IND – SA 2022: Yuzvendra Chahal ve Kuldeep Yadav’ın T20 Dünya Kupası beklentileri üzerine Sanjay Manjrekar


Sanjay Manjrekar, Avustralya’daki sahalar Yuzvendra Chahal’ın hoşuna gitmeyeceği için Kuldeep Yadav’ın Hindistan Takımı’nın 2022 T20 Dünya Kupası kadrosuna dahil edilmesi gerektiğine inanıyor.

Kuldeep, Men In Blue’nun Güney Afrika’ya karşı devam eden T20I serisindeki orijinal kadrosunun bir parçasıydı, ancak daha sonra sakatlığı nedeniyle kadro dışı bırakıldı. Chahal, serinin ilk iki oyununda pek iyi vakit geçirmedi, ancak üçüncü T20I’de parlak bir şekilde geri döndü.

Sports 18’deki bir etkileşim sırasında Sanjay Manjrekar’a, son maçta harika bir çıkış yapan Chahal’in Hint takımının ileriye dönük planlarında nasıl yer aldığı soruldu. O cevapladı:

“Avustralya’daki o sahalarda test edilecek, sahalar Chahal’ın zevk aldığı türden olmayacak ve bu yüzden Kuldeep Yadav’ın takımın bir parçası olması gerektiğine inanıyorum. Onun türünde bir bowling oyuncusu için sıçrama olacak. “

Eski Hintli kriket oyuncusu, Kuldeep’in Dünya Kupası kadrosuna dahil edilmesi için bir neden daha verdi. Manjrekar şunları gözlemledi:

“Diğer bir şey de bir Dünya Kupası’nda her maçta farklı bir takımla oynuyorsunuz, bu yüzden bir Kuldeep Yadav’ın sahip olduğu türde bir aldatmacaya karşı pek iyi olmayacak takımlar çıkacak.”

Kuldeep, form eksikliği ve sakatlıkları nedeniyle son birkaç yıldır Hint takımında bir yer olamıyor. Ancak, IPL 2022’de birkaç maç kazandıran performans sergiledi ve şapkasını Hindistan’ın T20 Dünya Kupası kadrosu için yüzüğe attı.


“Kuldeep Yadav’dan daha güvenilir bir seçenek” – Yuzvendra Chahal’da Sanjay Manjrekar

Yuzvendra Chahal, Hindistan # 039; T20Is'deki en yüksek kapı görevlisi [P/C: BCCI]
Yuzvendra Chahal, T20I’lerde Hindistan’ın en yüksek kapı görevlisidir [P/C: BCCI]

Flip tarafında, Sanjay Manjrekar ayrıca Chahal’in Kuldeep üzerinden gol attığı alana da dikkat çekti. Açıkladı:

“Chahal’in en büyük gücü mizacıdır, vurulmasına rağmen sahip olduğu cesarettir. O kadar büyük bir baskı oyunu ki, o çok gergin olmayacak bir adam ve Kuldeep Yadav’dan daha güvenilir bir seçenek.”

56 yaşındaki oyuncu, Avustralya’daki sahaların Chahal’in bovlingine uygun olmasa da, onun lehine çalışan başka yönleri olduğunu belirterek sözlerini tamamladı. Manjrekar şunları gözlemledi:

“Fakat Avustralya’da saha dönerse, o zaman Chahal sizin bowlingçiniz olur ama daha önce de söylediğim gibi, düz zıplayan bir saha Chahal’in bowling oynamayı seveceği bir saha değildir, ancak onu dahil etmek için başka faktörleri var.”

Kuldeep, Avustralya’da oynadığı üç T20I’de dört küçük kapı aldı ve 5.50’lik olağanüstü bir ekonomi oranına sahip. Chahal ayrıca orada oynadığı üç maçta dört küçük kapı yakaladı, ancak devre başına ortalama 9.75 koşu kabul etti.


canlı anketCANLI ANKET

S. Kuldeep Yadav, Hindistan’ın T20 Dünya Kupası kadrosunun bir parçası olmalı mı?

Şimdiye kadar 25 oy

Düzenleyen Sai Krishna

tepki-emojitepki-emoji

Yorumlar