”

Hindistan ile Güney Afrika arasındaki serinin son T20I maçı 19 Haziran Pazar günü Bengaluru’daki Chinnaswamy Stadyumu’nda oynanacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ind-vs-sa-2022-zaheer-khan-one-area-rishabh-pant-can-improve-captain-he-tries-follow-instincts-far-much?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel